TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

29.11.2013

Arkadiusz Aleksander: Było zdrowie - były bramki!

W sezonie 2003/04 w lidze w 15 meczach strzelił dla Arki 4 bramki. Teraz Arkadiusz Aleksander jest tak skuteczny jak od niego oczekiwano. W 18 meczach w lidze strzelił 12 bramek i jest wiceliderem tabeli strzelców 1 ligi.

Głosami kibiców po każdym meczu w Gdyni zostałeś wybrany "Ulubieńcem Gdyńskiej publiczności" w rundzie jesiennej.

 

Dziękuje kibicom za docenienie mojej gry. To na pewno bardzo mile. Do tej pory grałem w klubach, które nie organizowały tego typu plebiscytów. To pokazuje jak w Gdyni postrzega się grę zespołu w każdym meczu i jakie oczekiwania tutaj są.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0298_kopia_026667d5a087fe33669878843bff9275.jpg

 

Twój indywidualny wynik na pewno nie rozczarował. Zdobyłeś w 18 kolejkach 12 bramek i zajmujesz drugą pozycję w klasyfikacji strzelców. Spełniłeś więc swoje przedsezonowe obietnice.

 

Cieszę się, że obyło się bez urazu. Cieszę się bardzo  z tego powodu. Jesienią było zdrowie i były bramki. To dla mnie najważniejsze, aby omijały mnie kontuzje.

 

W dwóch ostatnich meczach nie zawiodłeś. Zdobyłeś 3 bramki, ale dało to w sumie drużynie tylko 1 punkt.

 

Pozytywu w sumie więc jednak nie ma, bo nie oceniam się nigdy indywidualnie, ale przez pryzmat zespołu. Jest niedosyt po ostatnich dwóch meczach. Końcówka myślałem, że będzie zdecydowanie w naszym wykonaniu lepsza.

 

Czego Wam zabrakło, aby wygrać przynajmniej jedno z tych spotkań?

 

Sił na pewno nie zabrakło, walczyliśmy. W ostatnim meczu nawet Termalica pod tym względem wyglądała gorzej od nas. Pewnie zabrakło trochę szczęścia, a bramki traciliśmy też nieco z przypadku. Szkoda, bo chcieliśmy rok zakończyć z przytupem, ale się nie udało.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_7557_kopia_e276f5a5262bb391a393c1074587d1a2.jpg

 

4 punkty straty do drugiego miejsca to jednak dystans do odrobienia?

 

To takie minimum przyzwoitości w naszym wykonaniu. Te dwa ostatnie mecze zmieniły nieco obraz tego jak ten zespół pracował.

 

No wlaśnie , w sumie potrafiliście przecież wcześniej wyjść ze sporego dołka.

 

Dokładnie. Pracowaliśmy bardzo ciężko mimo, że mieliśmy dość wąską kadrę. Udało nam się dobić do czołówki i gdyby większa zdobycz punktowa w 2 ostatnich meczach byłoby super.

 

Wiosną gracie z najgroźniejszymi rywalami u siebie i…?

 

I nie wiem, czy można powiedzieć, że to będzie nasz atut… Tak się, bowiem zdarza, że drużyny, które tu przyjeżdżają grają najlepsze mecze w rundzie… Myślę jednak, że o to będziemy się martwić na wiosnę. Na pewno musimy ten bilans spotkań u siebie poprawić i nie zaliczać już takich wpadek, jakie zdarzały się w tej rundzie. Z drugiej strony mamy świetny doping na naszym stadionie i to powinien być nasz atut.

 

Gdzie spędzasz urlop?

 

Nie lecę do New York , jadę do New Sącz… (śmiech)

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0276_kopia_7ae92c1f28adb8144472e5129b34d918.jpg

 

W takim razie odpoczywaj i życzymy Ci w imieniu kibiców którzy przyznali Ci nagrodę, abyś podtrzymał taką skuteczność na wiosnę!

 

 rozmawiał: tryb
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia