TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

18.12.2014

Blaski i cienie Arki w rundzie jesiennej.

Runda jesienna w wykonaniu Arki została już chyba rozłożona na wszystkie czynniki. Bez wątpienia 9. miejsce po 19. kolejkach nijak ma się z ambicjami klubu, ale patrząc przez pryzmat całego sezonu, należy "brać, co się ma". Prezentujemy nasze subiektywne zestawienie blasków i cieni gdynian jesienią.
 

Blaski:

Grzegorz Niciński

Największy wygrany rundy. Sezon zaczynał u boku Dariusza Dźwigały, a od 10. kolejki już samodzielnie prowadził zespół. Przejmował gdynian w trudnym momencie, gdy ci byli na 15. miejscu, a seria czterech kolejnych wygranych wywindował Arkę w górę tabeli. Przed ostatnią kolejką Arka miała szansę na 5. czy 6. miejsce przed przerwą zimową. Skończyło się porażką 1:3 z Sandecją Nowy Sącz i dziewiątą lokatą. "Nitek" nie przeprowadził rewolucji, pozmieniał kilka ogniw w układance, przede wszystkim zaczepił w drużynie żółto-niebieskich charakter. Sam tak został wychowany, dlatego od piłkarzy wymaga ambicji i poświęcenia dla Arki. Przemawiają za nim także liczby. Prowadził Arkę w 10 meczach. Sześć razy wygrał, raz zremisował i trzy razy przegrał. To daje 19 punktów i trzecie miejsce (za Wisłą Płock - 23 i Zagłębiem Lubin - 23) w "małej tabeli" uwzględniającej mecze między 10., a 19. kolejką.

Alan Fialho

Pomijany w składzie przez Dźwigałę, "odkurzony" przez Nicińskiego. W pierwszej części sezonu grywał głównie ogony, a od 10. kolejki - po zmianie na ławce trenerskiej - podstawowy piłkarz Arki i jedno z odkryć rundy jesiennej. Tytan pracy. Ćwiczy nawet w czasie wolnym. Treningi to dla niego świętość. Po prostu - Alan waleczne serce z Brazylii. Strzelił dwie bramki, miał także asystę przy golu Macieja Wardzińskiego z Drutex Bytovią Bytów. - To najlepszy moment w mojej profesjonalnej karierze - mówił nam po meczu z Dolcanem Ząbki.

 

 Edward Klejndinst

Skromny, pracowity, wyznawca zasady: "po wynikach mnie oceniajcie". Dostał duży kredyt zaufania. Chce razem z działaczami zbudować silną Arkę, która w ciągu trzech lat ma awansować do ekstraklasy. Zdaniem wielu - najlepszy ruch kadrowy Arki w tym sezonie. Człowiek obyty w polskiej piłce, "wie co z czym się je". W naszym zestawieniu na zachętę - niech pracuje ku dobru żółto-niebieskich.

Cienie:

Dariusz Dźwigała

Kontaktowy, otwarty na media, ale zabrakło mu jednego, najważniejszego czynnika, który rzutuje na jego odbiór jako szkoleniowca Arki, czyli wyników. Gdynianie fatalnie rozpoczęli sezon, a miarka przebrała się przed spotkaniem z Chojniczanką. Remis sprawił, że Dźwigała odszedł, pozostawiając drużynę na dnie ligowej tabeli (bilans: 1-4-4). - Odniosłem wrażenie, że trener Dźwigała nie wyciągał wniosków z tego, co działo się na boisku - ocenił pracę Dźwigały prezes żółto-niebieskich Wojciech Pertkiewicz.

Nieudane transfery

Letni zaciąg nowych piłkarzy okazał się niewypałem. Dobrym posunięciem okazały się jedynie sprowadzenie Alana Fialho, Bartosz Ławy i ewentualnie Antoniego Łukasiewicza. Lista rozczarowań jest zdecydowanie dłuższa. Paweł Abbott, Aleksander Jagiełło, Grzegorz Lech, Antonio Calderón oraz Łukasz Kowalski. Z trzema z nich - Lechem, Calderonem i Abbottem Arka chce rozstać się zimą, ale ten ostatni mocno walczy o swoje.

Postawa bramkarzy

Pierwsza pojawiająca się myśl od razu przywołuje osobę Michała Szromnika, który w poprzednim sezonie był odsądzany od czci i wiary, ale patrząc przez pryzmat dokonań Łukasz Skowrona i Jakuba Miszczuka, był od nich o klasę lepszy. I Skowronowi, i Miszczukowi zdarzały się fatalne błędy, które kosztowały Arkę utratę punktów. Ta pozycja w Arce nie gwarantuje odpowiedniej jakości. Choć trzeba podkreślić, że Miszczuk ma dużo szczęścia. Zimą Arka powinna się rozejrzeć za wzmocnieniem tej formacji.

 

 Piotr Wiśniewski

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia