TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

11.09.2014

Nasi rywale w liczbach: Flota Świnoujście.

Arkowcy nie zdołali wygrać pierwszego spotkania na własnym stadionie, a więc kolejną okazją na poprawę sytuacji będzie spotkanie z Flotą Świnoujście na wyjeździe. "Wyspiarze" zajmują po 7 spotkaniach 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 9 punktów.

 

Drużyna z wyspy Uznam praktycznie do samego początku rozgrywek nie była pewna swojego udziału w I lidze. Wiązało się to z problemami finansowymi w klubie, blisko było przenosin do Rzeszowa, jednak ostatecznie nie uzyskano zgody na takie rozwiązanie.

 

Drużynę dalej poprowadzi trener Tomasz Kafarski, który objął drużynę pod koniec ubiegłego sezonu. Z zespołem pożegnało się kilku zawodników, wśród nich: Krzysztof Bodziony, Szymon Gąsiński, Petr Hosek, Radosław Jasiński, Piotr Kieruzel, Tomasz Mokwa, Maciej Mysiak, Jakub Pułka oraz Bartosz Śpiączka. Do drużyny dołączyli natomiast Daniel Brud, Pawłe Lisowski, Bartosz Marchewka, Arkadiusz Reca, Dawid Retlewski, Marcin Skrzeszewski, Kamil Zieliński oraz dwóch zawodników mających za sobą występy w Arce Charles Nwaogu i Sławomir Cienciała.

 

Bilans spotkań Flota Świnoujście sezonie 2014/2015: 2 zwycięstwa – 3  remisy – 2 porażki

U siebie: 1 zwycięstwo – 1 remis – 1 porażka

Na wyjeździe: 1 zwycięstwo – 1 remis – 1 porażka

 

Flota rozpoczęła sezon od porażki w Lubinie 0:2. Pierwszy punkt wywalczyli w drugim spotkaniu na własnym boisku po remisie z Chrobrym Głogów 2:2. Po tym spotkaniu "Wyspiarze"  wygrali z Wigrami Suwałki w rozgrywkach Pucharu Polski 2:0. Takim samym wynikiem zakończyło się kolejne spotkanie, wygrane na trudnym terenie w Grudziądzu. Druga porażka w tym sezonie miała miejsce w Katowicach, gdzie tamtejszy GKS wygrał 1:0. W kolejnym spotkaniu zawodnicy z wyspy Uznam zremisowali na wyjeździe z Dolcanem Ząbki 1:1. Kolejny mecz podopieczni Tomasza Kafarskiego rozegrali na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze wygrali ten mecz 2:0, a bramki zdobyli byli piłkarze Arki - Sławomir Cienciała oraz Charles Nwaogu. W ostatniej kolejce drużyna ze Świnoujścia zremisowała 1:1 z GKS- em Tychy na wyjeździe.

 

Bilans bramek: 8 strzelonych – 7 straconych

U siebie: 4 strzelone – 3 stracone

Na wyjeździe: 4 strzelone – 4 stracone

 

Flota zdobyła w 7 spotkaniach 8 bramek, po 4 gole u siebie i na wyjeździe. W meczach wyjazdowych bramki stracone i zdobyte bilansują się.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Sebastian Kamiński - 628 minut (7 spotkań),

Daniel Brud, Arkadiusz Reca - 621 minut (7 spotkań),

Michał Stasiak - 604 minuty (7 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

Sebastian Olszar - 2 bramki,

Sławomir Cienciała, Dawid Kort, Paweł Lisowski, Marek Niewiada, Charles Nwaogu, Arkadiusz Reca - po 1 bramce.

 

Najostrzej grający:

Sławomir Cienciała - 2 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),

Daniel Brud, Sebastian Olszar, Marek Opałacz, Michał Stasiak - po 2 żółte kartki.

 

Wśród statystyk indywidualnych najwięcej rozegranych minut ma Sebastian Kamiński - 628 minut. Na drugim miejscu w tej klasyfikacji jest dwóch zawodników Daniel Brud oraz Arkadiusz Reca. Tylko jeden zawodnik w dotychczasowych spotkaniach zdobył więcej niż jedną bramkę to Sebastian Olszar -2 bramki. Po jednym golu zdobyło 6 zawodników Floty. Wśród "kartkowiczów" dwie żółte kartki w jednym meczu otrzymał Sławomir Cienciała, po dwie żółte kartki ma także czterech innych zawodników z wyspy Uznam.

 

Do meczu z Flotą Arka przystąpi po dwóch meczach w których straciła aż 8 bramek. Podopieczni Tomasza Kafarskiego w tym sezonie nie strzelają dużo bramek, ale jak na drużynę która tworzyła się w bólach dosyć regularnie punktują. Dla żółto - niebieskich będzie to bardzo ważne spotkanie i szansa na odwrócenie złej karty.

 

 opracował: Sebastian Jędrzejewski

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia