21.09.2016

Arka II wygrała w Pucharze Polski!

Arka II Gdynia awansowała do kolejnej fazy rywalizacji o regionalny Puchar Polski. W meczu III rundy tych rozgrywek żółto-niebiescy pokonali na wyjeździe GKS Kowale 3:1 (2:1). Drużynę pod nieobecność trenera Wilczyńskiego przebywającego na sesji kursu UEFA Pro, prowadził Dariusz Ulanowski.

III runda regionalnego Pucharu Polski

GKS Kowale - Arka II Gdynia 1:3 (1:2)

Bramki: 37' (k.) - Sz.Nowicki 23' (k.), Węsierski 30', Affeld 84'

Arka II: Moczadło - Gębiś, Lengiewicz, Chmielnicki, Wawszczyk - M.Olszewski, Sikorski (63' Hołtyn) - Kłosowski (71' Ziarkowski), Łyszyk (55' Affeld), Sz.Nowicki - Węsierski

Żółte kartki: Chmielnicki, Olszewski

Nasz zespół objął prowadzenie w 23 min. meczu, kiedy to Szymon Nowicki wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Oskarze Sikorskim. W 30 min. prowadzenie podwyższył Mateusz Węsierski, który popisał się celnym strzałem głową po dośrodkowaniu Mateusza Olszewskiego z rzutu rożnego.

Jeszcze przed przerwą, a dokładnie w 37 min. gry, gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Podobnie jak pierwsze trafienie dla żółto-niebieskich, padła ona po strzale z "jedenastki".

W drugiej połowie Arka miała kilka sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. GKS także nie rezygnował i stworzył sobie dwie okazje, jednak za każdym razem dobrze interweniował Arkadiusz Moczadło. W 84 min. awans naszej drużyny "przypieczętował" wprowadzony na boisko po przerwie Dorian Affeld. Młody pomocnik precyzyjnie uderzył z ok. 16 metrów w krótki róg i ustalił wynik meczu na 3:1.

Teraz przed podopiecznymi trenera Roberta Wilczyńskiego powrót do ligi i niedzielny mecz z Powiślem Dzierzgoń. Kolejny mecz w ramach regionalnego Pucharu Polski Arka II rozegra w październiku.