19.04.2015

Chojniczanka - Arka 1:1. Nadal niepokonani.

Arka i Chojniczanka nadal niepokonane w pierwszej lidze. Podobnie jak przed rokiem, gdynianie musieli kończyć mecz w dziesięciu, ale tym razem zdołali wywieźć z trudnego terenu jeden punkt.

26. kolejka I ligi

Chojniczanka Chojnice - Arka Gdynia 1:1 (1:1)

Bramki: Grzelak 43' - da Silva 25'

Kulisy meczu  w  ARKA-TV

Chojniczanka: Misztal - Chyła (75' Pietruszka), Markowski, Kieruzel, Lisowski, Gancarczyk, Czerwiński, Zawistowski, Grzelak (81' Siemaszko), Niedziela (65' Feciuch), Mikołajczak.

Arka: Miszczuk - Stolc, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - da Silva, Łukasiewicz, Nalepa, Renusz (46' Wojowski) - Ława (64' Rzuchowski) - Abbott (79' Szubert)

Żółte kartki: Niedziela, Chyła - Abbott, Warcholak (x2)

Czerwone kartki: Warcholak (65' za dwie żółte)

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)

0 min - nie brakuje znajomych twarzy w zespole Chojniczanki. Kapitanem zespołu jest Paweł Zawistowski, a w składzie widzimy także Rafała Grzelaka i Bartłomieja Niedzielę. Na ławce zasiadł natomiast inny ex-arkowiec Rafał Siemaszko.

0 min - Krzysztof Sobieraj, który dziś rozegra swój dwusetny mecz w barwach Arki, wraz z kolegami odpowiedzialnymi za obronę będzie musiał zwrócić szczególną uwagę na Tomasza Mikołajczaka, który może się pochwalić 11 trafieniami w sezonie.

0 min - spotkaniu towarzyszyć będzie dość wietrzna pogoda. Słońce częściej przebywa za chmurami, ale miejmy nadzieję, że dziś padać nie będzie.

0 min - nasz zespół będzie mógł liczyć na doping swoich kibiców, którzy w tej chwili coraz szczelniej wypełniają przewidziany dla nich sektor.

1 min - rozpoczęli ubrani dziś na biało arkowcy.

1 min - Kieruzel zagrał ręką tuż przed własnym polem karnym, szansa dla Arki!

2 min - uderzył Bartek Ława, Misztal odbił na rzut rożny! Niestety z dośrodkowaniem Nalepy poradzili sobie gospodarze.

3 min - Marcjanik fauluje Grzelaka i teraz to gospodarze będą mieli szansę pod naszą bramką.

3 min - nasi obrońcy poradzili sobie z dośrodkowaniem Grzelaka.

7 min - dwa dobre dośrodkowania w pole karne Chojniczanki, najpierw Stolca, a po chwili Warcholaka, ale górą obrońcy gospodarzy.

10 min - Kieruzel znów zagrał ręką niedaleko od własnej szesnastki. Jest okazja do centry dla Warcholaka. Najwyżej wyskoczył jednak do piłki Rafał Misztal.

15 min - Czerwiński za faul na Nalepie na razie tylko upomniany przez arbitra

16 min - Warcholak z dystansu i było naprawdę blisko!

16 min - Stolc skutecznie powstrzymał szarżującego z piłką Gancarczyka

17 min - bardzo groźnie pod bramką Chojniczanki, bo świetną centrą popisał się Marcus da Silva. Niestety arbiter dostrzegł faul naszego zawodnika i przerwał akcję.

18 min - Grzelak z rzutu rożnego dośrodkował na głowę Kieruzela, ale ten fatalnie dla siebie chybił.

20 min - szybka akcja gospodarzy, ale wszystko skończyło się tylko na kolejnym kornerze. Z dośrdokwaniem Zawistowskiego uporali się gdynianie.

24 min - seria błędów obrońców Chojniczanki stworzyła okazję Arce! Po zagraniu Nalepy bardzo bliski powodzenia był Renusz!

25 min - gooolll dla Arki! Szybka kontra Arki. Abbott na skrzydło do Nalepy, ten dokładnie zagrał w kierunku dalszego słupka, a tam akcję zamknął Marcus da Silva!

28 min - znów chaos w obronie gospodarzy, ale tym razem nie udało się skarcić rywala.

33 min - Nalepa przedzierał się w pole karne Chojniczanki, ale tym razem zabrakło odrobiny szczęścia, do wypracowania pozycji do oddania strzału

36 min - zakotłowało się tym razem w naszej szesnastce. Do centry Grzelaka najwyżej wyskoczył jednak Sobieraj i zażegnał niebezpieczeństwo.

37 min - zółta kartka dla Abbotta. To czwarta tego typu kara dla Pawła w tym sezonie, więc zabraknie go w meczu z Wisłą Płock.

40 min - fantastyczna interwencja w obronie Sobieraja, który ryzykownym, ale skutecznym wślizgiem powstrzymał Gancarczyka

41 min - centra Stolca wpada wprost w ręce Misztala.

42 min - żółtko dla Bartłomieja Niedzieli

42 min - Marcus z rzutu wolnego z 30 metrów posłał piłkę wysoko ponad bramką!

43 min - gol dla Chojniczanki! Duży błąd obrony Arki, która przepuściła lekko zagraną piłkę wzdłuż naszego pola karnego. Zorientował się w tym Rafał Grzelak i z bliska pokonał Miszczuka

44 min - żółta kartka dla Warcholaka

PRZERWA - na przerwę Arka powinna zejść z prowadzeniem, ale nie uchroniła się przed błędem we własnym polu karnym i w efekcie mamy remis. Można być jednak optymistą przed drugą częścią spotkania, bo nasz zespół stwarza sobie sytuacje pod bramką Misztala i jeśli nie zawiedzie skuteczność, powinniśmy jeszcze pokusić się o bramki.

46 min - w Arce mamy zmianę. Wojowski zastąpił Renusza.

47 min - Stolc przerwał kontrę wyprowadzaną przez Niedzielę.

48 min - przedzierał się w pole karne gospodarzy Wojowski, ale nie dał się oszukać Kieruzel.

53 min - pewna interwencja Miszczuka przy strzale Daniela Chyły z 20 metrów

55 min - da Silva wstrzelił piłkę w szesnastkę gospodarzy, ale pierwszy jej dopadł Misztal.

58 min - żółta kartka dla Chyły za faul na wyprowadzającym akcję Nalepie

60 min - Bartosz Ława pokusił się o strzał z 25 metrów, ale Misztal nie miał kłopotów ze złapaniem piłki.

62 min - Ława znów strzelał zza pola karnego, ale piłka po nogach obrońców opuściła boisko.

64 min - Rzuchowski zmienił Ławę

65 min - Warcholak sfaulował Niedzielę i ogląda drugą żółtą kartkę! Arka grać będzie w osłabieniu. Powtarza się zatem sytuacja sprzed roku, oby powtórzył się też wynik, czyli końcowa wygrana Arki.

71 min - gospodarze poczuli swoją szansę starają grać bardziej zaciekle. Na razie bardzo dobrze radzą sobie z tym arkowcy.

78 min - Rzuchowski nieudanie uderzył z 30 metrów z rzutu wolnego.

78 min - Zawistowski gonił piłkę podaną mu w pole karne, ale nie zdołał jej opanować.

79 min - Szubert zmienia Abbotta

81 min - na boisku zameldował się Rafał Siemaszko, który zmienił Grzelaka.

84 min - efektowna akcja gospodarzy, kilka podań na jeden kontakt i zakończenie niecelnym strzałem Zawistowskiego z 16 metrów.

85 min - ależ blisko była Arka! Świetnie przedarł się z piłką w szesnastkę Nalepa i uderzył ponad bramką! Lepszym rozwiązaniem było chyba jednak podanie...

88 min - dwa z rzędu bardzo niecelne podania Rzuchowskiego w kierunku Marcusa da Silvy

89 min - Chojniczanka będzie miała rzut wolny z odległości ok. 25 metrów na wprost bramki Miszczuka. Faulował Wojowski, a faulowanym był Gancarczyk.

90 min - Zawistowski posłał piłkę prosto w mur.

KONIEC - obie drużyny zachowały status niepokonanej na wiosnę. Pierwsza połowa była zdecydowanie ze wskazaniem na Arkę, druga na gospodarzy, a zatem można wynik uznać za sprawiedliwy. Nie bez znaczenia był jednak fakt, że blisko pół godziny gdynianie musieli grać w osłabieniu.