26.04.2014

Arka - GKS Bełchatów 1:1. Lider nie dał się ograć.

Tym razem mecz na szczycie w Gdyni kończy się podziałem punktów. Zadowoleni mogą być przede wszystkim goście z Bełchatowa, bo jeden punkt pozwala im przystępować do kolejnych spotkań w roli lidera 1. ligi. Arka na punkty potrzebne do awansu musi liczyć w kolejnych spotkaniach.

27. kolejka I ligi

Arka Gdynia - GKS Bełchatów 1:1 (1:1)
Bramki: Wojowski 18' - Michał Mak 5'

Arka Gdynia: Szromnik - Cichocki, Juraszek, Sobieraj, Radzewicz -  Rzuchowski, Jarzębowski (73' Aleksander) - Tomasik, Szwoch, Wojowski (63' Budka) - Ślusarski (90' Szubert).

GKS Bełchatów:  Malarz - Basta, Baranowski, Sawala, Norambuena - Mateusz Mak, Baran,  Szymański, Renusz (90' Flis), Michał Mak (90' Kirovski) - Wroński (75' Turkovs).

Żółte kartki: Ślusarski - Basta, Baranowski

Sędzia:
Piotr Lasyk (Bytom).

Widzów: 6328

0 min - wspaniała, iście wakacyjna aura na stadionie w Gdyni, który powoli już się zapełnia. Spodziewamy się sporej frekwencji, bo jakże może być inaczej, skoro na Olimpijską przyjechał dziś lider 1. ligi

0 min - w składzie Arki tym razem nie ma niespodzianek. Trener Sikora postawił dziś na skład, który doskonale spisał się w środę w meczu z Górnikiem Łęczna.

0 min - przypomnijmy, że jesienią Arka wygrała w Bełchatowie 1:0 po golu Tomasza Jarzębowskiego. Podopieczni Kamila Kieresia będą zatem dodatkowo zmotywowani żądzą rewanżu.

3 min - gra na razie toczy się w środku pola.

5 min - gol dla Bełchatowa! Coś niebywałego! Pierwszy wypad GKS-u, podanie Michała Maka do Mateusza Maka, a ten, choc miał ostry kąt zdołał puścić piłkę między nogami Szromnika i piłka wpadła do bramki!

7 min - znów dziwna nieporadność gdyńskiej obrony, choć tym razem udało się Juraszkowi nie dopuscić do strzału głową Wrońskiego!

8 min - Renusz wpada w pole karne Arki i uderza nad poprzeczką!

10 min - pierwszy celny strzał Arki! Szwoch zacentrował z rzutu rożnego, a głową uderzył Jarzębowski! Niestety Malarz nie dał się zaskoczyć.

11 min - Szwoch świetnie przejął piłkę i zagrał w pole karne, ale Ślusarski nie zrozumiał intencji swojego kolegi! Szkoda, bo to była dobra okazja na zagrożenie Malarzowi!

13 min - kolejna bardzo groźna kontra gosci! Wroński podał na lewą stronę do Michała Maka, ten wpadł w pole karne i mimo asysty obrońców oddał strzał, na szczęście tylko w boczną siatkę!

16 min - Sawala skutecznie powstrzymał szarżującego w pole karne Szwocha

17 min - Piotr Tomasik uderzył po ziemi z ok. 25 metrów i Malarz spokojnie chwycił piłkę

18 min - gol dla Arki!!!! Wojowski fantastycznie uderzył piłkę z 18 metrów i Malarz był bez szans! To premierowy gol Pawła w oficjalnym meczu w barwach Arki!

21 min - Sobieraj uprzedził podanie do Wrońskiego i rzut rożny dla GKS-u. Dlugo goście utrzymywali piłkę w pod naszą bramką, ale strzału nie oddali.

23 min - rzut wolny z ok. 25 metrów wykonał Mateusz Mak. Piłkę glową wybił Juraszek!

24 min - błyskawiczna kontra Arki, Ślusarski uprzedził w polu karnym Malarza, zostaje przez niego przewrócony... i nie ma rzutu karnego! Ewidentny faul na naszym napastniku!

28 min - Rzuchowski spróbował szczęścia z 30 metrów, ale tym razem jeszcze nie trafił

33 min - Mateusz Mak po raz kolejny fauluje w tym meczu, jednak wciąż arbiter nie zdecydował się na napomnienie tego zawodnika żółtą kartką

38 min - od kilku minut gra znów toczy sie w środku pola, tak jakby szykowały się do ataku w ostatnich minutach pierwszej połowy spotkania

42 min - goście mieli rzut rożny po niepierwszej mocno kontrowersyjne decyzji sędziego. Na szczęście obyło się bez zagrożenia bramce Szromnika

44 min - kolejnej dzwinej decyzji arbitra nie omieszkał skwitować komentarzem Ślusarski i obejrzał żółtą kartkę!

45 min - i kolejny faul, którego raczej nie było.Rzut wolny spod pola karnego wykonał Renusz, a Szromnik chwycił piłkę!

45+1 min - kontra Arki, piłka trafia w rękę Baranowskiego i znów nie ma co liczyć na karnego! Takich gwizdów w kierunku arbitra dawno już w Gdyni nie było!

PRZERWA - jesteśmy swiadkami naprawdę pasjonującego i stojącego na wysokim poziomie spotkania. Nie dostosował się do tego sędzia, który dwukrotnie nie zdecydował sie na podyktowanie jedenastki przeciwko gościom, choć ich przewinienia były ewidentne! W drugiej częsci meczu Arka pewnie będzie chciała zagrać bardziej ofensywnie, ale musi bardzo uważać na atakujących braci Maków, którzy zdążyli już pokazać gdyńskiej publiczności, jak bardzo są niebezpieczni.

47 min - pierwszy rzut rożny dla Arki po przerwie. Wydawało się, że gorsze dośrodkowanie Szwocha, ale piłka przeszła przez pierwszą linię obrony i zabrakło trochę szczęścia, aby ktoś wpakował tę piłkę do bramki!

49 min - po faulu na Wojowskim rzut wolny z ok. 28 metrów wykonał Jarzębowski. Basta zagrał ręką i powtórka będzie już z 19 metrów. Tym razem strzał Jarzy przeleciał metr nad poprzeczką

51 min - i znow reka trafia w rękę zawodnika GKS-u w polu karnym i znów gwizdek sędziego milczy! Strzelał Szwoch!

54 min - kolejna popisowa akcja w rozegraniu Szwocha kończy się faulem w pobliżu narożnika pola karnego.

55 min - Szwoch uderzył bezpośrednio, a Malarz czujnie broni!

59 min - Jarzebowski miał świetny pomysł na zagranie prostopadłej piłki w kierunku Ślusarskiego. Ten jednak nie zrozumiał intencji kapitana zespołu i nie udało się skorzystać z nadarzającej się okazji

60 min - tym razem szczęście przy Arce, bo piłka dziwnie przelatywała kolejno obok zawodników Arki, ale tez Bełchatowa i nie było nikogo, kto skierował by piłkę do siatki

61 min - Tomasik zacentrował w pole karne, ale za mocno i piłka wpadła w ręce Malarza. Ten szybko uruchomił kontrę gości, zakończoną bardzo groźnym strzałem Wrońskiego z 20 metrów! Piłka minimalnie minęła słupek naszej bramki!

64 min - ciężko jest przedrzeć przez skomasowaną obronę gości. GKS ustawił się z piatką obrońców w linii i wysuniętym przed nimi Baranem.

65 min - dobra centra Cichockiego mienimalnie przeszła obok nogi Tomasika

66 min - tym razem Tomasik w roli centrującego, a adresatem podania był Ślsuarski, którego jednak w ostatniej chwili wyprzedził Malarz!

67 min - Budka zagrał w pole karne, ale znów czujnie zachował się Malarz

68 min - Budka mógł wyjść sam na sam z Malarzem, był już za ostatnim obrońcą i mimo faulu kontynuował akcję! Strzelił niecelnie!

75 min - zakotłowało się w naszym polu karnym, ale Tomasik dobrze wybił piłkę głową poza szesnastkę!

78 min - zaskakujacy strzał Szwocha z rzutu wolnego spod linii bocznej pola karnego! Doskonale spisał się jednak Malarz! Wczesniej faulowany był Ślusarski.

82 min - bardzo umiejętnie broni się zespół z Bełchatowa. Nie dopuszcza właściwie do żadnej wymiany podań w poblizu swojego pola karnego.

87 min - Aleksander przyjął piłkę w polu karnym, ale był bez szans na oddanie strzału. próbował jeszcze zagrywać do Tomasika, ale ten był na pozycji spalonej

89 min - Rzuchowski podręcznikowo zastawił piłkę Renuszowi, ale arbiter odgwizdał rzut wolny. Mateusz Mak zagrał piłkę w pole karne, ale tam dobrze spisała się gdyńska defensywa

KONIEC - druga połowa to był popis gry w defensywie GKS-u Bełchatów. Zespół Sikory miał spore problemy z przedarciem się przez skomasowaną obronę gości i mecz zakończył się podziałem punktów.