TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

23.07.2015

Konferencja przed sezonem: Gotowi na walkę!

Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa przed startem nowego sezonu 2015/16. W pierwszym meczu, zaplanowanym na sobotę o 17.30, Arka zmierzy się z Pogonią Siedlce w I rundzie Pucharu Polski.

 

Z dziennikarzami spotkali się Prezes Wojciech Pertkiewicz, dyrektor sportowy Edward Klejndinst, trener Grzegorz Niciński oraz zawodnicy: rekordzista obecnej kadry pod względem występów w żółto-niebieskich barwach Krzysztof Sobieraj oraz wracający do Gdyni po 4 latach Miroslav Bożok

 

Wszyscy są zgodni : Gramy o zwycięstwo w każdym meczu i chcemy być jak najwyżej w tabeli!

 

Na wstępie rzecznik prasowy klubu jeszcze raz zachęcił do zakupu karnetów na sezon oraz biletów na mecz pucharowy. Nabywcy karnetów mają zagwarantowany wstęp na sobotnie spotkanie!

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4763_4cf89a94e2043e857e771a2f17f39b32.jpg

 

Następnie przyszła pora na wątki dotyczące zbliżających się rozgrywek. Pierwszy zabrał głos Prezes Pertkiewicz:

 

- Zaczynamy od meczu pucharowego z Pogonią, który pokaże, jak został przepracowany okres przygotowawczy i zarazem będzie dobrym testem przed ligą. Nie zamierzamy odpuszczać pucharu, ale to liga jest dla nas priorytetem. Mamy nadzieję, że rozpoczniemy ten sezon od dwóch zwycięstw z Pogonią i Zawiszą. Zaczynamy w sobotę, zapraszamy na mecze!

 

Okres transferów praktycznie już za nami. Jesteśmy zadowoleni, wykonaliśmy 80-85% planu i mamy nadzieję, że te zmiany przyniosą nam pozytywne efekty. Zostały osoby, który chcieliśmy pozostawić, a doszli nowi zawodnicy, którzy mamy nadzieję, dodadzą Arce jakości. Chcemy być wyżej niż poprzednim sezonie i grać w czołówce. Nie stawiamy jednak sprawy w stylu: awans albo śmierć. To nośne hasło, ale my mamy inne podejście.

 

Ta drużyna ma potencjał, by zająć miejsce 1 lub 2. Podobne zamiary ma jednak jeszcze kilka innych zespołów. Po zakończeniu sezonu wszystko będzie jasne i zobaczymy, jak wyszły nasze plany. Zawodnicy są profesjonalistami, są wobec nich oczekiwania i mamy nadzieje, że temu sprostają. Gramy bowiem po to, żeby wygrywać. Arka ma dawać przyjemność kibicom, mieszkańcom miasta i wszystkim osobom zaangażowanym w klub.

 

W pucharze najpierw musimy pokonać Pogoń Siedlce. Nie ukrywam, że  liczyliśmy na jakiś klasowy zespół w kolejnej rundzie. Miło by było, żeby przyjechała tu drużyna ekstraklasowa. Siarka lub Chojniczanka nie są pod względem marketingowym towarem tak łatwym do sprzedania, jak Legia czy Lech. Losowanie mogło być dla nas bardziej atrakcyjne.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4803_8293696106b91c9ec062f7069c57fff4.jpg

 

Edward Klejndinst

 

- W większości zrealizowaliśmy nasze plany transferowe. Mamy określone możliwości i myślę, że ten zespół wygląda personalnie dobrze. Powinniśmy mocno zaakcentować naszą obecność w lidze i znaleźć się na koniec w gronie pretendentów do najwyższych miejsc. Inne zespoły też się wzmacniają, ale po obserwacji treningów i sparingów jestem przekonany, że w niedługim czasie ten zespół będzie wyglądał jak ekstraklasowy. Wyniki podczas przygotowań pokazują, że ci zawodnicy mają dużą jakość.

 

Te transfery są jakimś kolejnym etapem w budowie zespołu. Jeśli pojawi się okazja w postaci zawodnika, który dodatkowo mógłby wzmocnić drużynę to będziemy się wtedy nad tym zastanawiać. Jest przysłowie „nigdy nie mów nigdy” i to jest odpowiedź w kwestii ew. nowych piłkarzy.

 

W przypadku Pawła Abbotta to doskonale było wiadomo, że szukaliśmy zawodników do ataku. Sam zawodnik też o tym wiedział. Został z nami, bo dobrze wyglądał w przygotowaniach, co pokazały m.in. sparingi. Liczymy na jego doświadczenie i profesjonalizm.

 

  http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4791_811294c38e4546d22f8dd690cf692115.jpg

 

Grzegorz Niciński:

 

- Mamy jasny cel -  grać o zwycięstwo w każdym meczu. Mamy ciekawy zespół, ale wszystko okaże się na boisku. Nie chcemy jednak składać żadnych deklaracji. Chcemy zdobywać punkty, które ulokują nas na jak najwyższym miejscu w tabeli.

 

Transfery były przemyślane. Przyszli do nas zawodnicy ograni i chcemy, by ta drużyna wyglądała lepiej niż wiosną.

 

Każdy klub szuka zawodników, którzy zagwarantują kilkanaście bramek w sezon. Mamy w kadrze takich zawodników np. Siemaszko i Abbott. Mamy nadzieję, że pokażą to w lidze, a kolejne gole będą ich tylko napędzać.

 

Marcus normalnie trenuje od poniedziałku. Będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na mecz z Pogonią. Wszyscy piłkarze są zdrowi, trwa rywalizacja i to cieszy, bo jest w czym wybierać. Cieszę, się że mam równorzędnych zawodników na pozycje. Gorzej, by było, gdybyśmy pole manewru mieli małe. Na tę chwilę jesteśmy nastawieni pozytywnie.  

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4770_0c82b783c538a2a2972f49bd9fc70a1b.jpg

 

Krzysztof Sobieraj:

 

- Będziemy grać w każdym meczu po to, aby wygrać. Wychodzimy na boisko, by każdy dał to, co najlepsze. Jesteśmy w stanie wygrać z każdym. W poprzedniej rundzie zdarzało nam się jednak stracić punkty ze słabszymi. Doszli do nas nowi zawodnicy i liczę na to, że pomogą Arce na boisku.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/129A4775_aff4b666d8c3edce1799cb8f12e0f2d6.jpg

 

Miroslav Bożok:

 

- Mogę powtórzyć to, co mówili moi przedmówcy. Każdy zawodnik ma ambicje, żeby wygrywać. Mocno wierze w Arkę, co już kilkakrotnie powtarzałem. Wszystko jednak zweryfikuje liga. Zdaje sobie sprawę, że jestem tutaj po to, by pomóc i pociągnąć drużynę. Dostałem zaufanie i muszę to potwierdzić na boisku.

 

Notował: KK

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia