Mecz towarzyski - Belek, Arkadia Football Center:

Prokom Arka Gdynia - Arges Pitesti 1:0 (1:0)

Bramka: 42' Moskalewicz

Skład Arki:

I połowa: Witkowski - Kowalski, Szyndrowski, Weinar, Baster - Przytuła, Ława, Moskalewicz - Bazler, Chmiest, Wachowicz.

II połowa: Witkowski (80' Towarnicki) - Sokołowski, Sobieraj, Ulanowski, Kalousek - Łabędzki, Mazurkiewicz, Karwan - Nawrocik (80' Bułka), Niciński, Wróblewski (82' Czoska).

Bardzo dobrze spisali się w pierwszym tegorocznym meczu sparingowym piłkarze Prokom Arki Gdynia. Podopieczni Wojciecha Stawowego pokonali lidera rumuńskiej II ligi, Arges Pitesti 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Olgierd Moskalewicz, który otrzymał prostopadłe podanie od Marcina Chmiesta. Popularny "Olo" w sytuacji sam na sam podciął piłkę nad interweniującym rumuńskim bramkarzem. Bramek dla Arki powinno być jednak znacznie więcej. Gdynianie mieli jeszcze kilka 100-procentowych sytuacji, ale zabrakło odrobiny szczęścia. Natomiast w 85 min. na przeszkodzie do podwyższenia rezultatu stanął&sędzia, który odgwizdał spalonego po bardzo dobrym dośrodkowaniu Krzysztofa Bułki i precyzyjnym strzale Grzegorza Nicińskiego.

Rumuni mieli tylko jedną klarowną sytuację, ale zwycięsko wyszedł z niej Norbert Witkowski.

Arka, mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych (zimno i porywisty wiatr) pokazała się z bardzo dobrej strony. Gdynianie grali zdecydowanie, pomysłowo, bardzo dobrze prezentowali się też pod względem szybkościowym. Jest to tym bardziej godne podkreślenia, że za nimi dopiero dwa dni treningów na zielonej murawie.