25.03.2014

PP: Miedź - Arka 2:3! Mamy półfinał!

Kolejny wielki sukces Arki w Pucharze Polski! Arka po rocznej przerwie znów awansowała do półfinału tych rozgrywek! Do wyłonienia zwycięzcy była potrzebna dogrywka!

Ćwierćfinał Pucharu Polski - mecz nr 2:

Miedź Legnica - Arka Gdynia 2:3 (0:0, 1:1, 0:1)

Bramki: Burkhardt 49', Wołczek 119' - Szwoch (k)53, Tomasik 100, Aleksander 118'

Miedź: Bledzewski - Wołczek, Midzierski, Woźniczka, Zasada - Bartoszewicz, Cierpka - Łobodziński (36' Szymański), Burkhardt (102' Nowak), Madejski - Zakrzewski (54' Machaj)

Arka: Miszczuk - Glauber (55' Radzewicz), Cichocki,  Juraszek, Tomasik - Kowalski (55' Budka), Pruchnik, Szwoch, Wojowski - da Silva (11' Ślusarski) -  Aleksander

Żółte kartki: Bartoszewicz, Zasada - Ślusarski, Wojowski, Tomasik

Czerwona kartka: Bledzewski (116' za faul)

Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)

0 min - trener Sikora nie uciekł przed zmianami w swojej drużynie. Dziś szansę od pierwszej minuty otrzymają Cichocki, Glauber, Kowalski i Wojowski

0 min - Arka dziś zagra na biało. Z kapitańską opaską na murawę wyszedł Radosław Pruchnik.

2 min - Wojowski faulowany z lewej strony pola karnego. Do rzutu wolnego podszedł oczywiście Pruchnik, ale z jego dośrodkowaniem poradzili sobie gospodarze.

5 min -  da Silva pięknie minął Bartoszewicza, a ten odpowiada faulem z tyłu! Żółta kartka dla zawodnika Miedzi, ale bardziej niepokoi nas Brazylijczyk, który długo się nie podnosi z murawy.

7 min - Tomasik z rzutu wolnego myli się o ok. metr.

9 min - no i da Silva dołącza do listy kontuzjowanych piłkarzy w naszym zespole. Trudno słowami opisać fatum, które wisi nad naszym zespołem od początku wiosny

9 min - a tym czasem Cierpka był bliski zdobycia pierwszej bramki dla Miedzi! jego sprytny strzał mija słupek naszej bramki w bardzo niedużej odległości. A do wejścia na boisko szykuje się Ślusarski.

14 min - Wojowski wywalczył pierwszy rzut rożny dla Arki. Dośrodkował Pruchnik, ale to nie był dobrze rozegrany stały fragment.

18 min - Łobodziński złamał akcję do środka i uderzył zza pola karnego w słupek!

20 min - Tomasik zacentrował z rzutu wolnego w pole karne, ale znów dobrze radzą sobie z tym zagraniem obrońcy Miedzi.

22 min - Miszczuk z pewnymi kłopotami chwyta piłkę po zagraniu głową Zakrzewskiego. Strzał nie był mocny, ale skierowany za plecy naszego bramkarza.

24 min - Wojowski dobrze złożył się do uderzenia z 23 metrów, ale po rykoszecie piłka opuszcza boisko.

25 min - nieudana próba strzału zza pola karnego Madejskiego

26 min - kolejne dośrodkowanie z rzutu rożnego Pruchnika ląduje w rękawicach Bledzewskiego. Chyba pora zmienić coś ustawieniu naszej drużyny przy tym stałym fragmencie gry.

30 min - bardzo efektowna akcja Arki w polu karnym gospodarzy. Kilka szybkich i celnych podań wyprowadziło Wojowskiego pod linię końcową, skąd próbował wyłożyć piłkę Ślusarskiemu. POłapał się w tym Bledzewski i wyłapał to zagranie!

32 min - niecelne uderzenie z 30 metrów Bartoszewicza

33 min - o zmianę prosi tym razem zawodnik Miedzi. Boisko opuści Łobodziński.

36 min - świetna interwencja Cichockiego w obronie przerywa groźną akcję Madejskiego. Tylko rzut rożny dla Miedzi.

38 min - Ślusarski na niewielkim spalonym po pomysłowej akcji Pruchnika.

39 min - tym razem Glauber dobrze zachowuje się w defensywie i wybija piłkę poza boisko.

44 min - wydawało się, że Aleksander został sfaulowany w bezpośrednim sąsiedztwie pola karnego, ale nie doczekaliśmy się gwizdka

44 min - niezbyt groźny strzał Burkhartda spokojnie wyłapuje Miszczuk

45+2 - Cierpka mógł zdobyć gola do szatni! Doszedł do piłki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką!

PRZERWA - o jedną połowę bliżsi awansu są zawodnicy trenera Fedoruka. Taktyka Arki mocno posypała się po kontuzji Marcusa da Silva, co martwi nie bardziej niż losy awansu do półfinału.

48 min - z centrą Madejsiego z rzutu wolnego dobrze radzą sobie nasi zawodnicy

49 min - zaskakujący strzał Szymańskiego z ostrego kąta! Piłka przeleciała tuż nad poprzeczką!

49 min - gol dla Miedzi! Wołczek zagrał prostopadle do Burkhardta, a ten uderzył nad wychodzącym Miszczukiem i gospodarze prowadzą 1:0.

51 min - przy dośrodkowaniu Pruchnika najszybszy okazał się Bledzewski, który uprzedził Ślusarskiego. Arka musi szukać teraz bramki, która dałaby nam dogrywkę!

52 min - karny dla Arki! Ślusarski sfaulowany w szesnastce!

53 min - Szwoch wykonuje jedenastkę i... gol!

55 min - trener Sikora nie czeka ze zmianami i od razu wprowadza Budkę i Radzewicza

59 min - Madejski zacentrował, a wchodzący Madej lekko trącił piłkę, czym mógł zmylić Miszczuka. Na szczęście nasz bramkarz na to nie pozwolił.

61 min - ależ okazję zaprzepaścił Tomasik! Wyszedł sam na sam z Bledzewskim i górą bramkarz Miedzi! Dobijał to jeszcze Wojowski, lecz piłkę z bramki wybił Woźniczka! Jakaż szkoda!!!

63 min - teraz Szymański mógł przechylic losy na korzyść Miedzi! Nie trafia jednak w bramkę!

65 min - Aleksander! W doskonałej sytuacji pudłuje!!!

66 min - mocny strzał Burkhardta pewnie broni Miszczuk!

66 min - akcja za akcję! Teraz w ostatniej chwili Aleksandra uprzedza obrońca gospodarzy!

67 min - Ślusarski za kopnięcie piłki po gwizdku otrzymuje żółtą kartkę i w przypadku awansu zabraknie go w półfinale!

70 min - Szymański znów sam na sam z Miszczukiem! Miszczuk górą! Wspaniale broni nogami!

72 min - Miszczuk dobrze broni niebieczieczny strzał Wołczka! Piłka wychodzi na rzut rożny, który kończy się dobrą postawą naszej obrony

77 min - żółta kartka dla Wojowskiego i on także nie zagra w ewentualnym półfinale

78 min - Cichocki dobrze przeczytał zamiary rywali i przerwał ich akcję w naszym polu karnym.

80 min - Tomasik zdecydował się na uderzenie bezpośrednio po przyjęciu piłki na klatkę piersiową, ale ta próba nie była udana.

83 min - bardzo groźny strzał Burkhardta z ok. 25 metrów, ale znów świetnie broni Miszczuk!

84 min - i znów dobrze bramkarz Arki, tym razem dobrze wyszedł z bramki i przejął dośrodkowanie w kierunku Szymańskiego

86 min - bardzo dobry mecz w Legnicy. Obie drużyny nie kalkulują i chcą rozstrzygnąć losy awansu w regulaminowych 90 minutach.

87 min - lekki strzał Machaja przy słupku łapie Miszczuk

88 min - Szymański uderza z 20 metrów, ale nie zrobił tego dokładnie i Miszczuk mógł odprowadzić piłkę wzrokiem.

89 min - Miszczuk znów odbija niebezpieczny strzał legniczan! Obrońcy musieli szybko reagować, bo z dobitką śpieszył już Madejski!

90+1 min - ponownie nie zdążyli gospodarze z dobitką po interwencji Miszczuka!

KONIEC REGULAMINOWEGO CZASU GRY - 180 minut rywalizacji Arki z Miedzią nie pozwoliło wyłonić półfinalisty Pucharu Polski. Przed nami dogrywka, choć wiemy, że tego scenariusza chcieliśmy uniknąć. Skoro jednak trzeba zagrać kolejne 30 minut, to szkoda by było, aby poszło to na marne!

91 min - niebezpieczny strzał w krótki róg Burkhardta niepewnie odbija Miszczuk i mamy rzut rożny dla Miedzi. Korner nie przynosi zagrożenia naszej bramce.

93 min - Budka fauluje rywala w okolicy narożnika pola karnego

94 min - Madejski wykonał rzut wolny, który przyniósł gospodarzom tylko kolejnego kornera

97 min - znów uderzył z dystansu madejski, ale ponownie piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości. W poczynaniach obu zespołów coraz więcej niedokładności, ale nie ma się co dziwić - zmęczenie robi swoje.

100 min - gooooollllll dla Arki!!! Tomasik fantastycznie wyszedł w górę do dośrodkowania Budki i uderzeniem głową pokonuje Bledzewskiego!!!!Arka o włos od półfinału!!!

101 min - Miszczuk! Świetnie obronił strzał z 17 metrów Wołczka!

103 min - i Tomasik staje się kolejnym wykluczonym zawodnikiem z półfinału z powodu żółtej kartki!

KONIEC 1. CZĘŚCI DOGRYWKI - Arka o włos od awansu do półfinału! Bohaterami Arki są zdobywca bramki Tomasik i doskonale spisujący się między słupkami Miszczuk.

106 min - Aleksander minimalnie nie sięgnął piłki w polu karnym, a gdyby stało się inaczej byłby sam przed Bledzewskim!

108 min - kolejna nieudana próba uderzenia z dystansu gospodarzy. Tym razem autorem był Cierpka

109 min - Ślusarski ograł Midzierskiego i popędził z piłką na bramkę Bledzewskiego. Midzierski zdążył jednak wrócić i zablokować strzał napastnika Arki

111 min - ładne dogranie Aleksandra do Wojowskiego w pole karne, ale ten znalazł miejsca do oddania strzału.

115 min - Szymański ładnie się złożył do uderzenia i piłka po jego strzale minimalnie mija naszą bramkę! Wielkie nerwy!

116 min - Bledzewski wychodzi z pola karnego i fauluje atakującego Wojowskiego! Czerwona kartka dla bramkarza Miedzi! Bartoszewicz wciela się w rolę bramkarza!

118 min - piękna akcja Szwocha i Ślusarskiego przy linii bocznej, dogranie do Aleksandra, a ten po przyjęciu piłki na 14 metrze pewnie pakuje ją pod poprzeczkę!

119 min - Wołczek uderza bez przyjęcia po długim rogu i pokonuje Miszczuka! Gol na otarcie łez dla Miedzi, bo to Arka zagra w półfinale!

KONIEC - Arka w półfinale! Fantastyczne spotkanie oglądali widzowie w Legnicy! Oba zespoły nie kalkulowały, stwarzały mnóstwo sytuacji bramkowych, ale ostatecznie to żółto-niebiescy awansowali, bo dziś świetnie spisywał się w bramce Miszczuk, a Tomasik zdobył kluczową bramkę w dogrywce. Na minus trzeba zapisać kolejną kontuzję w naszym zespole, tym razem Marcusa da Silva oraz 120 minut, które musieli wybiegać nasi zawodnicy na kilka dni przed kolejnym bardzo ważnym meczem o punkty w lidze.