31.01.2008

Arka: Zwycięstwo na początek (Gazeta Wyborcza)

Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Prokomu Arka Gdynia rozegrali pierwszy tegoroczny sparing. Po golu Olgierda Moskalewicza żółto-niebiescy pokonali rumuński Arges Pitesti 1:0
W spotkaniu z liderem rumuńskiej II ligi trener Wojciech Stawowy po raz pierwszy od wielu miesięcy miał do dyspozycji niemal wszystkich zawodników z kadry pierwszego zespołu. Niemal, gdyż w meczu Argesem nie zagrał jeszcze nadrabiający zaległości treningowe bramkarz Andrzej Bledzewski. Zwycięski gol dla Arki padł w doliczonym czasie pierwszej połowy. Marcin Chmiest prostopadłym podaniem uruchomił Moskalewicza, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans rumuńskiemu bramkarzowi. - Jak na pierwszy mecz po tak długiej przerwie i zaledwie dwóch dniach treningów na naturalnej murawie, Arka zagrała bardzo dobry mecz - relacjonuje kierownik zespołu Paweł Bednarczyk. Arges tylko raz poważnie zagroził naszej bramce, ale dobrą interwencją popisał się Norbert Witkowski - dodaje Bednarczyk.

Prokom Arka Gdynia - Arges Pitesti 1:0 (1:0). Bramka: Moskalewicz (45.). Arka: (I połowa) Witkowski - Baster, Weinar, Szyndrowski, Kowalski - Przytuła, Ława, Moskalewicz - Wachowicz, Chmiest, Bazler. (II połowa) Witkowski (80. Towarnicki) - Kalousek, Sobieraj, Ulanowski, Sokołowski - Łabędzki, Mazurkiewicz, Karwan - Wróblewski (82. Czoska), Niciński, Nawrocik (80. Bułka).