27.08.2016

Arka - Zagłębie 1:1. Podział punktów na szczycie.

Bardzo dobry mecz, zwłaszcza w drugiej połowie obejrzeli kibice w Gdyni. Tym razem nie udało się zgarnąć kompletu punktów, ale remis z tak dobrze dysponowanym zespołem, jakim jest Zagłębie Lubin, trzeba zaliczyć do kolejnych pozytywnych występów Arki w tym sezonie.

7. kolejka Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin  1:1 (0:1)
Bramki: Bożok 50' - Marcjanik 24'(s)

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak, da Silva (86' Yussuff), Łukasiewicz, Marciniak, Bożok (78' Błąd) - Szwoch - Zjawiński (74' Siemaszko)

Zagłębie L.: Polacek - Tosik, Guldan, Jach, Cotra, Piątek, Kubicki, Woźniak (67' Vlasko), Starzyński, Janoszka (86' Janus), Papadopulos (77' Nespor).

Żółte kartki: Marciniak, Marcjanik - Tosik

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 10002

0 min - jeszcze dwa lata temu obie drużyny potykały się ze sobą na boiskach pierwszoligowych, dziś spotykają się jako dwie czołowe ekipy Lotto Ekstraklasy! Obie też są ze sobą porównywane - szkielet obu zbudowano w pierwszej lidze przez szkoleniowców, którym dano czas na pracę i obie odpłacają się teraz świetnymi wynikami. Arka jest co prawda dopiero na początku swojej drogi, ale zasłużenie określa się ją mianem odkrycia sezonu.

0 min - Damian Zbozień i Adrian Błąd - tych dwóch zawodników Arki jeszcze kilka tygodni temu zakładało koszulkę Zagłębia. Dla obu spotkanie zatem będzie miało wyjątkowy charakter, ale od pierwszej minuty na boisku zamelduje się tylko Zbozień.

0 min - o tym meczu pisze się jako o starciu najlepszej obrony z najlepszą ofensywą w Lotto Ekstraklasie. Nic dziwnego - Zagłębie w sześciu meczach tylko raz dało sobie strzelić bramkę, natomiast Arka aż dwanaście razy pokonywała bramkarzy przeciwnika.

0 min - ten, kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko, będzie liderem Lotto Ekstraklasy przynajmniej do jutrzejszych spotkań 7. kolejki.

0 min - wspaniała pogoda do gry w piłkę. 19 st.C, bezwietrznie i bez opadów. Możemy liczyć na doskonałe widowisko!

0 min - już rozbrzmiewa rota, a przy jej dźwiękach obie drużyny meldują się na murawie. Arka oczywiście na żółto-niebiesko, goście w jednolitych białych kostiumach.

1 min - zaczęli Arkowcy!

2 min - Warcholak wrzucił piłkę z autu w pole karne gości, po odbiciu jej przez obrońców futbolówka spadła na nogę Marciniaka. Ten bez zastanowienia uderzył, ale strzał został zablokowany!

3 min - Mateusz Szwoch nieczysto uderzył z 18 metrów i piłka w dużej odległości minęła bramkę Polacka.

4 min - i kolejny strzał, szkoda że znów niecelny. Tym razem głową próbował zaskoczyć bramkarza Zagłębia Miro Bożok.

8 min - Bożok tym razem w roli dośrodkowującego z rzutu wolnego z bocznej strefy boiska. Piłka posłana była na dobrej wysokości, ale lubinianie znów potwierdzili, że dysponują doskonale zorganizowaną linią obrony.

10 min - Zbozień spod linii końcowej spróbował obsłużyć podaniem "na nos" Bożoka, ale Guldan był bezbłędnie ustawiony przed naszym kapitanem.

14 min - Arka w natarciu. Dośrodkowania posyłane są w szesnastkę gości raz z lewej raz prawej strony, ale Zagłębie naprawde imponuje w grze obronnej.

16 min - pierwszy rzut rożny dla Zagłębia. Dośrodkowanie Starzyńskiego ląduje jednak w rękawicach Jałochy.

19 min - da Silva wyprowadzał szybki atak Arki, ale został powalony przez Cotrę. Gwizdek sędziego Marciniaka jednak milczy.

21 min - Szwoch wyłuskał piłkę spod nóg rywali i zagrał do Zjawińskiego, a ten bez zastanowienia spróbował pokonać wysuniętego Polacka, uderzając ze środkowego koła boiska! Niestety nie trafił!

24 min - gol dla Zagłębia! Starzyński dośrodkował z rzutu wolengo w nasze pole karne, a tam pechowo interweniował Marcjanik i piłka wpadła do siatki! To pierwszy gol stracony przez Arkę w Gdyni w tym sezonie.

26 min - to mogła być szybka odpowiedź Arki! Zjawiński idealnie dograł na 15 metr do Szwocha, który od razu zdecydował się na strzał, ale to nie była udana próba Mateusza!

29 min - da Silva dośrodkowuje z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego. Niestety znów piłka spada na głowę obrońcy z Lubina.

32 min - Jarosław Jach przy interwencji na siódmym metrze przed swoją bramką stracił równowagę, ale odegrał piłkę do Polacka. Wydawało się, że mogło dojść do zagrania ręką, ale sędzia nie dostrzegł przewinienia.

35 min - zawrzało między piłkarzami po faulu na Łukasiewiczu. Żółte kartki zobaczyli Marciniak i Tosik.

37 min - świetne uderzenie Warcholaka z rzutu wolnego z 25 metrów! Polacek odbija piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę!

39 min - strzał Łukasza Piątka z 18 metrów bardzo niecelny! Wcześniej Zbozień wybija piłkę głową przed szesnastkę po dośrodkowaniu z prawej strony Tosika.

42 min - rzut wolny spod lini bocznej wykonał Starzyński. Piłkę z naszej szesnastki wyekspediował Marcjanik.

43 min - analogiczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Dośrodkowywał da Silva, ale akcję przerwał arbiter dostrzegając faul na jednym z zawodników Zagłębia.

PRZERWA - po raz pierwszy w tym sezonie Arka grając u siebie musi zejść na przerwę z wynikiem korzystnym dla rywala. Zagłębie jednak wykazuje się bardzo dojrzałym futbolem, unika prostych błędów i stara się do nich zmusić przeciwnika. Właśnie po jednym z nich Miedziowi objęli prowadzenie. Zadanie przed Arką na pewno bardzo trudne, ale nie niewykonalne.  W przerwie kibice bawili się podczas konkursu, w którym nagrody ufundował nowy sponsor Arki, firma Stena Line.

49 min - rzut rożny wykonał Miro Bożok, ale poradzili sobie z dośrodkowaniem zawodnicy trenera Stokowca.

50 min - gooollll dla Arki! Fantastyczna bomba Bożoka! Piłkę z autu wrzucił Zbozień, piłkę wybili głową obrońcy, ale ta spadła na nogę Bożoka, który popisał się fantastycznym strzałem nie do obrony dla Polacka!

54 min - Arka napędzona! Szwoch zszedł z piłką do linii końcowej, dośrodkował, a piłka po nodze obrońcy nieomal nie wpadła do siatki Zagłębia!

54 min - ależ sytuację miał Marciniak! Odbita piłka spadła mu pod nogi na dwunastym metrze, Marciniak uderzył, ale nie trafił!

56 min - pressing Arki na połowie Zagłębia przynosi efekty. Piłka odzyskana spod nóg rywali trafia na 18 metr do Zjawińskiego, ten poszukał strzału w kierunku dalszego słupka, ale spudłował.

62 min - znów gorąco pod bramką gości. Bożok zacentrował z rzutu wolnego, piłkę odbili obrońcy, ale znów o nią powalczyli Arkowcy. Strzały Łukasiewicza i Bożoka zosały zablokowane, ale próba da Silvy z ostrego kąta odbijał Polacek!

63 min - da Silca dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Szwocha, który jednak nie zdołał uderzyć precyzyjnie i piłka przeleciała wzdłuż bramki!

65 min - po faulu na Szwochu z prawej strony pola karnego, rzut wolny wykonał Bożok. Znów się zagotowało w szesnastce gości, ale tym razem nie udało się zakończyć tego strzałem.

67 min - pierwsza zmiana w składzie Zagłębia. Vlasko za Woźniaka.

71 min - Zjawiński trafia w słupek! Zaskakujący pocisk naszego napastnika z 25 metrów zatrzymuje się dopiero na słupku!

73 min - rzut rozny dla gości. Vlasko chciał go krótko rozegrać ze Starzyńskim, ale do pomocnika Zagłebia szybko podbiegł Szwoch i zablokował dośrodkowanie.

74 min -  Siemaszko za Zjawińskiego. To pierwsza zmiana trenera Nicińskiego w tym meczu.

76 min - groźny strzał Vlasko z 20 metrów! Piłka zmierzała tuż przy słupku do naszej bramki, ale fantastycznie interweniował Jałocha!

77 min - debiut Nespora w Zagłębiu, który zmienia Papadopulosa.

78 min - Adrian Błąd zmienia Miro Bożoka.

80 min - tym razem zbyt mocne dośrodkowanie Szwocha z rzutu rożnego.

82 min - potężny strzał da Silvy zablokowany! Brazylijczyk próbował pokonać Polacka z 12 metrów!

82 min - bardzo dobra centra Warcholaka z rzutu wolnego! Piąstkował Polacek, ale był przy tym faulowany i sędzia odgwizdał rzut wolny dla lubinian.

84 min - akcja Szwocha przy linii końcowej, zagranie wzdłuż bramki, ale jach wybija piłkę na rzut rożny.

85 min - ależ okazja dla Arki! Siemaszko zagrał w pole karne do da Silvy, ten odegrał do Szwocha na 6 metr, a strzał Mateusza niesamowicie broni Polacek!

86 min - Janus za Janoszkę w Zagłębiu i Yussuff za da Silvę w Arce.

87 min - żółta kartka dla Marcjanika.

90 min - sędzia dolicza 3 minuty.

90+1 min - rzut rożny dla Arki. Dośrodkowywał Błąd, piłka odbita od obrońców trafia pod nogi Yussuffa na 20 metrze, ale strzał Anglika szybuje ponad bramką Polacka.

90+2 min - jeszcze jeden korner dla Arki. tym razem centra Błąd dociera do Szwocha, ale ten główkuje ponad bramką.

KONIEC - druga połowa okazała się zdecydowanie ciekawsza od pierwszej, głównie za sprawą niezwykłego szturmu "Arkowców". Ich gra została nagrodzona jedym trafieniem, choć nie brakowało doskonałych okazji na kolejne. Tym razem się nie udało, ale Arka może być zadowolona ze swojej postawy na tle bardzo solidnego Zagłębia.