19.04.2015

Statystyka meczu Chojniczanka - Arka: Jubileusz kapitana. Czas na Bartosza Ławę.

Chojnice to trudny teren i punkt zdobyty z Chojniczanką zarówno nasi piłkarze , jak i trenerzy szanują. Jeśli dodamy okoliczności, a więc to, że Arka grała od 65 minuty w "10-tkę" i to, że Chojniczanka na wiosnę także nie przegrywa, to zawsze punkt dodany, dający Arce awans na 4 lokatę!

Oczywiście patrząc nawet na same statystyki i opinie pomeczowe była szansa , zwłaszcza w pierwszej części meczu, aby nasz zespół utrzymał lub nawet podwyższył prowadzenie. Tak się jednak nie stało.

Gospodarze w tym meczu oddali dwa strzały: 1 do przerwy celny dający bramkę oraz drugi po przerwie. Nasi strzelali 12 razy, do bramki trafił jednak tylko Marcus da Silva.

Mieliśmy sporo fauli i kartek. mimo, że to Marcin Warcholak zaliczył dwa "żółtka" i w konsekwencji czerwoną kartkę, to pauzować w meczu z Wisłą będzie Paweł Abbott, dla którego było to czwarte upomnienie w sezonie.

Oczywiście odnotowujemy, co przed meczem wydawało się "formalnością", że 200-tny mecz w barwach Arki rozegrał kapitan Krzysztof Sobieraj.

Teraz czekamy na Bartosza Ławę! Dla popularnego "Ławki" mecz w Chojnicach miał nr 198 , a więc jeszcze dwa występy do tego jubileuszowego!