TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

chignahuapan


Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka-TV Bilety Liga typera Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
LV Bet
Gdynia Sport
gdyniasport
gdyniasport
bo2020

Aktualności

img

03.06.2016

Northpol na pokładzie Arki!

Mamy przyjemność poinformować, że firma Northpol została kolejnym sponsorem meczu Arki z Chrobrym Głogów. Firma z Redy wspierać będzie żółto-niebieskich w ostatnim meczu sezonu!
 
Początki działalności firmy NORTHPOL sięgają 1999 roku.
 
Wraz z dwoma innymi osobami Rafał Szlas oraz Dariusz Mikołajczak rozpoczęli działalność gospodarczą obejmującą m.in. produkcję tynków strukturalnych. Po zmianach organizacyjnych oraz własnościowych firma NORTHPOL jest obecnie własnością dwóch wyżej wymienionych osób. W początkach istnienia firmy biuro mieściło się w dzielnicy Gdańsk Przymorze.
 
Produkcja w tamtym okresie odbywała się w wynajętym obiekcie produkcyjnym zlokalizowanym w Gdańsku przy ul. Reduta Żbik. Początkowo firma zatrudniała 3-4 osoby i realizowała głównie zlecenia firm z Trójmiasta.
 
W 2002 roku firma zmieniła swoją siedzibę na lokalizację w Redzie. W tym miejscu mieściło się zarówno biuro jak i dział produkcji tynków strukturalnych. Zdobyte doświadczenie właścicieli firmy oraz jej dynamiczny rozwój doprowadził do wypracowania własnych koncepcji produkcyjnych oraz poszerzania asortymentu oferowanych produktów.
 
Ukoronowaniem zdobytych doświadczeń oraz potwierdzeniem słuszności podjętych decyzji w zakresie rozwiązań technologicznych było uzyskanie w 2003 roku od Instytutu Techniki Budowlanej w Warszawie - Aprobaty Technicznej AT-15-6107/2003 na "Zestaw wyrobów do wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych budunków systemem NORTHPOL".
 
W ostatnich latach wraz z rozwojem firmy zwiększyła się też ilość osób zatrudnionych w zakładzie produkcyjnym. Obecnie zatrudnienie kształtuje się na poziomie ok. 30 osób. Warto nadmienić, że z firmą współpracuje kilkudziesięciu wykonawców (często zatrudniających po kilka osób), stąd można założyć, że z firmą bardzo blisko współpracuje co najmniej kilkadziesiąt osób, które są stałymi odbiorcami produktów i są bardzo istotnym elementem pozyskiwania wiedzy praktycznej na temat produktów oferowanych przez firmę NORTHPOL.
 
Dalszy dynamiczny rozwój spowodował, że na początku 2006 roku właściciele firmy podjęli decyzję o przeniesieniu działu produkcji do nowej siedziby znajdującej się w Kieleńskiej Hucie koło Kamienia. Decyzja była związania z dodatkowymi atutami nowej lokalizacji, tzn. zdecydowanie większej powierzchni produkcyjnej oraz bardzo korzystnej lokalizacji (dobre połączenie zarówno z Wejherowem i okolicami, jak również znacznie lepszy niż dotychczas dojazd do Gdyni lub Gdańska).
 
Biuro handlowe oraz siedziba rejestrowa firmy pozostała w dotychczasowej siedzibie w Redzie.
 
Witamy na pokładzie! Poprzedni Następny

Mapa Strony