TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

16.04.2014

Pucharowi debiutanci w tabelach "najmłodszych".

Jakub Bach i Maciej Koziara "błyskawicznie" przeskoczyli z poziomu juniorów do debiutu w pierwszym zespole. Miało to miejsce w pierwszym półfinale w Lubinie. Maciej Koziara wszedł wówczas w 51 minucie, a Kuba Bach w 85 minucie spotkania. Tym razem pozostali na ławce i na debiut na Stadionie Miejskim muszą jeszcze poczekać. 

 

Warto przypomnieć jednak, że w dniu pierwszego meczu z Zagłębiem (8 kwietnia)  nasi juniorzy mieli, jak wyliczył  dokumentalista klubowy Maciej Witczak, odpowiednio: Jakub Bach - 16 lat i 214 dni, Maciej Koziara 17 lat i 249 dni.

 

Spowodowało to zmiany w tabelach najmłodszych zawodników w Pucharze Polski (str. 437 monografii "Żółto-niebiescy".)  Aktualnie Bach jest trzeci, a Koziara siódmy.

 

Trzeba również nanieść korekty w tabeli najmłodszych zawodników (str. 383), która jest bardziej prestiżowa, bo dotyczy wszystkich rodzajów rozgrywek.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_2423_kopia_627e72b2acd930c74457b45012cc1b02.jpg

 

Aktualnie Bach jest szóstym najmłodszym graczem w historii Arki (za Untonem 15 lat 274 dni, Licbarskim, Pycem, Ptachem i Laskowskim).

 

Co ciekawe w pierwszej "20" figuruje również trzech innych juniorów, którzy niedawno debiutowali (Formella - 11 miejsce, Gałecki - 16 i Pietkiewicz 17).

 

Tylko lata 90-te ub. wieku  bardziej obfitowały w debiuty nastolatków (aż ośmiu graczy w czołowej "20").

 

To idzie młodość w Arce!

 

tr, info: Maciej Witczak

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia