09.03.2014

GKS Tychy - Arka 0:1. Ścigamy czołówkę!

Wyrównane spotkanie w Jaworznie zakończyło się szczęśliwie dla Arki. Michał Rzuchowski wkońcowych minutach uderzeniem głową posłał piłkę do siatki i dał Arce trzy punkty! Udany poczatek wiosny!

19. kolejka I ligi

GKS Tychy - Arka Gdynia 0:1 (0:0)

Bramka: Rzuchowski 89'

Skrót meczu w ARKA-TV

GKS: Misztal - Chomiuk (90' Biskup), Kopczyk, Masternak, Mączyński, Szczęsny Gąsior, Zganiacz, Wodecki (82' Dymowski), Docekal (78' Dzięgielewski), Smółka

Arka: Szromnik - Cienciała, Sobieraj, Juraszek, Radzewicz - Budka (78' Kowalski), Rzuchowski, Szwoch (59' Pruchnik), Tomasik - Ślusarski, Aleksander (78' da Silva)

Żółte kartki: Dočekal, Gąsior

Sędzia: Sebastian Tarnowski (Wrocław).

0 min – pech dopadł Arkę jeszcze przed meczem, bo z rozgrzewki z kontuzją zszedł Tomasz Jarzębowski. Na boisku od pierwszej minuty zastąpi go Kamil Juraszek. Opaskę kapitańską przejmie Krzysztof Sobieraj

0 min – piękną pogodę i niezłą murawę zastali w Jaworznie zawodnicy Arki

5 min – Wodecki z rzutu wolnego trafia w mur. Uderzał z ok. 20 metrów.

6 min – dwójkowa akcja Chomiuka z Gąsiorem kończy się uderzeniem z powietrza tego drugiego. Na posterunku Szromnik!

7 min – Wodecki z dystansu ponad poprzeczką

9 min – Gąsior próbował skorzystać z podania Szczęsnego, ale jego strzał również poszybował nad poprzeczką

10 min – pierwsza akcja ofensywna Arki zatrzymana przez Masternaka.

17 min – wydaje się, że pierwszą falę ataków gospodarzy mamy za sobą. Teraz czas na bardziej konkretną grę w ofensywie zespołu Sikory

21 min – nasz zespół przed szansą wykorzystania stałego fragmentu gry z odległości ok. 25 metrów. Zabrakło jednak bezpośredniego uderzenia, a krótkie rozegranie piłki zakończyło się jej stratą na rzecz tyszan

24 min – najpierw Kopczyk, a chwilę później Szczęsny skutecznie interweniują w obronie i oddalają niebezpieczeństwo od własnej bramki.

31 min – dobrze pokazał się Ślusarski. Przebiegł piłką kilkanaście metrów prawym skrzydłem, dośrodkował, ale podanie przeciął Gąsior i nic tej akcji nie wyszło.

34 min – Cienciała nie po raz pierwszy w tym meczu ostro atakuje przeciwnika. Na razie jeszczenie ma żółtej kartki dla naszego obrońcy.

38 min – Zganiacz spróbował strzału z rzutu wolnego z 30 metrów. Podobnie jak w innych tego sytuacjach, trafił w mur z gdyńskich obrońców.

39 min – analogiczna sytuacja po drugiej stronie boiska. Tomasik trafił prosto w mur tyszan, a konkretnie w Szczęsnego, który wybija piłkę głową.

42 min – pierwszą żółtą kartkę w tym meczu ogląda Docekal

45 min – niewiele brakowało Szczęsnemu, aby wyszedł sam na sam ze Szromnikiem po podaniu od Docekala. Na nasze szczęście zawodnik GKS-u nie opanował piłki.

PRZERWA – niewiele ciekawego dzieje się w Jaworznie. W akcjach Arki dużo niedokładności, co możemy zrzucić na wciąż nienajlepsze zrozumienie w naszych szeregach. Boisko też odczuło trzy kwadranse gry i trudno na nim precyzyjnie pograć piłką.

46 min – Arka rozpoczyna od niecelnego strzału Aleksandra z dystansu. To pierwsza taka próba w tym meczu żółto-niebieskich

48 min – Chomiuk w pole karne, ale znów na medal spisują się gdyńscy obrońcy

49 min – tym razem Masternak dobrze spisuje się w defensywie po próbie dośrodkowania Arki

51 min – Mączyński popisuje się bardzo groźnym strzałem z dystansu! Piłka o kilka centymetrów mija słupek naszej bramki!

53 min – po faulu na Szczęsnym z boku pola karnego, rzut wolny wykonywał Zganiacz, ale bezbłędnie Arka w obronie

54 min – niemal kopia sytuacji sprzed minuty. Brawa dla arkowców za grę defensywie!

59 min – mało widoczny dziś Mateusz Szwoch opuszcza plac gry, a zastępuje go Pruchnik.

62 min – Szromnik nie dał się zaskoczyć przy próbie strzału głową w wykonaniu Smółki.

63 min – nareszcie groźniej po drugiej stronie boiska. Bardzo mocny strzał oddaje Budka, a Misztal odbija piłkę na rzut rożny!

66 min – Arka miała dwukrotnie okazję zagrozić rywalom z rzutu roznego. Niestety obrońcy GKS-u spisują się niegorzej od gdyńskich i skutecznie oddalają niebezpieczeństwo od własnej bramki.

69 min – zakotłowało się w naszej szesnastce, ale udało się uniknąć nieszczęścia!

71 min – Szromnik czujnie wyszedł z bramki i wyłapał dośrodkowanie z lewej strony boiska.

73 min – Szczęsny główkuje… obok bramki! Wciąż szczęście przy Arce.

73 min – zmiany w obu zespołach. W Arce pojawia się da Silva, który zmienia Aleksandra.

78 min – na murawie melduje się debiutant Kowalski, który zmienia Budkę. Może on rozrusza naszą grę w ofensywie?

80 min – Wodecki uderza z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką. To ostatnie próba tego zawodnika, bo za chwilę zmieni go na boisku Dymowski.

83 min – mogło być groźnie po faulu na Dzięgielewskim na wysokości pola karnego. Znów doskonale spisuje się Arka w grze obronnej.

85 min – po raz pierwszy od dłuższego czasu zatrudniony Misztal. Może to jednak sygnał do zabójczej końcówkę Arki?

88 min – Arka będzie miała rzut wolny z lewej strony pola karnego

89 min – gooooolllll dla Arki! Rzuchowski jak taran wbiega w szesnastkę i głową kieuję piłkę tuż przy słupku! Dośrodkowywał Pruchnik!

KONIEC - cały mecz bliższy gola był GKS, ale to Arka wyprowadziła zabójczy cios. Widać gołym okiem jeszcze brak zgrania żółto-niebieskich, ale czas będzie działał na ich korzyść. Ważne, żeby nie tracić niepotrzebnie punktów i ta sztuka udała się w Jaworznie!