18.12.2016

Śląsk - Arka 0:2. Jaki rok, taki finisz - piękny!

W pełni zasłużone zwycięstwo odnieśli we Wrocławiu zawodnicy Arki! Pięknie zwieńczyli ten wyjątkowy dla naszego klubu rok, wygrywając ze Śląskiem 2:0 i awansując na 8. miejsce w tabeli! To pierwsze zwycięstwo Arki we Wrocławiu w Ekstraklasie.

20. kolejka Lotto Ekstraklasy

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia 0:2 (0:0)
Bramki: Siemaszko 57', Marcjanik 60'

Śląsk: Pawełek - Dankowski, Celeban, Dvali, Pawelec - Stjepanović, Kokoszka, Engels, Alvarinho (67' Mervo), Morioka - Biliński

Arka: Jałocha - Socha, Sobieraj, Marcjanik, Marciniak - da Silva, Łukasiewicz, Sambea, Wojowski (85' Błąd) - Hofbauer (78' Szwoch) - Siemaszko (90' Stolc).

Żółte kartki: Stjepanović, Pawelec - Siemaszko

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)

0 min - pierwsze starcie w tym sezonie Arki i Śląska zakończyło się pewną trzypunktową zdobyczą gdynian i kontynuacją doskonałej passy na otwarciu rozgrywek. Wierzymy, że żółto-niebiescy dziś znów będą górą w starciu z podopiecznymi trenera Rumaka.

0 min - w składzie Arki tylko jedna zmiana w porównaniu do jedenastki, która rozpoczęła poprzedni mecz ligowy z Jagiellonią. W bramce za Steinborsa ponownie zagra Konrad Jałocha.

0 min - w Arce wciąż pokutuje za czerwoną kartkę Miroslav Bożok. Ten sam los spotkał zawodnika gospodarzy - Filipe Goncalvesa.

0 min - dziś uwagę przykuwać będą m.in. Tadeusz Socha i Antoni Łukasiewicz, którzy mają w swoim CV grę w Śląsku Wrocław. Zwłaszcza Socha ma co wspominać z Dolnego Śląska, bo przecież tu stawiał pierwsze kroki w profesjonalnej piłce i tu zdobywał wszystkie kolory medali Mistrzostw Polski.

0 min - statystyki nie nakazują spodziewać się w dzisiejszym meczu wysypu goli. Gospodarze mają spore problemy ze zdobywaniem bramek we Wrocławiu, a Arka ma podobny problem poza Gdynią. A może nasz zespół zagra dziś na przekór statystyce?

0 min - najskuteczniejszym zawodnikiem Śląska jest Ryota Morioka z czterema golami na koncie. Japończyk należy także do najbardziej kreatywnych zawodników u naszych rywali, więc z pewnością warto zwrócić na niego szczególną uwagę.

0 min - to już jedenasty mecz Śląska na własnym obiekcie w tym sezonie, a zaledwie raz udało się mu tutaj wygrać. Miało to miejsce w prestiżowym starciu z Zagłębiem Lubin.

0 min - ewentualna wygrana Arki w tym meczu, oprócz bezcennych trzech punktów, oznaczałaby pierwsze zwycięstwo Arki w Ekstraklasie we Wrocławiu. Czas zatem przełamać kolejną barierę!

0 min - spotkaniu towarzyszyć będą opady deszczu. Można się zatem spodziewać, że murawa i piłka może płatać figle zawodnikom obu drużyn.

0 min - zespoły już na murawie. Gospodarze w jednolitych zielonych strojach, my na żółto-niebiesko.

1 min - rozpoczął Śląsk.

1 min - pierwsze zagranie w nasze pole karne, ale za mocne dla Morioki.

5 min - zbyt głębokie dośrodkowanie Alvarinho i spokojnie piłkę chwyta Konrad Jałocha.

6 min - pierwszy celny strzał na naszą bramkę! Doskonale uderzenie Alvarinho odbija na rzut rożny Jałocha!

7 min - korner dla gospodarzy nie przynosi im poważniejszego zagrożenia naszej bramce.

8 min - pierwsza próba zagrożenia Pawełkowi. Uderzenie zza pola karnego Sambei jednak zostało zablokowane.

11 min - druga próba Yannicka Sambei, tym razem niecelny strzał zawodnika z niemieckim paszportem.

13 min - coraz odważniej poczynają sobie żółto-niebiescy! Doskonałe zagranie Wojowskiego do Siemaszki w pole karne, a uderzenie naszego napastnika zablokowane! Było naprawdę groźnie!

14 min - strzał Stjepanovića z dystansu daje Śląskowi korner.

15 min - w pole karnym dobrze interweniował da Silva, a kontrę próbował wyprowadzić Socha. Akcja została przerwana faulem rywala, na dodatek bez konsekwencji w postaci kartki.

17 min - rzut wolny po faulu na Wojowskim w bocznej strefie boiska wykonał da Silva. Poradzili sobie z jego dośrodkowaniem obrońcy, ale piłka wraca pod nasze nogi, znów mamy piłkę posłaną w pole karne Śląska od Hobauera. Futbolówka spada na głowę Siemaszki, a po chwili odbija się od poprzeczki bramki Pawełka!

20 min - niepotrzebne ostre wejście Siemaszki nogi Dvalego kończy się żółtą kartką dla naszego zawodnika. To jednak efekt gry pressingiem naszych piłkarzy.

23 min - Stjepanović powstrzymuje szarżę Wojowskiego i tym razem to zawodnik gospodarzy ogląda żółtą kartkę.

24 min - blisko znów była Arka! Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcusa dociera do Łukasiewicza, a strzał głową naszego pomocnika broni Pawełek!

27 min - w ostatniej chwili powstrzymany w polu karnym Śląska Marcus da Silva. Rzut rożny. Wykonał go Hofbauer, a z błędu Pawełka nie zdołał skorzystać Siemaszko!

28 min - znów rzut rożny wykonuje Hofbauer. Tym razem już bez błędu obrońcy z Wrocławia.

30 min - zablokowany strzał Morioki z dystansu i Jałocha wznowi grę.

30 min - kolejna okazja Arki na zdobycie bramki! Świetna akcja da Silvy, który zagał na prawe skrzydło do Siemaszki. Ten zacentrował na głowę Brazylijczyka, ale strzał głową Marcusa okazał się niecelny. Nasz zawodnik miał bardzo trudną pozycję do oddania precyzyjnego uderzenia.

32 min - przez moment było gorąco tym razem w naszej szesnastce, ale wrocławianie nie zakończyli akcji strzałem na bramkę.

34 min - bardzo ważna interwencja Sobieraja! Nasz stoper zablokował strzał z 9 metrów Bilińskiego, który otrzymał dobre podanie od Engelsa.

39 min - ręką  zagrał Pawelec w odległości ok. 30 metrów d swojej bramki. Będzie rzut wolny dla Arki.

40 min - strzał Hofbauera z wolnego minął dość wyraźnie światło bramki Pawełka.

42 min - uderzenie z dystansu Kokoszki spokojnie broni Konrad Jałocha.

45 min - indywidualna akcja Morioki, który długo holował piłkę, bięgnąc wzdłuż linii 16 metra,a gdy w końcu oddał strzał, zablokował go Kokoszka!

PRZERWA - na razie znajdują swoje potwierdzenie w wyniku przedmeczowe wyliczenia, które nie zapowiadały wielkich strzeleckich dokonań obu stronom. Spotkanie ma dość wyrównany przebieg, ale to chyba gdynianie mogą czuć się bardziej rozczarowani brakiem skutecznego strzału. Nasz zespół długimi fragmentami mocno presował przeciwnika, a to pozwolało kreować podbramkowe sytuacje.

46 min - Arkowcy wznowili grę.

46 min - kapitalny strzał Sambeii z 16 metrów, dobrze jednak obroniony przez Pawełka! Fantastycznie mogła rozpocząć się ta połowa!

49 min - Siemaszko posłał piłkę z lewej strony pod bramkę Śląska, ale naszych zawodników uprzedzili tam obrońcy z Dolnego Śląska.

51 min - Dankowski zacentrował z rzutu wolnego w nasze pole karne, dobrze interweniował Marcjanik.

54 min - nie mieli większych problemów wrocławianie z dośrodkowaniem Marciniaka. Podobnie było chwilę później z centrą Sambei, choć Wojowski był bliski strącenia piłki.

57 min - goooolllll dla Arki!!! Hofbauer zacentrował z rzutu wolnego (podyktowanym za faul na sobie), piłka została jeszcze przedłużona na 5 metr przez da Silvę, a tam Siemaszko głową, efektownym szczupakiem, kieruje ją do siatki!

59 min - mogło być 2:0 dla Arki! Strzał Hofbaera z 18 metrów nieomal nie zaskoczył Pawełka, który tylko lekko trącił piłkę, ale to wystarczyło, żeby ta przetoczyła się tuż obok słupka!

60 min - goooolll!!! Co się odwlecze... Już 2:0 dla Arki! Rzut rożny wykonał Hofbauer, niedaleko wybił piłkę ręką Pawełek, a ta spadła na nogę Marcjanikowi, który bardzo przytomnym, a przede wszystkim precyzyjnym strzałem podwyższył wynik!

66 min - Marcjanik do spółki z Sobierajem skutecznie uniemożliwili Bilińskiemu dojście do piłki w naszym polu karnym po dośrodkowaniu z lewej strony.

67 min - Mervo za Alvarinho w zespole Śląska. To pierwsza korekta trenera Rumaka.

71 min - piłka po wybiciu Jałochy trafia do Mervo, ale ten chyba zbytnio się pospieszył ze strzałem, bo piłka posłana z 30 metrów poszybowała bardzo daleko w trybuny.

72 min - żółta kartka dla Pawelca za ostry faul na da Silvie.

73 min - Siemaszko wywalczył rzut rożny.

74 min - - jak zwykle z rogu dośrodkował Hofbauer, ale tym razem bezbłędnie spisali się wrocławianie.

74 min - lekki strzał Sambei spokojnie wyłapuje Pawełek.

75 min - Sobieraj dobrze znalazł się na szóstym metrze od naszej bramki, gdzie posłana została piłka przez gospodarzy. Śląsk wciąż bez celnego strzału na naszą bramkę.

78 min - Zmiana w Arce. Za Hofbauera pojawia się na boisku Mateusz Szwoch.

79 min - faulowany tuż przed polem karnym Sambea, będzie kolejna szansa dla Arki!

81 min - uderza da Silva! Piłka odbija się od muru i wychodzi na rzut rożny.

82 min - zagrywał z rogu Szwoch, o piłkę walczył w powietrzu Marciniak, lecz bez skutku.

84 min - do pozycji strzelckiej doszedł Mervo, ale trafia... w Bilińskiego!

85 min - za Wojowskiego wchodzi Błąd.

86 min - kolejny rzut wolny z dośrodkowaniem pod bramkę Pawełka. Zagrywał Szwoch w kierunku da Silvy, ale wybronili się wrocławianie.

87 min - doskonale Socha oszukał Moriokę przy linii końcowej i nie pozwolił mu na dośrodkowanie. Jałocha wznowi grę z 5 metra.

89 min - ależ blisko trafienia był wychowanek Śląska, Tadeusz Socha! Najpierw kapitalnie wprowadził piłkę, odegrał do da Silvy, a centra Brazylijczyka na 5 metr nieomal nie padła łupem Sochy!

90 min - ostatnia zmiana w Arce. Za Siemaszkę wchodzi Stolc.

KONIEC - perfekcyjnie Arka zakończyła piłkarski 2016 rok! Będąc zespołem bezdyskusyjnie lepszym, dwukrotnie pokonała bramkarza Śląska i z kompletem punktów wróci nad Bałtyk. To bardzo ważne zwycięstwo dla Arki, bo pozwoli nam przezimować na 8. miejscu w tabeli!