02.11.2015

Chojniczanka - Arka 2:3! Udany powrót Alana!

Po dwóch golach Alana Fialho, który z przytupem powrócił do pierwszego składu, oraz Grzegorza Tomasiewicza, Arka wygrywa w Chojnicach 3:2!

15. kolejka I ligi

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 2:3 (1:1)
Bramki: Niedziela 23', Jelić 85' - Fialho 39', 71', Tomasiewicz 82'

Chojniczanka: Podleśny - Kosakiewicz, Biernat, Lisowski, Pietruszka, Grzelak, Zawistowski, Mrozik (77' Jelić), Niedziela, Rybski (68' Bartoszewicz), Mikita.

Arka: Jałocha - Socha, Fialho, Sobieraj, Warcholak - da Silva, Bożok, Łukasiewicz, Nalepa (59' Tomasiewicz), Renusz (70' Yussuff) - Siemaszko (59' Abbott)

Żółte kartki: Biernat, Kosakiewicz

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

0 min - nie brakuje zawodników, którzy w przeszłości reprezentowali barwy przeciwnika. W Arce są takimi Konrad Jałocha i Rafał Siemaszko. W Chojniczance - Radosław Bartoszewicz, Rafał Grzelak, Bartłomiej Niedziela i Paweł Zawistowski.

0 min - przeciwko Arce nie zagra dziś Piotr Kieruzel, który pauzować będzie za nadmiar żółtych kartek. W Arce pauzujących nie ma, za to aż pięciu zawodników musi uważać, by za żółte kartki nie usiąść na trybunach w meczu z Dolcanem.

0 min - trener Niciński znów zaskakuje składem. Do wyjściowej jedenastki wracają Socha, Fialho i Renusz.

0 min - nasza uwaga będzie dziś w dużej mierze skupiona na Marcusie da Silva, który rozegra dziś swój setny mecz w żółto-niebieskim trykocie

0 min - Chojniczanka przegrała ostatnie cztery spotkania w lidze, ale my z tym rywalem trzy ostatnie mecze zremisowaliśmy po 1:1. Ostatni z tych remisów zanotowaliśmy w sierpniu br. w Pucharze Polski, ale wtedy promocję do kolejnej rundy otrzymałą Chojniczanka, bo lepiej wykonywała rzuty karne.

0 min - gospodarze dziś zagrają w swoich tradycyjnych żółto-czerwonych strojach. Arka na biało.

1 min - od środka rozpoczęli mecz gospodarze.

2 min - pierwszy groźny strzał Arki. renusz tuż nad poprzeczką po interwencji Podleśnego!

3 min - ależ blisko szczęścia był Nalepa! Michał wznowił grę z rzutu rożnego, piłka jednak szybko do niego wróciła, a Nalepa ją krótko podprowadził i uderzył w kierunku dalszego słupka. Minimalne pudło!

4 min - centra Grzelaka i bardzo dobra interwencja Alana Fialho.

5 min - Zawistowski wykonał rzut rożny i bliski uderzeia głową był Biernat! Dobrze jednak przypilnowali go nasi obrońcy.

9 min - Mikita faulowany, Zawistowski ma okazje do centry w pole karne Arki. Piłka spadła wprost na głowę da Silvy

10 min - Sobieraj wybił piłkę głową przed pole karne, a tam bez przyjęcia uderzył Niedziela! jałocha fantastycznie broni!

12 min - rzuca się w oczy duże zagęszczenie przez gospodarzy środkowej strefy boiska. Mamy problem, aby wyprowadzić dokładny atak od własnej połowy.

13 min - kolejny strzał dystansu gospodarzy. Tym razem uderzał Zawistowski i nieznacznie się pomylił!

16 min - indywidualna akcja Mikity przed naszym polem karnym zakończyła się strzałem wysoko nad bramką Jałochy. Dużo strzałów z dystansu oddają gospodarze.

20 min - kolejna próba strzału zza szesnastki, tym razem Jakuba Mrozika. Strzał zablokowany i Jałocha bez kłopotów chwycił futbolówkę.

21 min - da Silva faulowany tuż przed polem karnym! Żółta kartka dla Biernata.

21 min - rzut wolny wykonał sam poszkodowany. Piłka poszybowała jednak wysoko nad bramką.

22 min - i znów Zawistowski oddaje strzał z dystansu! Na nasze szczęście znów niecelny!

23 min - gol dla Chojniczanki! Nalepa stracił piłkę na rzecz Niedzieli, który zabrał się z nią w pole karne i uderzył precyzyjnie do bramki! Jalocha bez szans!

25 min - Renusz faulowany przed polem karnym Chojniczanki. Rzut wolny wykonał Miro Bożok, a piłka ląduje w rękach Podleśnego.

26 min - znów gorąco pod naszą bramką, gdzie zacentrował piłkę Rybski. Dobrze zachował się Socha, dając się sfaulować rywalowi.

27 min - tym razem efektowna akcja Renusza, który ograł dwóch rywali, ale nie dał rady dokładnie dograć piłki przed bramkę Podleśnego.

34 min - Zawistowski wykonał rzut wolny z bocznej strefy boiska. Piłkę wybija z naszego pola karnego Warcholak.

38 min - nie oszczędzają dziś byli koledzy z drużyny Rafała Siemaszki.

39 min - gooolll dla Arki!!! Alan Fialho precyzyjnym strzałem posyła piłkę do siatki!

40 min - Niedziela trafia w słupek! Dużo szczęścia miała Arka, że znów nie prowadzą podopieczni trenera Pawlaka!

41 min - Nalepa uderza z 20 metrów, jednak nad bramką Podleśnego!

44 min - Jałocha dobrze wypiąstkował piłkę zacentrowaną z rzutu rożnego przez Grzelaka.

45 min - rykoszet po uderzeniu Łukasiewicza dociera do rąk Podleśnego, choć bardzo bliski wyprzedzenia bramkarza gospodarzy był Michał Nalepa.

PRZERWA - dobry, szybki mecz oglądają kibice w Chojnicach. Przez 30 minut lepiej spisywali się gospodarze, którzy wyraźnie "napędzili" się dobrym, choć przegranym spotkaniem pucharowym z Legią Warszawa w minioną środę. Swoją postawę udokumentowali prowadzeniem po golu Niedzieli, ale na szczęście w ostatnim kwadransie zaczęły się zazębiać akcje Arki. Owocem był gol powracającego w wielkim stylu do wyjściowego składu Alana Fialho. W oczy rzuca się także dobra dyspozycja Michała Renusza.

46 min - od środka wznowili grę da Silva z Siemaszką.

46 min - i od razu mamy niecelny strzał Bartłomieja Niedzieli.

50 min - Warcholak centruje w szesnastkę gospodarzy, ale wprost w ręce Podleśnego.

52 min - bardzo dobre rozegrani piłki przez Renusza z Warcholakiem. Mocna centra tego drugiego trafia jednak w obrońcę z Chojnic.

54 min - znowu dobra akcja Renusza. Dostrzegł na 18 metrze Nalepę, a strzał Michała po nogach obrońcy wychodzi na rzut rożny.

55 min - centra Bożoka z narożnika boiska spada na głowę obrońcy Chojniczanki.

58 min - Jałocha chwycił piłkę dośrodkowaną przez Grzelaka.

59 min - podwójna zmiana w zespole trenera Nicińskiego. Tomasiewicz i Abbott za Nalepę i Siemaszkę.

60 min - zdecydowanie lepsza gra Arki po przerwie. Dłużej utrzymujemy się przy piłce, a przede wszystkim na niewiele pozwalamy gospodarzom. Oby zaczęło się to przekuwać w sytuacje bramkowe.

62 min - Kosakiewicz zagrał idealną piłkę na piaty metr do Niedzieli, ale ten nie trafia w piłkę!

63 min - Zawistowski wykonał rzut wolny z 32-33 metrów i trafił prosto w mur. Poprawka Lisowskiego poszybowała wysoko nad bramką Jałochy.

67 min - Warcholak kapitalnie blokuje strzał Kosakiewicza!

68 min - Bartoszewicz zmienia Rybskiego

68 min - groźnie pod naszą bramką po rzucie rożnym. Na szczęście piłka mija słupek naszej bramki.

69 min - Warcholak uderzył potężnie z 30 metrów z rzutu wolnego, a piłka poleciała tuż nad poprzeczką!

70 min - Yussuff zmienia Renusza. To ostatnia zmiana w naszej drużynie.

71 min - Fialho!!! 2:1 dla Arki! Świetna akcja Yussuffa, piłkę po jego zagraniu wybijają na 14 metr obrońcy, a tam czekał na nią Brazylijczyk, który nie dał szans Podleśnemu na skuteczną interwencję!

74 min - bardzo groźny strzał Mikity z 20 metrów i kapitalna interwencja Jałochy! Brawo Konrad!

76 min - Bartoszewicz uderza głową po dośrodkowaniu Niedzieli, a piłka prześlizguje sie po poprzeczce!

77 min - Jelić zmienia Mrozika w zespole Chojniczanki.

78 min - Abbott świetnie zgrał piłkę Yussuffowi, który bez zawahania przymierzył tuż przy słupku! Podleśny zdołał to odbić, a dobitka da Silvy mija światło bramki gospodarzy!

80 min - Zawistowski strzela z dystansu, a piłka po nodze Sobieraja wychodzi na rzut rożny.

81 min -  z narożnika boiska dośrodkowuje Grzelak, a piłka ląduje w rękach Jałochy.

82 min - Tomasiewicz na 3:1!!! Grzegorz przyjął piłkę 18 metrów od bramki uderzył przy słupku!

85 min - Jelić daje nadzieje Chojniczance, wykorzystując sytuację sam na sam z Jałochą!

86 min - żółta kartka dla Kosakiewicza.

90 min - sędzia dolicza 3 minuty

90 min - Tomasiewicz z ostrego kąta przymierzył w okienko bramki Podleśnego! Bramkarz gospodarzy nie dał się jednak zaskoczyć!

KONIEC - świetna druga połowa wykonaniu Arki i skuteczna gra naszych zawodników dała dziś Arce trzy punkty! Trafienia były zawodników Legii Warszawa, Alana i Tomasiewicza windują Arkę znów w ścisłym czubie tabeli. Chojniczanka notuje piątą kolejną porażkę w lidze i pogrąża się w strefie spadkowej.