11.05.2016

PP: Arka II gra dalej!

Arka II gra dalej w rozgrywkach wojewódzkiego Pucharu Polski! W 1/4 finału tych rozgrywek żólto-niebiescy pokonali GKS Przodkowo 3:2 (3:2).

1/4 regionalnego PP

GKS Przodkowo – Arka II Gdynia 2:3 (2:3)

Bramki: Kwaśnik 2 (7, 18') – Węsierski 17', Kłosowski 36', Bach 38'

Arka II: Kotkowski – Izdebski, Mosiejko, Wojcinowicz, Krakowiak – Wolak, Hebel – Czapłygin (65' Nowicki), Bach, Kłosowski (88' Kupczyk) – Węsierski

Żółte kartki: Izdebski, Węsierski, Mosiejko, Hebel

Sędzia: Tomasz Tobiański (Pom. ZPN)

Od początku meczu sporo się działo pod obiema bramkami. W 7 min. Kwaśnik strzałem w dlugi róg zdobył prowadzenie dla Przodkowa. W 17 min. odpowiedział Mateusz Węsierski wykorzystując sytuację "sam na sam" po zagraniu Czapłygina, ale minutę później Kwaśnik popisał się świetnym strzałem z woleja z 20 metrów i zrobiło się 2:1 dla gospodarzy.

Żółto-niebiescy pokazali jednak charakter i jeszcze w pierwszej połowie zdobyli dwa gole, które zadecydowały o ich zwyciięstwie. Najpierw w 36 min. wyrównał Kłosowski, a w 38 min. dośrodkowanie z boku boiska wykorzystał Bach. W obu przypadkach dogrywał Czapłygin, który zanotował w tym meczu trzy asysty.

Zaraz po zmianie stron czwartą bramkę dla Arki mógł zdobyć Bach, ale jego strzał obronił bramkarz. W 51 min. bohaterem naszej drużyny został Kotkowski, ktory obronił rzut karny. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Arka zagra w kolejnej rundzie wojewódzkiego Pucharu Polski.

W niedzielę nasz zespół wróci do rozgrywek ligowych i podejmie na własnym boisku Świt Skolwin.