20.05.2014

Nasi rywale w liczbach: Puszcza Niepołomice.

Arkowcy przegrali w Stróżach 2:3 i mają już tylko matematyczne szanse na awans. Zostały jednak jeszcze cztery spotkania ligowe, w których żółto – niebiescy powalczą o jak najlepszy wynik. Najbliższym rywalem będzie Puszcza Niepołomice, zespół prowadzony przez Dariusza Wójtowicza zajmuje bezpieczną – 14 pozycję w lidze z 32 punktami na koncie. Walka o utrzymanie jednak cały czas przed nimi.

W przerwie zimowej w zespole doszło do kilku zmian, drużynę opuścili: Paweł Czychowski, Łukasz Furtak, Sebastian Janik, Arkadiusz Lewiński, Dmytro Rodin oraz Marcin Zontek. W ich miejsce przyszli: Michał Kiełtyka, Marcel Kotwica, Jacek Magdziński, Łukasz Staroń, Tomasz Wełna, Łukasz Wierzba oraz Krzysztof Zaremba.

Bilans spotkań Puszczy Niepołomice w sezonie 2013/2014: 8 zwycięstw – 8  remisów – 14 porażek

U siebie: 4 zwycięstwa – 3 remisy – 8 porażek

Na wyjeździe: 4 zwycięstwa – 5 remisów – 6 porażek

Niepołomiczanie więcej punktów zdobyli na wyjazdach – o 2 punkty więcej. Tylko ostatni zespół czyli Okocimski ma więcej porażek od Puszczy. Na własnym stadionie podopieczni Dariusza Wójtowiecza mają najwięcej porażek w lidze.

Zespół z Niepołomic rozpoczął sezon od 3 porażek: z Bełchatowem, Chojniczanką oraz Olimpią. Pierwsze zwycięstwo miało miejsce w 4 kolejce w meczu z Termalicą 2:0. Następnie były dwa remisy 1:1 ze Stomilem oraz GKS –em Tychy, a w kolejnych dwóch spotkaniach porażki po 0:1 z Wisłą Płock oraz Flotą. Serię bez zwycięstwa przerwała wygrana z Okocimskim 4:0, po tym spotkaniu jednak podopieczni Dariusza Wójtowicza nie potrafili wygrać 4 spotkań z rzędu, w tym spotkania z Arką u siebie, które przegrali 2:5.

Bramki w tamtym spotkaniu zdobył Paweł Moskwik oraz Patryk Kołodziej, a dla Arki dwie Piotr Tomasik, Tomasz Jarzębowski, Mateusz Szwoch i Michał Rzuchowski. Po tym spotkaniu Puszcza wygrała trzy spotkania z rzędu: z Energetykiem, Dolcanem, oraz Kolejarzem. Na zakończenie roku 2013 przegrali z GKS – Em Bełchatów 0:2.

Rok 2014 zaczął się od dwóch zwycięstw z Chojniczanką oraz Olimpią, a następnie dwóch remisów 0:0 z Termalicą oraz Stomilem. Serię 4 spotkań bez porażki przerwały dwie przegrane z Tychami 1:5 oraz Wisłą Płock 0:3. W kolejnym meczu Puszcza wygrała z Flotą 1:0, a następnie w takim samym stosunku bramkowym przegrała z Sandecją. W kolejnych 4 spotkaniach niepołomiczanie zdobyli zaledwie dwa punkty remisując z Okocimskim oraz GKS –em Katowice. Przegrali natomiast w ostatnich dwóch kolejkach z Miedzią 0:3 oraz Łęczną 1:3.

Bilans bramek: 31 strzelonych – 46 straconych

U siebie: 17 strzelonych – 24 stracone

Na wyjeździe: 14 strzelonych – 22 stracone

Statystyki bramek:

Bramki strzelone w 1. połowie: 14                          Bramki stracone w 1. połowie: 20

Bramki strzelone w 2. połowie: 17                       Bramki stracone w 2. połowie: 26

Bilans bramkowy Puszczy jest ujemny, zarówno na wyjeździe jak i u siebie więcej bramek tracili niż zdobywali. Na własnym stadionie niepołomiczanie zdobyli o 3 bramki więcej i o 2 więcej stracili. Więcej bramek zarówno zdobywanych jak i traconych pada w drugich połowach spotkań.

13

Tylko jedną bramkę niepołomiczanie zdobyli w pierwszych minutach. Po 7 zdobytych bramek padło w trzech kwadransach, ostatnich minutach pierwszych połów oraz w pierwszych i ostatnich minutach drugich części spotkań. Najmniej bramek straconych padło w pierwszych minutach drugich połów – 4 gole. Natomiast najwięcej w ostatnich minutach spotkań – 13 bramek.