TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

06.03.2014

Budowanie "szczytu". Trzy dni do meczu z Tychami.

Oficjalna konferencja prasowa jaka się odbyła przed czwartkowym treningiem praktycznie „przypieczętowała” rozpoczęcie rundy wiosennej. Obecny na niej Prezes Zarządu Wojciech Pertkiewicz  potwierdził po raz kolejny cel jaki mają do zrealizowania zawodnicy. To awans uzależniony już wyłącznie „od nóg i głów” zawodników oraz sztabu szkoleniowego.

 

Obecni na konferencji nowi zawodnicy Arki mogli poprzez sporą frekwencję przedstawicieli mediów poczuć atmosferę i oczekiwania jakie będą im towarzyszyć podczas spotkań rundy wiosennej.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/ATV_3990_kopia_87dab88786f24b96aa8a0214e3e2b051.jpg

 

Zarówno jednak oni jak i kapitan zespołu Tomasz Jarzębowski, z którym rozmawialiśmy wcześniej zdają sobie sprawę z tej presji. Wszyscy nowi zawodnicy zapowiadają zgodnie walkę o „pierwszy skład”.

 

Kadra pierwszego zespołu liczy przed rundą wiosenną 24 zawodników.

 

Mimo tych, którzy w tej chwili z racji kontuzji nie będą mogli być brani pod uwagę przez trenera Pawła Sikorę, ten ma jeszcze przez dwa dni „ból głowy” z zestawieniem choćby meczowej 18-stki.

 

Poza kadrą są Michał Szubert i Michał Marcjanik. Wydaje się, że także Igor Tyshchenko (pisownia imienia i nazwiska  zgodna z wpisem do paszportu) , który przebywa na Ukrainie w sprawie uzyskania wizy, na razie w pierwszym meczu będzie jedynie kibicował kolegom. Wskutek naciągnięcia mięśnia z treningów wyłączony jest także Brazylijczyk Glauber. To już drugi uraz tego zawodnika podczas przerwy w rozgrywkach.  Jak widać poszerzenie kadry  było niezbędne , aby trener Sikora mógł "ze spokojem" reagować na takie wiadomości.

 

Ten tydzień jak zapowiadał po sparingu z Concordią trener  jest nakierowany na budowanie szczytu formy na niedzielę .  

 

Wczoraj zespół zaliczył dwie jednostki. Poranny był poświęcony grze poszczególnych formacji, a popołudniowy  głównie stałym fragmentom gry.  Dziś odbyła się gra taktyczna na całym boisku. Wskutek nieobecności wymienionych wyżej zawodników, a także Michała Szromnika, który wraca z Włoch, gdzie był bohaterem naszej reprezentacji U-20,  obecni byli także młodzi zawodnicy wcześniej obserwowani przez nasz sztab podczas przerwy zimowej , a więc Maciej Dampc, Przemek Szur, Maciej Koziara i Robert Sulewski.  Jak podkreśla nasz szkoleniowiec nie będzie rezygnował z obserwacji młodych zawodników i w sposób oczywisty będą oni stanowili uzupełnienie kadry treningowej .

 

Jutro trening zaplanowano na godzinę 11.00. W sobotę po porannych zajęciach o 9.00 nasz zespół wyjedzie do Jaworzna na spotkanie z GKS-em Tychy.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia