TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

24.09.2014

Konkurs wiedzy o Arce. Brawo gimnazjaliści!

Lubią swoje miasto i swój klub piłkarski ARKĘ Gdynia: 34-ech uczniów Gimnazjum Przysposabiającego do Pracy mogło zaprezentować swoją wiedzę i przywiązanie do zespołu podczas Gimnazjalnego Konkursu Wiedzy o ARCE Gdynia.

 

Młodzież Gimnazjum wzięła udział w eliminacjach dotyczących znajomości historii Arki Gdynia,  które odbyły się w dniach 18 i 22 września 2014 r. w Zespole Szkół Rzemiosła i Handlu. Kadra OHP przygotowała pytania konkursowe, które swym zakresem obejmowały historię  ARKI od 1929 r., kiedy to pracownicy Gdyńskiego Portu założyli Klub Sportowy „Gdynia”, będący protoplastą dzisiejszej drużyny piłkarskiej.

 

Od tego czasu klub przeszedł liczne zmiany, jednak wierność i oddanie kibiców się nie zmieniło, czego dowodzą hasła dopingujące, które mieli tworzyć uczestnicy Konkursu.

 

Najciekawsze z nich to: „Areczka, Areczka to nasza gwiazdeczka”. „Żólto-niebieska nasza Areczka, kochamy cię nad życie”, „Czy wygracie czy przegracie w nas wiernych fanów macie”, „Areczko, ukochany klubie nasz, u nas zawsze trzy punkty masz”, „Czy wygrana czy przegrana w naszych sercach zawsze Arka Gdynia”.

 

Bardzo dobrze wypadła zarówno znajomość początków klubu, jak i obecnego składu drużyny czy kadry trenerskiej.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/1_2dc474af4b84d84c896fb0d5c5fa3c6d.jpg

 

Pierwsze miejsce w Konkursie zajął Dorian Dobrzyński, który sam o sobie mówi, że Arka to jego ukochana drużyna piłkarska, której kibicuje na prawie każdym meczu. Jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej, sam gra w Klubie Piłkarskim ”Gdynia” w lidze juniorów.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/2_6b1a391a1b0afa46a47f3a0a7f088853.jpg

 

Bartosz Romanowski wywalczył II miejsce, a III-cie, było dużym zaskoczeniem, gdyż zajęła je uczestniczka OHP Martyna Sadowska.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/3_971d5bb4b2e74192b31c8af7c547c85e.jpg

 

Zarówno podczas Konkursu, jak i rozdania nagród, które ufundował dział marketingu Arki, panowało duże poruszenie, było dużo emocji. Martyna Sadowska wręcz skakała z radości i podsumowała swoje zwycięstwo: „Jednak warto się przyjaźnić z kibicami”.

 

Gimnazjalny Konkurs Wiedzy o Arce Gdynia miał na celu promowanie lokalnego sportu wśród uczestników OHP. Był też ciekawym wydarzeniem szkolnym, które trafia w zainteresowanie i pasje młodzieży.

 

 

1.     I miejsce -  Dorian Dobrzyński

2.      II miejsce - Bartosz Romanowski

3.      III miejsce - Martyna Sadowska 

 

 

Marlena Zygmuntowicz

foto: Barbara Bieżuńska
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia