TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

02.06.2017

Arka Gdynia i Górnik Łęczna walczą o byt.

Obecnie trzy punkty przewagi nad zagrożoną strefą ma Cracovia, ale ona nie musi się już martwić, bo po fazie zasadniczej plasowała się wyżej od łęcznian. To oznacza, że nawet przy równej liczbie punktów nie zostanie przez nich wyprzedzona. Zatem w najgorszym wypadku Pasy mogą spaść na 14. miejsce.
 

Spośród dwóch ekip zagrożonych degradacją, w lepszej sytuacji wyjściowej jest Arka. Ona plasuje się nad Górnikiem (po fazie zasadniczej była wyżej) i jeśli po 37. kolejce będzie mieć tyle samo lub więcej punktów co główny rywal, to pozostanie w Lotto Ekstraklasie na kolejny sezon.

 

Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego mają los w swoich rękach. Zwycięstwo w wyjazdowym starciu z KGHM Zagłębiem Lubin zagwarantuje im utrzymanie.

 

Górnicy z kolei muszą mieć więcej oczek niż Arka. Jeśli sami wygrają z Ruchem, to aby się utrzymali, Arka może co najwyżej zremisować. Gdyby ekipa Franciszka Smudy zremisowała w Chorzowie, to musi liczyć na porażkę gdynian.


Może się też zdarzyć, że Ruch pokona Górnika, a wtedy Arka będzie pewna utrzymania nie zdobywając nawet punktu.

 

W tym miejscu warto raz jeszcze zaznaczyć, że w fazie finałowej - przy równym dorobku - nieistotne są wyniki meczów bezpośrednich, nie liczy się także różnica bramek. O kolejności rozstrzyga tylko i wyłącznie lokata po rundzie zasadniczej.

 

Kolejność po fazie zasadniczej:

12. 13. 14. 15. 16.
Arka Cracovia Ruch Piast Górnik Ł.

Terminarz 37. kolejki w grupie spadkowej:

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia / pt. 02.06.2017 godz. 20.30

Ruch Chorzów - Górnik Łęczna / pt. 02.06.2017 godz. 20.30

Wisła Płock - Śląsk Wrocław / pt. 02.06.2017 godz. 20.30

Cracovia - Piast Gliwice / pt. 02.06.2017 godz. 20.30

 

Szymon Mierzyński

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia