17.08.2014

Tym razem bez bramek. Arka II- Lechia II 0:0. Relacja.

Mimo, że nasze rezerwy niemal cała drugą połowę grały w przewadze to nie zdołały pokonać lokalnego rywala w "małych derbach Trójmiasta".  Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

2 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia - Lechia II Gdańsk 0:0

Arka II: Kędra - Glauber, Szur, Alan Fialho, Stolc -  Nalepa (88' Mosiejko),  Gałecki,  Sulewski (46' Brzuzy),  Koziara,  Calderon (77' Wardziński), Patok (46 ' Szubert)

Lechia II: Podleśny - Powszuk (46' Kopka),  Kamiński,  Bougaidis, Bobowski -  Garbacik,  Kaszuba,  Nishi (90' Jaroszek), Gołuński, Czychowski (77' Gierszewski) -  Łazaj (70' Wiśniewski)

Sędzia: Przemyslaw Bzowski

Żółte kartki: Stolc  - Bougaidis.

Czerwona kartka:  Filip Bobowski 47' (faul na Brzuzym)

Widzów: 300.

Wyniki i tabela 3 ligi

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo uważnie w obronie, co przełożyło się na małą ilość klarownych okazji bramkowych. W 4 min. z ok. 20 metrów strzelał Andrzej Kaszuba, ale Dawid Kędra pewnie złapał piłkę. Po stronie Arki dobrym dośrodkowaniem popisał się Antonio Calderon, ale Damian Podleśny odbił piłkę. W 18 min. bliski dojścia do prostopadłego podania był Filip Patok, ale uprzedził go bramkarz rywali.

Jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokazał się Robert Sulewski. Najpierw jego zagranie w pole karne złapał Podleśny, a kilka minut później strzał z 25 m. poszybował nad poprzeczką. Po stronie gości bliski dojścia do sytuacji „sam na sam” był Paweł Czychowski, ale Kędra wyjściem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwo.

Prawie całą drugą połowę zespół z Gdańska musiał grać w osłabieniu, gdyż w 47 min. czerwoną kartkę za faul otrzymał Filip Bobowski. Grająca w przewadze Arka stopniowo osiągała coraz większą przewagę. W 58 min. próbował strzelać Michał Nalepa, ale został zablokowany.

W 67 min. rzut wolny z prawej strony boiska wykonywał Calderon. Hiszpan zdecydował się na bezpośredni strzał, ale Podleśny nie dał się zaskoczyć. W 76 min. żółto-niebiescy mieli najlepszą sytuację do zdobycia gola. Po rzucie wolnym piłka trafiła pod nogi Brzuzego. Niestety mocny strzał naszego zawodnika z ok. 8 metrów zdołał odbić bramkarz rywali.

W końcówce goście skoncentrowali się głównie na obronie remisu. Arka z kolei ambitnie walczyła o zwycięskiego gola. Mocne strzały z dystansu Nalepy i Damiana Mosiejki były jednak niecelne i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Arka II po 2 kolejkach ma w dorobku 4 „oczka”. Szansa na kolejne punkty już za tydzień, kiedy to podopieczni trenera Witta zmierzą się na wyjeździe z Astrą Ustronie Morskie.