TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

13.03.2014

Rezerwy przed startem: Podsumowanie okresu przygotowawczego.

Meczem sparingowym z Gryfem Wejherowo nasze rezerwy zakończyły okres zimowych przygotowań. W najbliższy weekend zmierzą się już o ligowe punkty z Energetykiem Gryfino.

 

Do drugiej części rozgrywek nasz zespół przygotowywał się na miejscu i korzystał z obiektów Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W czasie zimowej przerwy podopieczni trenera Grzegorza Witta rozegrali 9 sparingów.

 

Odnieśli w nich 6 zwycięstw, raz zremisowali, a dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Optymizmem napawają zwłaszcza wygrane z Kaszubią Kościerzyna i Starem Warlubie. Swoją wartość ma także remis w ostatnim meczu z Gryfem.

 

Wyniki sparingów zimowych Arki II:

 

18.01. Arka II – Olimpia Osowa 8:0 (1:0)

25.01. Arka II – Gryf Wejherowo 0:5 (0:2)

01.02. Arka II – Amator Kiełpino 4:1 (1:0)

08.02. Arka II – Kaszubia Kościerzyna 2:0 (1:0)

15.02. Arka II – Pomorze II Potęgowo 7:0 (4:0)

19.02. Arka II – KS Chwaszczyno 2:4 (0:1)

22.02. Arka II – Orlęta Reda 4:0 (1:0)

01.03. Start Warlubie – Arka II 0:1 (0:0)

09.03. Gryf Wejherowo – Arka II 0:0

 

Bilans bramkowy zimowych spotkań kontrolnych wyszedł zdecydowanie na plus dla naszej drużyny. Młodzi gdynianie trafiali do siatki rywali 28 razy, podczas gdy stracili tylko 10 bramek. Najskuteczniejszym piłkarzem był Michał Fierka, który zdobył 4 gole.

 

Lista strzelców w sparingach:

 

4 -  Fierka

3 - Aurelio, Kreft, Kubowicz, Mrozik, Patok

2 - Wardziński

1 - Jankowski, Kowalczyk, Nalepa, Patelczyk, Robakowski, Sztandar, Szulc

  

Trener Grzegorz Witt pozytywnie podsumował przebieg okresu przygotowawczego i wyraził nadzieję, że wykonana praca zaprocentuje dobrymi wynikami w lidze:

 

- Okres przygotowawczy mogę ocenić dobrze. Cały proces treningowy, który założyliśmy z trenerem Ulanowskim, udało nam się zrealizować. Przygotowywaliśmy się na miejscu w Gdyni, gdzie korzystaliśmy z hali, boiska i siłowni na stadionie rugby. Warunki do trenowania były bardzo dobre. Małym minusem był fakt, że dysponowaliśmy wąską kadrą i do niektórych meczów przystępowaliśmy w 13-14 osobowym składzie.

 

Pozytywnie oceniam też same sparingi. Wyjątkiem był przegrany mecz z Gryfem, ale należy pamiętać, że to bardzo mocna drużyna. Szczególnie cieszą zwycięstwa z Kaszubią i Startem. Dwa ostatnie mecze udało nam się rozegrać na naturalnej murawie, co także jest bardzo ważne.

 

 

 

Szkoleniowiec rezerw spodziewa się ciężkiej wiosny dla swojego zespołu, aczkolwiek obiecuje walkę w każdym meczu:

 

- Nie ukrywam, że wiosna może być dla nas ciężka. Po raz kolejny zespół bardzo się zmienił. W sparingach grali zawodnicy, którzy jesienią występowali mało lub wcale m.in. Fierka, Kowalczyk, Szulc czy Mosiejko. Mamy młody skład, wielu piłkarzy to jeszcze juniorzy, którzy dopiero wchodzą do seniorskiej piłki. Nie ukrywam, że liczę czasem na wzmocnienia z pierwszego zespołu. Obecność 2-3 doświadczonych piłkarzy zawsze pomaga moim młodym zawodnikom.

 

 Z ligi spada dużo drużyn, więc naszym celem będzie walka o utrzymanie. Dobra końcówka jesieni pozwoliła nam nieco się „podźwignąć” w tabeli. Rywale są jednak blisko i dlatego w każdym spotkaniu musimy szukać punktów. Mamy nadzieję, że zachowamy 3 ligę dla Arki, gdyż jest to ważne dla rozwoju młodych piłkarzy. Ten poziom to dobre doświadczenie dla wchodzących w „dorosły” futbol zawodników. Także dla piłkarzy z pierwszego zespołu lepsza jest gra w 3 niż w 4 lidze.

 

Zaczynamy od spotkania w Gryfinie, a potem czeka nas kolejny wyjazd do Manowa. Nie będą to łatwe mecze, ale mogę zapewnić, że będziemy walczyć i czego jak czego, ale ambicji nam nie zabraknie. Mam nadzieję, że przywieziemy korzystne wyniki.

 

Trenerowi i zawodnikom życzymy powodzenia oraz jak największej ilości zwycięstw w meczach ligowych. Liczymy, że młodzi piłkarze będą dalej się rozwijać i coraz śmielej "pukać" do drzwi pierwszej drużyny. 

 

kk 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia