TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.02.2016

Arka otwiera dodatkowe sektory.

Zwiększenie pojemności Stadionu Miejskiego w Gdyni na mecze I ligi ma związek z rosnącym zainteresowaniem meczami Arki w rundzie wiosennej.

 

Na spotkania żółto-niebieskich w rundzie jesiennej przychodziło najwięcej kibiców w całej lidze. Dla przykładu, mecz z Zawiszą Bydgoszcz oglądało na żywo 5937 widzów. Z Wisłą Płock frekwencja była jeszcze wyższa - 6179. Średnio pojedynki gdynian oglądało 4300 widzów. Wiosną frekwencja ta powinna wzrosnąć. Arka walczy o ekstraklasę, co ma przełożenie na zainteresowanie jej meczami.

 

Klub chce uniknąć sytuacji, kiedy na dany mecz jest więcej chętnych niż miejsc, dlatego wprowadza udogodnienia dla kibiców. Bo przypomnijmy, że z przyczyn oszczędnościowych, Arka zgłosiła obiekt przy Olimpijskiej na ok. 7 tysięcy widzów. I tyle najwięcej kibiców mogło pojawić się na konkretnym spotkaniu.


- Na bieżąco będziemy monitorować sytuację na podstawie sprzedanych biletów oraz karnetów. Jeśli potrzebne będzie udostępnienie dodatkowych sektorów, to tak zrobimy. Zresztą już teraz, na mecz z Zagłębiem Sosnowiec, wnioskowaliśmy o zwiększenie pojemności trybun o tysiąc - mówi nam Tomasz Rybiński, rzecznik prasowy Arki.

 

- Na przełomie roku wystąpiliśmy do prezydenta Gdyni o zgodę na poszerzenie ilości osób i taką zgodę otrzymaliśmy. Poruszać się więc będziemy w przedziale od 7240 do 9037 osób, wliczając w to sektor gości - dodaje Rybiński.

 

A ilu jednorazowo sympatyków drużyny przyjezdnej będzie mogło pojawić się na stadionie w Gdyni w związku z wprowadzonymi udogodnieniami?

 

- Ilość kibiców gości obliczana jest od ilości miejsc dla pozostałych kibiców, czyli bez sektora gości, stąd ich maksymalna liczba 426 osób - podkreśla rzecznik prasowy Arki.

 

 Autor: Piotr Wiśniewski
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia