02.10.2015

Trenerzy po meczu Olimpia - Arka.

Olimpia tuż po przerwie objęła prowadzenie, ale ostatecznie m.in. dzięki trafionym zmianom triumfował trener Arki Grzegorz Niciński.  Jego zespół jest w lidze niepokonany od 6 spotkań. Oby tak dalej!

Grzegorz Niciński:

Jesteśmy szczęśliwi po prostu.  Przyjechaliśmy do drużyny, która ma swój potencjał i zajmuje miejsce na które nie zasługuje. Baliśmy się tego meczu, wiedzieliśmy, że drużyna gospodarzy ma swoje atuty.  Optyczna przewaga nasza w 1 połowie nie przełożyła się na sytuacje bramkowe. Prowadziliśmy grę, niestety straciliśmy bramkę na początku 2 połowy. Potem Olimpia miała jeszcze kolejną sytuacje, ale od tego momentu obudziliśmy się. Dążyliśmy do wyrównania i bramki na 2:1. Myślę, że cały zespół dobrze zareagował. I zmiennicy i pozostali do końca wierzyli i walczyli o zdobycie 3 punktów. Nie było łatwo , ale jesteśmy bardzo zadowoleni, bo tutaj , aby wygrać trzeba się namęczyć.  Dzisiaj chłopacy dali z siebie bardzo dużo.

Artur Skowronek:

Bardzo ciężko i opornie szło nam dzisiaj w tym meczu. Szczególnie w 1 połowie nie dala nam Arka narzucić swojego jakby założenia na ten mecz. Była bardzo agresywna i długo utrzymywała się przy piłce. My byliśmy szczelni w obronie i konsekwentni. Myślę, że w 1 połowie zabrakło nam utrzymania się przy piłce po przechwytach i po odbiorach i nakręcaliśmy przeciwnika, nie siebie.

Od początku drugiej połowy to się zmieniło. Rozmawialiśmy o tym w przerwie. Dało nam to bramkę. Potem była faza meczu , która nie może się powielać czyli niestety nonszalancja. Tak doświadczony zespól nie może sobie pozwalać na takie momenty. Ciężko pracujemy i nie możemy pozwalać sobie na takie chwile dekoncentracji, że błędy indywidualne decydują, że Arka idzie z kontratakiem i kończy to dwiema bramkami.

Wierzę, że mimo trudnej sytuacji będzie spokój w naszej robocie i głowach i to przełoży się na wyniki których oczekujemy.