06.03.2016

Trenerzy po meczu: Lekcja od Arki.

Po 100 dniach od poprzedniego meczu  weryfikacja zimowych przygotowań na plus dla trenera Arki. Jerzy Brzęczek docenił klasę naszej drużyny.

Grzegorz Niciński (Arka):

Udała nam się ta inauguracja. Przyjechaliśmy do dobrej drużyny na ciężki teren. Pierwsza kolejka jest zawsze niewiadomą. Mieliśmy swoje problemy w tygodniu. Szybko zdobyliśmy dwie bramki  i do końca nie daliśmy sobie wydrzeć tego zwycięstwa.

Oczywiście fajna atmosfera tutaj w Katowicach. Duża liczba naszych kibiców. Przy takim wsparciu bardzo dobrze się gra. Zdobyliśmy bardzo ważne  punkty, ale ta walka będzie bardzo trudna. Myślimy o tym żeby się zregenerować, bo już w piątek czeka nas mecz z Sosnowcem.

Wynik 2:0 do przerwy wymusił naszą grę w 2 połowie. Nie chcieliśmy stracić bramki, nie graliśmy tak płynnie i nie stworzyliśmy sobie tylu sytuacji. Myślę, że w następnych kolejkach będziemy jeszcze lepiej operowali piłką. Zagraliśmy na zero z tyłu i to nas cieszy.

Jerzy Brzęczek (GKS Katowice):

Nie był to udany mecz w naszym wykonaniu. Początek spotkania była bardzo agresywna gra , ale przez to popełnialiśmy sporo błędów i fauli co stwarzało stałe fragmenty gry. Po jednym z nich straciliśmy pierwszą bramkę. Było widać trochę nerwowości, brak pewności siebie. Arka dzisiaj zasłużenie wygrała. Nie potrafiliśmy spokojnie rozegrać piłki, stworzyć sytuacji. W ciągu 90 minut nie doprowadziliśmy do takiej sytuacji, gdzie z gry potrafilibyśmy zaskoczyć linię obrony przeciwnika. Dzisiaj zawiedliśmy i szkoda , ze w takim meczu. Chciałbym podziękować kibicom, ze przyszli i nas dopingowali . Ta lekcja od Arki będzie dla nas ważna w następnych tygodniach.