07.07.2017

ARKA ZDOBYŁA SUPERPUCHAR POLSKI!!!

Superpuchar dla Arki!!! Po świetnym meczu, zakończonym remisem 1:1, o losach trofeum decydowały rzuty karne. Arkowcy wykonywali je bezbłędnie, a Steinbors dwukrotnie zatrzymał zawodników gospodarzy, najpierw Moulina, a w ostatniej serii Kopczyńskiego! Arka zdobywa kolejne trofeum!!!

Superpuchar 2017:

Legia Warszawa - Arka Gdynia 1:1 (1:1), 3:4 (k)

Bramki: Moulin 27' - Pazdan 20'(s)
Karne: Szwoch 1, Moulin X, Guilherme 1, Dąbrowski 1, Kopczyński X - Warcholak 1, Sołdecki 1, Zbozień 1, Jurado 1

Legia: Malarz - Jędrzejczyk (90' Żyro), Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Kopczyński, Moulin - Guilherme, Hamalainen (67' Sanogo), Nagy (65' Szymański) - Niezgoda (57' Szwoch).

Arka: Steinbors - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Piesio (84' Socha), Sambea, Marciniak (77' Nalepa), Kun (90' Żebrakowski) - da Silva (62' Sołdecki) - Siemaszko (67' Jurado).

Żółte kartki: Pazdan, Szwoch, Jędrzejczyk - Sobieraj

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

0 min - wracamy! Jeszcze nie tak dawno mieszaliśmy euforię związaną ze zdobyciem Pucharu Polski z obawami o ekstraklasowy byt, a już zaczynamy żyć zbliżającą się inauguracją nowego sezonu i występem Arki w eliminacjach Ligi Europy.

0 min - od kilkunastu lat pierwszym akcentem nowego sezonu w Polsce jest mecz o Superpuchar Polski. Po raz pierwszy w historii do batalii o to trofeum przystąpi Arka Gdynia!

0 min - nowy sezon zwykle wiąże się z nowymi twarzami w drużynie. W Arce dziś od pierwszej minuty dwóch nowych zawodników: Patryk Kun i Grzegorz Piesio.

0 min - w zespole Mistrza Polski jedyną nową twarzą w porównaniu do ubiegłego sezonu jest Jarosław Niezgoda, który powrócił do Warszawy z wypożyczenia do Ruchu Chorzów.

0 min - dzisiejszy mecz jest pierwszym oficjalnym spotkaniem w Polsce, w którym wykorzystana zostanie technologia VAR, czyli wideoweryfikacja decyzji sędziowskich.

0 min - trenerzy mogą w tym spotkaniu dokonać aż po pięć zmian.

0 min - w przypadku remisu drużyny przystąpią od razu do rzutów karnych, bez konieczności rozgrywania dogrywki.

0 min - na murawie rozłożono herby Legii i Arki - efektowny wstęp do meczu o Superpuchar

1 min - gramy! Arka dziś w nowych niebieskich kompletach strojów, Legia na biało.

2 min - Patryk Kun faulowany 35 metrów od bramki gospodarzy.

3 min - centrował w pole karne da Silva, ale piłka wpadła w ręce Arkadiusza Malarza

6 min - Legia długo rozgrywa piłkę i próbuje spokojnie przygotować swój atak, ale nasz zespół dobrze przerywa akcje mistrza Polski

7 min - dośrodkowanie Warcholaka z lewej strony pola karnego spada na głowę Kuna, ale ten filigranowy zawodnik nie miał szans na skuteczny strzał w tej sytuacji i piłka opuściła boisko.

8 min - niedokładne zagranie Hamalainena przejmuje Steinbors

9 min - pierwszy korner dla Legii. Dośrodkowanie Guilherme pewnie wybija Adam Marciniak.

11 min – po wrzutce z rzutu wolnego, bardzo groźnie głową uderzył Jędrzejczyk, ale Warcholak był tam, gdzie powinien i w ekwilibrystyczny sposób wybija piłkę z naszej bramki!

14 min – Sobieraj świetnie blokuje strzał Hamalainena z 16 metrów

19 min – indywidualna, efektowna akcja Siemaszki, który najpierw ograł Hlouska, ale potem piłka uciekła mu za linię końcową

20 min – goooolll dla Arki!!! Piesio wszedł z prawej strony w pole karne Legii, spróbował zagrać przed bramkę spod linii końcowej, a piłkę trącił Michał Pazdan i pokonał Malarza! Arka na prowadzeniu!

21 min – szybko mogła odpowiedzieć Legia. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Moulin, świetnie w kierunku dalszego słupka zagłówkował Jędrzejczyk, ale Steinbors kapitalnie broni!

22 min – znów dużo szczęścia przy Arce! Zagranie z rzutu rożnego trafia w nasz słupek, do piłki doszedł jeszcze Jędrzejczyk, ale Marcjanik ofiarnie interweniuje klatką piersiową! Najważniejsze, że skutecznie!

25 min – z lewej strony rzut wolny wykonał da Silva. Poradzili sobie obrońcy Legii, ale piłkę przejął jeszcze Warcholak, którego uderzenie zostało zablokowane!

27 min – wyrównanie! Indywidualna akcja Moulina, który w polu karnym przełożył piłkę z prawej na lewą i uderzył nie do obrony dla Steinborsa!

30 min – znów wielkie brawa należą się Steinborsowi, który nogami odbija uderzenie z bliska Jarosława Niezgody!

32 min – do piłki po zagraniu Hlouska w naszej szesnastce doszedł Guilherme, ale fatalnie skiksował przy próbie uderzenia.

37 min - indywidualnie zakończył swoją akcję Nagy niecelnym strzałem z okolic narożnika naszego pola karnego.

39 min - świetna akcja Kuna na prawy skrzydle, po wejściu w pole karne zagrał przed bramkę, gdzie niewiele brakowało, a Siemaszko oddałby efektowny strzał przewrotką!

40 min - po faulu na da Silvie tuż przy narożniku pola karnego Legii, Marcus krótko rozegrał wolny z Warcholakiem. Marcin uderzył, ale po rykoszecie piłka przeszła nad bramką Malarza.

41 min - Marciniak był o włos od trafienia głową po dośrodkowaniu z narożnika da Silvy! Adam nie trafił w bramkę z 4-5 metrów!

42 min - w odpowiedzi Hamalinen doszedł do strzału głową przed naszą bramką i także chybił

43 min - potężny strzał Piesia z dystansu przeszedł ok. metra nad poprzeczką!

45 min - sędzia doliczy jedną minutę

PRZERWA - gdy w 20 minucie padł gol dla Arki znów odżyły emocje ze Stadionu Narodowego, bo zawisła w powietrzu ogromna niespodzianka. Siedem minut później wróciliśmy jednak do równowagi, bo nie do obrony uderzył Moulin. W dalszej części meczu mocno przeważał zespół trenera Magiery, ale Arka potrafiła także zagrozić bramce Malarza. Przypomnijmy, że remis po 90 minutach oznaczać będzie serie rzutów karnych, bez wcześniejszej dogrywki.

46 min - gra wznowiona

47 min - z lewej strony z rzutu wolnego centrował da Silva. Do piłki doszedł Marcjanik, ale jego strzał głową przemknął daleko od bramki gospodarzy.

48 min - żółta karta dla Michała Pazdana za niebezpieczny wślizg w nogi Siemaszki.

52 min - Malarz broni mocny strzał Zbozienia! Wcześniej świetnie piłkę rozprowadził Kun.

53 min - to mogło zaskoczyć Malarza! Piesio mocno uderzył z ok. 20 metrów i minimalnie chybił!

54 min - da Silva, oj jak mało brakowało! Piłka po jego strzale z 7 metrów została ofiarnie zablokowana przez jednego z legionistów! Cała sytuacja wzięła się z dalekiego wyrzutu z autu Warcholaka.

57 min - Szwoch na boisku. Niestety w barwach Legii. Zmienił Niezgodę.

60 min - niecelny strzał z dużej odległości Moulina.

62 min - świetny atak wyprowadzili Arkowcy! Niestety w jej końcowej fazie zagranie w polu karnym Siemaszki do Kuna zostało przecięte.

62 min - Sołdecki za Marcusa da Silvę.

65  min - zmiana także w Legii. Szymański zmienia Nagy'a

65 min - bardzo nieudana próba strzału Szwocha.

67 min - zmiany w obu zespołach. W Legii schodzi Hamalainen, wchodzi Sanogo. W Arce za Siemaszkę pojawił się Ruben Jurado, trzeci z dzisiejszych debiutantów.

68 min - Steinbors pewnie chwycił piłkę po strzale zza pola karnego Szymańskiego.

71 min - faul Kuna przy linii bocznej, będzie okazja dla gospodarzy dośrodkowania w nasze pole karne.

72 min - całkowicie zepsuł tą centrę Moulin.

73 min - doskonałe podanie Jurado na głowę Piesia, który mimo dystansu 16 metrów pokusił się o strzał głową i niestety chybił.

74  min - nieudane zagranie z rzutu rożnego Guilherme

74 min - jeszcze jeden korner dla Legii, tyle że z przeciwległej strony. Zagrywa Szwoch, ale znów radzimy sobie we własnym polu karnym.

76 min - Moulin! Był bliski zdobycia drugiej bramki, bo jego uderzenie z 17 metrów minimalnie minęło słupek naszej bramki.

77 min - Nalepa wszedł na boisko za Marciniaka.

81 min - Guilherme przedarł się prawym skrzydłem i zagrał na ósmy metr, gdzie z piłką minęli się Sanogo i Szymański! Dużo szczęścia przy Arce!

82 min - żółta karka dla Szwocha za faul na Nalepie.

83 min - faulowany Szwoch, znów gospodarze będą mogli posłać piłkę w nasze pole karne z bocznej strefy boiska.

84 min - Szwoch dośrodkował, ale radzą sobie nasi obrońcy.

84 min - Tadeusz Socha zmienił Grzegorza Piesio.

85 min - tym razem przy linii bocznej powalony został Kun. Sambea będzie centrował.

86 min - z zagraniem naszego pomocnika poradzili sobie warszawiacy.

90 min - to mogła być zabójcza kontra Arki, gdyby na faul nie zdecydował się Jędrzejczyk. Oczywiście żółta kartka.

90+1 - Warcholak zacentrował z lewej strony w ten sposób, że piłka zmierzała pod poprzeczkę. Czujny był jednak Malarz.

90+2 min - za kontuzjowanego Jędrzejczyka wszedł Mateusz Żyro.

90+4 min - za Patryka Kuna wchodzi Michał Żebrakowski.

90+5 min - żółta kartka dla Sobieraja

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU - mamy konkurs rzutów karnych! Niezależnie od jego rozstrzygnięcia, Arka dziś zagrała bardzo dobre spotkanie i możemy być naprawdę dumni z naszych chłopaków. A kto wie, może znów wrócimy z Warszawy z trofeum?