TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.07.2015

Kadra na nowy sezon praktycznie zamknięta.

Kadra Arki na sezon 2015/16 została praktycznie zamknięta. W środę dokonano ostatnich negocjacji z piłkarzami, którzy trenowali i grali w sparingach żółto-niebieskich. Nowe warunki finansowe przyjął Paweł Abbott. Tym samym napastnik otrzymał w Gdyni kontrakt na kolejny sezon.

- Arka wie przede wszystkim, jakim typem napastnika jestem, wie, na co mnie stać. Myślę, że wiosną z moją grą nie było źle. Brakowało tylko tych bramek. Gdybym strzelił 5 czy 6 goli, to myślę, że nie byłoby żadnego problemu z przedłużeniem kontraktu. Sam też nie zdawałem sobie sprawy, że aż tyle kosztował mnie rok rozbratu z piłką, który praktycznie miałem w Zawiszy przed przyjściem do Arki - mówił nam w ubiegłym tygodniu Abbott.

Ostatnie sparingi pokazują, że tak z formą Pawła jak i piłkarzy, którzy mają go wspomagać w ofensywie jest coraz lepiej. Arka pokonała drużyny, z którymi zmierzy się w I-ligowych rozgrywkach: Olimpię Grudziądz i Zawiszę Bydgoszcz, a w każdym z tych spotkań po golu zdobył Abbott. Paweł o miejsce w podstawowym składzie na pozycji nr 9 rywalizować będzie przede wszystkim z: Sebastianem Szerszeniem i Maciejem Wardzińskim. Inny gracz ataku, Rafał Siemaszko przewidywany jest głównie do gry na pozycji cofniętego napastnika.
 
Na kolejny sezon zostaje w Arce także Jakub Miszczuk. Golkiper również trenował z Arką niemal od początku przygotowań do sezonu 2015/2016 nie mając ważnego kontraktu. W jego przypadku było jednak niemal pewnym, że nie opuści Gdyni.
 
Nie zmieniło tego pojawienie się w klubie Konrada Jałochy. To właśnie z bramkarzem wypożyczonym z Legii Warszawa Miszczuk powalczy o miejsce w podstawowej "11". W barwach Arki rozegrał jak dotąd 34 mecze. W Arce nie zostanie Rashid Yussuff. Po negocjacjach finansowych z klubem Anglik nie zdecydował się podpisać kontraktu w Gdyni. Zamierzał się tutaj osiedlić, gdyż jego narzeczona, była unihokeistka Energi Osowa, wróciła w rodzinne strony by dokończyć studia. Teraz chyba jednak nowego klubu szukać będzie w Londynie.
 
Po tych decyzjach do ostatecznego zamknięcia kadry Arki brakuje jedynie podpisów na już przygotowanych i wynegocjowanych kontraktach z: Maciejem Wardzińskim i Sebastianem Szerszeniem.
 
Do wyjaśnienia pozostał także status piłkarzy, którzy nie mają na razie szans na grę w I lidze. Pomocnik Michał Gałecki został skierowany na testy do II-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. Natomiast Dawid Kędra, po fiasku przenosi do Legionovii, pojechał walczyć o angaż w III-ligowym Świecie Nowy Dwór. Wcześniej jednak zdążył odzyskać nr 30 w Arce, który na prezentacji przypisano Kamilowi Kotkowskiemu. Gdyby Kędra ostatecznie został jednak w Gdyni, ten ostatni oznaczony będzie nr 35.

 
Arka może pozwolić sobie na wypożyczenia, gdyż utalentowanej młodzieży, która czeka na swoją szansę, w klubie nie brakuje. Klub tych najzdolniejszych już w wieku juniorskim nagradza profesjonalnymi kontraktami. Umowy do 30 czerwca 2017 roku właśnie otrzymali napastnicy: Mateusz Węsierski (ur. 25 marca 1998) oraz Jakub Kłosowski (ur. 23 kwietnia 1998). Nieco wcześniej również pierwszy profesjonalny kontrakt podpisał ich rówieśnik, pomocnik Mateusz Olszewski (ur. 28 marca 1998). Ci piłkarze będą na razie grać głównie w Centralnej Lidze Juniorów, a do seniorskiej piłki wprowadzani przez III-ligowe rezerwy.
 
jag.
 
 Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia