28.02.2017

1/2 finału PP: Wigry - Arka 0:3! O krok od finału!

Arka uczyniła siedmiomilowy krok ku finałowi na Stadionie Narodowym! Trzy bramki zaliczki stawiają nasz zespół w roli murowanego faworyta do awansu i chyba tylko katastrofa może Arce odebrać Wielki Finał Pucharu Polski!

1/2 finału Pucharu Polski - 1. mecz

Wigry Suwałki - Arka Gdynia 0:3 (0:1)

Bramki: Szwoch 37'(k), Siemaszko 68', Formella 90+2'

Wigry: Podleśny – Bucholc, Cverna, Wichtowski, Adu Kwame – Karankiewicz (62' Adamek), Gąska (71' Ryczkowski), Kądzior, Wroński (71' Kozak), Radecki - Zapolnik

Arka: Steinbors – Zbozień, Sobieraj, Marcjanik, Warcholak – Sambea (67' Nalepa), Hofbauer – Da Silva (81' Bożok), Szwoch, Formella - Barisić (62' Siemaszko)

Żółte kartki: Cverna - Zbozień.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

0 min - na ławce Arki dzisiaj usiedli: Jałocha, Stolc, Sołdecki, Nalepa, Bożok, Błąd, Siemaszko.

0 min - trener Niciński posyła do boju pięciu zawodników z jedenastki, która rozpoczynała piątkowy mecz z Koroną. Okazję do odpoczynku otrzymali m.in. Łukasiewicz, Marciniak, Socha i Trytko, których dziś na boisku nie zobaczymy.

0 min - nasz rywal zajmuje obecnie 6. pozycję w 1-ligowej tabeli i wciąż marzy o włączeniu się do walki o awans do Lotto Ekstraklasy. Wigry dysponują trzecią ofensywą w lidze (32 bramki zdobyte), ale też czwartą od końca pod względem bramek straconych (29 bramek). Z pewnością fakt słabości w obronie będą chcieli wykorzystać podopieczni Grzegorza Nicińskiego.

0 min - trener Dominik Nowak postanowił posadzić na ławce swojego najlepszego strzelca Kamila Adamka. Są za to inni niegorsi strzelcy: Damian Kądzior i Kamil Zapolnik. Trudno zatem uznać, aby Wigry zamierzały skupić się w tym meczu wyłącznie na obronie.

0 min - dla naszego rywala to najważniejszy mecz w 70-letniej historii Wigier Suwałki. Arka marzy o powtórzeniu największego sukcesu w historii klubu, którym było zdobycie Pucharu Polski w 1979 roku.

0 min - możemy potwierdzić słowa gospodarzy, którzy zapowiadali że murawa będzie do meczu przygotowana doskonale. Rzeczywiście, z perspektywy trybun płyta prezentuje się bardzo przyzwoicie.

0 min - wygląda też na to, że potwierdzi się inna zapowiedź, dotycząca frekwencji. Trybuny miały się dziś zapełnić do ostatniego miejsca, a tych na obiekcie miejskim w Suwałkach jest oficjalnie 2910. Na blisko pół godziny przed meczem widać na koronie stadionu już ok. tysiąca kibiców.

0 min - na trybunach w Suwałkach melduje się coraz więcej rozpoznawalnych postaci w polskim futbolu, tych ma dzisiaj tu nie brakować. Jest także m.in. Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia.

0 min - z opaską kapitańską w Arce zagra dziś Marcus da Silva.

0 min - obie drużyny meldują się już na murawie. Arka zagra w swoich "domowych" kompletach strojów - żółto-niebieskich. Gospodarze na niebiesko-biało.

1 min - rozpoczęli gdynianie!

1 min - już pierwsza akcja Arki w polu karnym gospodarzy za nami. Podanie Szwocha dotarło do da Silvy, ale piłka po zagraniu Brazylijczyka opuściła boisko.

4 min - faul na Kądziorze, będzie rzut wolny w odległości 35 metrów od naszej bramki

4 min - sam poszkodowany dośrodkowywał w nasze pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Marcjanik i wybił piłkę poza szesnastkę.

6 min - znów faul na za zawodniku Wigier, tym razem bliżej narożnika pola karnego.

6 min - no i było groźnie! Zacentrował Kądzior, piłkę zgrał głową do środka Cverna, a strzał z 14 metrów Wrońskiego poszybowała wysokko ponad poprzeczką!

7 min - Wigry po raz kolejny bardzo groźne! Szybka kontra wyprowadzona przez Kądziora kończy się strzałem tego zawodnika przy słupku! Na szczęście Steinbors nie dał się zaskoczyć!

8 min - dośrodkowanie z rzutu rożnego Kądziora spadła na głowę Karankiewicza, ale ten posłał piłkę daleko od naszej bramki.

14 min - kolejne dośrodkowanie w pole karne Arki z rzutu wolnego Kądziora. Znów było gorąco pod naszą bramką, lecz udało się uniknąć strzału ze strony zawodników z Suwałek.

15 min - Arkowcy próbują spokojnie, dokładnie przygotowywać swoje akcje. Gdy piłka trafia pod nogi gospodarzy, ci od razu przyśpieszają i chcą jak najszybciej dotrzeć w nasze pole karne.

21 min - niezła akcja Arki. Szkoda, że podanie Warcholaka w kierunku Barisića zostało przecięte przez gospodarzy.

22 min - wrzutka z autu Warcholaka dociera do Formelli, który jednak nie najlepiej złożył się do uderzenie i posłał piłkę obok bramki!

22 min - i znów przed szansą Formella! Wpadł z lewej strony z piłką w pole karne i spróbował strzału w kierunku dalszego słupka, lecz zbyt lekko by zaskoczyć tym Podleśnego.

26 min - Kądzior mógł zaliczyć asystę, ale przy golu Arki! Przypadkowe zagranie zawodnika Wigier spadło pod nogi Formelli, ale ten nieco zaskoczony tą sytuacją nie zdążył złożyć się do strzału, choć miał przez ułamek sekundy wokół siebie dużo wolnego miejsca!

28 min - dośrodkowanie Szwocha z prawej strony wpada wprost w ręce Podleśnego.

31 min - centra Hofbauera z rzutu wolnego w pole karne Wigier okazała się odrobinę za mocna. Pewnie chwycił ją Podleśny.

36 min - rzut karny dla Arki! Przy strzale Formelli Cverna zagrywa ręką! I żółta kartka dla zawodnika z Suwałk!

37 min - goooolll!!! Mateusz Szwoch pewnie pokonuje Podleśnego!

39 min - szybko wyprowadził piłkę Wroński i zakończył swoją akcję strzałem z 23 metrów tuż ponad poprzeczką bramki Steinborsa!

43 min - nieźle wyprowadził piłkę Szwoch, który zagrał na środek Hofbauera, a ten uruchomił na lewym skrzydle Warcholaka. Nieudanie jednak dośrodkowywał nasz lewy obrońca.

44 min - Hofbauer tym razem w roli lewoskrzydłowego i tym razem jemu nie udało się zagranie pod bramkę Wigier. Zdecydowanie za mocne podanie do Barisića.

PRZERWA - doskonale układa się nam sytuacja w Suwałkach. Bramka strzelona na terenie Wigier od razu stawia nas w uprzywilejowanej sytuacji. Sytuacja mogła jednak wyglądać inaczej, bo gospodarze bardzo mocno otworzyli mecz, stwarzając kilka niebezpiecznych sytuacji pod naszą bramką w pierwszym kwadransie. Potem gdynianie jednak uspokoili grę i doczekali się swojej szansy, która zaowocowała rzutem karnym.

46 min - obie drużyny rozpoczęły drugą połowę bez zmian w składach. Można się spodziewać, że Wigry znów mocno ruszą na gdynian, bo zwyczajnie nie mają zbyt dużo do stracenia.

47 min - pierwszy rzut rożny w tej części meczu dla Wigier. Zbyt mocno dośrodkowywał jednak Kądzior.

50 min - Radecki dość niespodziewanie (także dla siebie) otrzymał piłkę w naszym polu karnym, ale zdążył uderzyć, na nasze szczęście wysoko ponad bramką. To był mniej więcej 15 metr od naszej bramki.

53 min - indywidualna akcja Gąski skutecznie przerwana przez Hofbauera już w naszym polu karnym. Dośrodkowanie Kądziora z rzutu rożnego nieudane.

56 min - dwa razy bardzo dobrze interweniował pod naszą bramką Sobieraj. To 243. mecz tego zawodnika w barwach Arki. Już tylko dwóch występów mu brakuje, aby zrównać się na liście rekordzistów z dziewiątym Ryszardem Kurzepą!

61 min - próba bardzo sprytnego zagrania Szwocha do Hofbauera tuż ponad głowami obrońców. Odrobinę za mocno!

62 min - zmiany w obu zespołach. W Arce schodzi Barisić, a za niego nasz joker co się zowie - Siemaszko. U gospodarzy schodzi Karankiewicz, a wchodzi Adamek. To znak, że Wigry ruszają do ataku!

64 min - z rzutu wolnego spod linii bocznej centrował Szwoch. Poradzili sobie z tym zagraniem gospodarze.

65 min - żółta kartka dla Zbozienia za przerwanie akcji Wigier faulem.

67 min - znów zmienia trener Niciński. Za Sambeę wchodzi Nalepa.

68 min -  gooooollll!!! 2:0 dla Arki! Znów rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonał Szwoch, a najwyżej do piłki wyskoczył Siemaszko!!! Filigranowy napastnik Arki znów pokazuje, że jest nie do zastąpienia!

70 min - odsłaniają się Wigry, a Arka kontruje! Hofbauer do da Silvy na prawą stronę pola karnego, a strzał Marcusa odbija się od nogi obrońcy i pada łupem Podleśnego.

71 min - trener Nowak rzuca na boisko wszystkie swoje siły ofensywne. Wchodzą Kozak i Ryczkowski za Gąskę i Wrońskiego.

72 min - i już było groźnie pod naszą bramką, na szczęście zbyt mocne zagranie w kierunku Ryczkowskiego.

75 min - kolejna szansa Arki, szkoda zbyt mocnej centry spod linii końcowej Zbozienia.

77 min - tym razem gorąco w naszym polu karnym, ale w roli wyjaśniającego sytuację wystąpił... Siemaszko.

77 min - rzut rożny wykonał Kozak, a piłka niebezpiecznie przebiła się przez nasze pole, jednak bez konsekwencji.

81 min - ostatnia korekta w Arce. Pojawi się na boisku Bożok, który zastąpi da Silvę i przejmie opaskę kapitana.

84 min - Wigry wyglądają na nieco zdeprymowane wynikiem i przebiegiem wydarzeń. Nasz zespół szuka szansy na "dobicie" rywala trzecim golem.

86 min - Hofbauer wykonał rzut wolny z okolic prawego narożnika pola karnego gospodarzy. Pokusił się o strzał, lecz zbyt wysoko uderzył nad bramką Podleśnego.

87 min - tym razem okazja dla zespołu z Suwałk. Centrował Kądzior, a główka Ryczkowskiego spokojnie wpadła w ręce Steinborsa

88 min - piłka znów w bramce Wigier, ale kierujący ją tam Bożok był na minimalnym spalonym w momencie podania Hofbauera!

90 min - sędzia dolicza trzy minuty.

90+2 min - i goooollll dla Arki! 3:0 dla Arki! Kapitalna akcja wzdłuż linii końcowej Bożoka, który wyłożył piłkę na 6 metr do Formelli, a ten ustala wynik tego spotkania!!!

KONIEC - Arka napisała dziś piękną literę "i", a w Gdyni wystarczy postawić nad nią kropkę. Doskonała druga połowa w wykonaniu podopiecznych żółto-niebieskich spowodowała, że rewanż powinien być dla nich formalnością. Wielkie brawa dla całej drużyny i dla sztabu szkoleniowego, a dla licznej grupy kibiców za wsparcie Arki w tym meczu!