TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

01.09.2015

Przeanalizować, zapomnieć i wygrać!

Po dwóch kolejnych meczach w Gdyni panuje niedosyt. Dwa mecze u siebie i 1 punkt – to zdecydowanie poniżej oczekiwań oraz zapowiedzi jakie były przed meczami z Wigrami oraz Kluczborkiem.

 

To już jednak historia. Za nami  6 kolejek i tabela jasno pokazuje, że w tym sezonie rywalizacja w 1 lidze może przypominać rozdanie z ub. sezonu w ...2 lidze,  gdy do końca 7 zespołów walczyło o awans, a na końcu  miedzy trzecim awansującym Rozwojem, a siódmą Stalą Stalowa Wola różnica wynosiła 3 punkty.

 

Na początku tej ligi już kilku „papierowych” faworytów potraciło punkty. W tym gronie znalazła się ostatnio Arka, ale jak pokazuje przykład Miedzi, czy nawet najbliższego rywala Pogoni Siedlce, dwa zwycięstwa z rzędu mogą każdego wynieść z dołu tabeli niemal na sam jej szczyt.

 

Oczywiście do tego niezbędna jest analiza ostatnich spotkań i wyciągnięcie wniosków. Poprawa skuteczności to już niemal  banał, ale także dobra gra w defensywie i nie dawanie zbyt wielu okazji rywalowi na zbliżenie się do naszej bramki,  to główny kierunek na najbliższe spotkania z Pogonią oraz potem Miedzią.

 

Wiadomo, że tylko punkty w obu tych spotkaniach mogą poprawić komfort pracy trenerów i zespołu.

 

Z takim przekonaniem rozpoczęli dzisiaj mikrocykl przed wyjazdem do Pruszkowa na mecz z Pogonią nasi zawodnicy.

 

Kadrę odchudziła nieobecność 3 zawodników, którzy wyjechali na kadrę U-21 (Michał Marcjanik i Przemek Stolc) oraz U-20 (Michał Nalepa). Na konsultacje ze zgłoszonymi dolegliwościami udali się dzisiaj do lekarza Michał Renusz i Patrik Lomski (zgłosił niedyspozycję już przed meczem rezerw).

 

Dzisiaj mimo południowych godzin rozpoczęcia treningu panujący upał dawał się we znaki.

 

Rozpoczęto mimo tego od biegu w zmiennym tempie. Następnie były ćwiczenia wzmacniające. Na koniec trenerzy zarządzili  grę doskonalącą utrzymanie przy piłce na 6 małych bramek w układzie 9 na 9.  

 

W pierwszej cześci zajęć uczestniczyli aktywnie także nasi 4 bramkarze. W drugiej części skupili się na zajeciach prowadzonych przez trenera Jarosława Krupskiego. 

 

Jutro dwa treningi o 10 i 17.00.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia