20.09.2017

Arka II w kolejnej rundzie okręgowego Pucharu Polski.

Arka II wygrała na wyjeździe z GKS-em II Kolbudy 4:1 (4:0) i pewnie awansowała do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

III runda okręgowego Pucharu Polski

GKS II Kolbudy - Arka II Gdynia 1:4 (0:4)

Bramki: 61' - Hołtyn 17', Łoś 2 (31', 37'), Babiński 43'

Arka II: Knut - Babiński, Sikorski, Lengiewicz, Kozakowski - Hołtyn (60' Nowicki), Olszewski (60' Manteufel) - Wójtowicz (65' Gniadecki), Ryk, Sławek (65' Krakowiak) - Łoś

Żółta kartka: Ryk

Trener Robert Wilczyński dał szansę występu niektórym zawodnikom, którzy do tej pory grali w Centralnej Lidze Juniorów. Od pierwszej minuty w starciu z rezerwami GKS-u wystąpili Jakub Knut, Mariusz Sławek oraz Olaf Wójtowicz.

Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszych 45 minutach, po których Arka II prowadziła 4:0. Wynik spotkania otworzył w 17 min. Hołtyn. Następnie dwukrotnie do siatki trafił Łoś, któremu w obu przypadkach dogrywał Ryk. W końcówce pierwszej połowy czwartą bramkę dołożył Babiński.

W drugiej połowie gospodarzy stać było jedynie na honorowego gola, który padł w 61 minucie. Do końca meczu nasz zespół kontrolował przebieg gry i zasłużenie awansował do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Arka II wraca teraz do rywalizacji w lidze. W niedzielę podejmie na własnym boisku Cartusię Kartuzy.