Dwie wygrane juniorów w Słupsku

Pomorska Liga Juniorów Starszych - 2. kolejka:

Gryf 95 Słupsk - Arka Gdynia 0:3 (0:2)

Mówi Jacek Dziubiński (trener):
Graliśmy z zespołem, który przed sezonem zapowiadał szturm na pierwsze miejsce. Drużyna ze Słupska przeszła pod opiekę organizacyjną samego Pawła Kryszałowicza. Mimo to Gryf rozczarował i nie potwierdził zupełnie swoich aspiracji. Grali ambitnie i walczyli, ale w zespole brak indywidualności. Arka zagrała poniżej swoich możliwości, a to dlatego, że przeciwnik nie zmusił nas do większego wysiłku. Szybko zdobyliśmy dwie bramki i kontrolowaliśmy przebieg gry. Warto zaznaczyć, że dwóch naszych zawodników ostatnio zagrało w reprezentacjach Polski. Wojciech Wilczyński rozegrał całe spotkanie w Moskwie, gdzie pokonaliśmy Rosjan (Mistrzów Europy), co jest wielkim sukcesem. Z kolei Sebastian Białas był z kadrą trenera Michała Globisza U-18, na turnieju w Nymburku. Polska zajęła 5. miejsce, a Michał osobiście wyróżnił mojego zawodnika.

RELACJA

Pomorska Liga Juniorów Młodszych - 2. kolejka:

Gryf 95 Słupsk - Arka Gdynia 1:3 (0:2)

Arka rozpoczęła spotkanie dość chaotycznie. Dopiero z upływem minut gra została uporządkowana i na efekty nie musieliśmy długo czekać. Paweł Płażyński znalazł się w doskonałej sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował jej. Arka zaczęła stwarzać coraz więcej groźnych akcji. Pod koniec pierwszej połowy wspaniałym uderzeniem z 25 metrów, w samo okienko popisał się Christian Domaschke i Arka do przerwy prowadziła już 2:0.
Gospodarze w drugiej połowie nie mieli już nic do stracenia i zaatakowali z większym rozmachem. Ich determinacja przyniosła kontaktowego gola. Strzał jednego z napastników w doskonałym stylu obronił Walkowski, ale przy dobitce był już bezradny. Arka odpowiedziała błyskawiczine. Radosław Roeske przeprowadził indywidualną akcję i ustalił wynik na 3:1 dla podopiecznych Roberta Wilczyńskiego.