10.05.2014

Arka - Dolcan 0:2. Zjawiński wypunktował Arkę

Fatalnie zakończył się mecz Arki z Dolcanem Ząbki. Po dwóch trafieniach Zjawińskiego trzy punkty zgarnęli goście i szanse na awans Arki spadły do minimum.

29. kolejka I ligi

Arka Gdynia - Dolcan Ząbki 0:2 (0:1)
Bramki: Zjawiński 29', 88'

Arka: Szromnik - Cichocki (46' Budka), Sobieraj, Jarzębowski, Radzewicz - Pruchnik (76' Aleksander), Rzuchowski - Tomasik (55' Tyshchenko), Szwoch, Wojowski - Ślusarski.

Dolcan:
Humerski - Długołęcki, Klepczarek, Grzelak - Tarnowski (78' Świerblewski), Matuszek,  Łuszkiewicz, Piesio, Sierpina (87' Matuszczyk) - Wiśniewski (66' Osoliński), Zjawiński.

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Wiśniewski, Długołęcki, Humerski, Świerblewski - Radzewicz, Rzuchowski
Czerwone kartki: Łuszkiewicz (31' za dwie żółte) - Radzewicz (60' za dwie żółte)

Sędzia:
 Sebastian Jarzębak (Bytom).

0 min - kolejny arcyważny i zarazem arcytrudny mecz przed Arką. Gościmy w Gdyni Dolcan Ząbki, który dzięki bardzo dobrym wystepom w kilku ostatnich kolejkach pozwoliły mu tracić do żółto-niebieskich tylko 2 punkty.

0 min - po raz pierwszy na ławce Arki znalazł się Igor Tyshchenko. Ukrainiec po przyjściu zimą do naszego klubu nabawił się kontuzji, która uniemożliwila mu grę aż do dzisiaj.

1 min - z wielkim animuszem zaczęli... kibice. Wspaniały doping, na poziomie ekstraklasy!

2 min - klopoty Wiśniewskiego, który długo nie podnosi się z murawy, ale po interwencji masazystów wraca do gry

4 min - bardzo zakotłowało się w polu karnym gościm po przechwycie piłki przez Tomasika. O dużym szczęściu może mówić Dolcan, że nie nadarzyla się ostatecznie żadna okazja do oddania strzału przez żółto-niebieskich.

7 min - znów chaos w obronie zespołu trenera Podolińskiego. Nie zorientował się w sytuacji Szwoch, który przez ulamek sekundy miał piłkę pod nogami na 14 metrze!

11 min - Rzuchowski ofiarną interwencją na linii pola karnego powstrzymuje pierwszą i bardzo groźną akcję gości

15 min - Szwoch centrował z rzutu wolnego spod linii bocznej. To było dobre zagranie naszego zawodnika, ale błędu nie popełnili defensorzy z Ząbek

17 min - Arka dlużej utrzymuje się przy piłce, gra toczy się połowie gości, ale nadal nie udalo się nawet oddać jednego strzału w kierunku bramki strzeżonej przez Humerskiego!

18 min - nie udało się uderzyć także Tomasikowi, który otrzymał kapitalne podanie od Pruchnika w pole karne!

20 min - spora awantura na murawie po brutalnym faulu Łuszkiewicza na Szwochu! Sędzia pokazuje tylko żółtą kartkę, co wzburzyło wszystkich zawodnikow i całą ławkę rezrwowych Arki! Z trudem udało się opanować przepychanki! Kolejne kartki oglądają Wiśniewski i Radzewicz

27 min - dobra próba dorodkowania Cichockiego, ale znów czujnie obrońcy Dolcana

29 min - gol dla Dolcana! Błąd Cichockiego, który podał piłkę... Zjawińskiemu, a ten w pojedynku ze Szromnikiem pewnie pakuje piłkę do siatki!

31 min - Łuszkiewicz łokciem fauluje Cichockiego i otrzymuje drugą żółtą kartkę! Dolcan ponad godzinę w osłabieniu!

33 min - strzał Pruchnika został przyblokowany i Humerski chwytał tylko już toczącą się piłkę

38 min - Piesio sprytnie zagrał do Grzelaka, którego strzał już w polu karnym przyblokował Rzuchowski!

44 min - Arkowcy próbują prostopadłych podań do Ślusarskiego, ale temu udaje się dochodzić do piłek tylko będąc na pozycji spalonej

45 min - kapitalna kontra uruchomiona przez Pruchnika! Ślusarski pognał prawą stroną dokladnie podał do wbiegającego w pole karne Szwocha, który od razu uderzył, ale Humerski broni!

45+2 min - Radzewicz uderza z 16 metrów w krotki róg bramki Humerskiego, ale bramkarz Dolcana znów nie dał się pokonać!

PRZERWA - jeden prosty błąd spowodował, że Arka przed drugą połową jest w poważnych opałach. Nadzieję daje osłabienie rywala, ale kwadrans gry w przewadze Arki pokazał, że wcale nie będzie łatwo przedrzeć się przez doskonale zorganizowaną defensywę Dolcana. Na dodatek gra z kontrataku to najmocniejsza broń gości.

46 min - Budka, jak zwykle w ostatnich meczach, pojawia się na boisku od pierwszej minuty po przerwie. Zmienia Cichockiego.

46 min - zagranie Radzewicza w pole karne mija niestety nie tylko obrońców z Ząbek, ale też naszych piłkarzy

47 min - uderzenie z dystansu Puchnika Humerski odbija do boku! Chwilę później zza pola karnego strzelał Budka, ale nad bramką!

49 min - zła próba strzału głową Szwocha

55 min - w Arce zadebiutuje Ukrainiec Tyshchenko, który zmienia Tomasika

57 min - Jarzebowski świetnie powstzymuje kontratak gości!

60 min - niepotrzebny faul Radzewicza sędzia ocenia na żółtą kartkę, a to oznacza, że siły na boisku są wyrównane!

65 min - idealna okazja Szwocha zmarnowana! Nasz piłkarz przegrał pojedynek z Humerskim po świetnym podaniu od Pruchnika!

66 min - Wiśniewski uderza z boku pola karnego tuż nad poprzeczką!

67 min - Jarzębowski drugi raz w ciągu kilku minut główkuje wprost w ręce bramkarza z Ząbek!

70 min - Budka w porę wrócił do obrony i powstrzymał atak Sierpiny. Ataki Dolcana będą pewnie coraz groźniejsze, bo Arka będzie musiała coraz bardziej ryzykować.

76 min - Aleksander zaraz po wejściu na boisko mógł uszczęśliwić całą Gdynię. Niestety przeniósł piłkę nad bramką, ale nie miało to większego znaczenia, bo arbiter dopatrzył się pozycji spalonej.

79 min - Szwoch z dystansu, ale znów strzał niecelny!

82 min - Wojowski spod linii końcowej szukał podaniem Aleksandra, ale bramkarz z Ząbekodczytał zamiary Pawła i złapał piłkę

85 min - Szromnik wychodzi poza pole karne i uprzedza tym Grzelaka!

88 min - dramat Arki! Zagranie do Zjawińskiego, który posyła piłkę nad wysuniętym z bramki Szromnikiem do siatki! To była dosłownie zabójcza kontra!

90 min - Wojowski wpada w pole karne, a chwilę później przewraca się na murawę! Sędzia jednak nakazuje grać dalej!

90+3 min - Sobieraj uderza z dystansu, a Humerski odbija to na rzut rożny!

90+4 min - Szwoch strzela z okolic narożnika pola karnego, ale wprost w ręce Humerskiego!

KONIEC- nie tak to miało wyglądać. Nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza gości arkowcy, a sami nadziali się na dwa wypady ofensywne zawodnikow z Ząbek i polegli. Szanse na awans dramatycznie spadły i teraz trzeba liczyć na potknięcia zespołów z czołówki. Cztery punkty na pięc kolejek to nie jest strata nie do odrobienia, zwłaszcza w pierwszej lidze, ale gra Arki musiałaby mocno się zmienić, żeby wygrać pozostałe ligowe spotkania.