23.08.2015

CLJ: Arka pokonała Zagłębie Lubin i jest wiceliderem!

Po wysokiej przegranej na inaugurację we Wrocławiu juniorzy starsi nie zwalniają tempa. Odnieśli dzisiaj trzecie zwycięstwo z rzedu.  Dzięki temu są wiceliderem tabeli Grupy Zachodniej!

Centralna Liga Juniorów Starszych Grupa Zachodnia - 4. kolejka:

Arka Gdynia - Zagłębie Lubin 3:1 (2:0)

Bramki: Węsierski 3', Kłosowski 35', Wawszczyk 79' - 88' (karny)

Arka: Moczadło, Wańczuk (70' Gębiś), Skrzypczak, Kaszorek, Wawszczyk, Wolak (46' Hołtyn), Hebel (55' Białek), Kłosowski, Pobłocki, Stępnowski (60' Olszewski B.), Węsierski

Arka bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie. W 3 minucie  Węsierski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego dając prowadzenie. Oba zespoły grały ofensywnie i miały swoje sytuacje do zdobycia bramek.

Arka wykazała się lepszą skutecznością i dyscypliną taktyczną w grze obronnej. W 35 min. Kłosowski po indywidualnej akcji w polu karnym zaskoczył bramkarza uderzając  w krótki róg.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ  zmianie. Nasz zespół podwyższył na 3:0 w 79 min. po uderzeniu Wawszczyka, który wykończył składną akcję całego zespołu. W 88 min.  Zagłębie zdobyło honorową bramkę z rzutu karnego.

Trener Krzysztof Janczak po meczu:

Wynik cieszy, chłopcy zagrali dobry mecz z trudnym przeciwnikiem. Szkoda trochę zmarnowanych sytuacji w końcówce meczu, gdzie zabrakło nam dokładności w  finalnych podaniach lub precyzji w uderzeniach na bramkę. Cieszy trzecie z rzędu zwycięstwo i oby tak dalej.