TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Arka LinkedIn pfr Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

25.09.2013

Nasi rywale w liczbach: GKS Bełchatów.

Wrzesień "Arkowców" nie rozpieszcza. Nieudane spotkania na własnym stadionie, porażka w Katowicach, a ostatnio odwołany mecz z Łęczną z powodu problemów zdrowotnych. Mamy jednak nadzieję, że najgorsze za nami!

 

Żółto - niebiescy rozegrają w czwartek spotkanie z liderem - GKS -em Bełchatów.  "Brunatni" zajmują pierwsze miejsce w tabeli z dorobkiem 20 punktów.

 

Spadkowicz z Ekstraklasy zmuszony był do dokonania kilku zmian w kadrze. Z zespołu odeszło kilku ważnych zawodników takich jak Dawid Nowak czy chwalony bramkarz Emilijus Zubas. Poza nimi z klubu odeszli: Rafał Dzierbicki, Łukasz Grzeszczyk, Rafał Kosznik, Łukasz Madej, Seweryn Michalski, Konrad Niedzielski, Mouhamadou Traore oraz Bartosz Żurek. Do klubu dołączyli natomiast: Paweł Baranowski, Arkadiusz Malarz, Andreja Prokić oraz Michał Renusz.

 

Bilans spotkań GKS - u Bełchatów w sezonie 2013/2014: 6 zwycięstw –2  remisy – 1 porażka

U siebie: 3 zwycięstwa – 2 remisy – 0 porażek

Na wyjeździe: 3 zwycięstwa – 0 remisów – 1 porażka

 

Po rozegraniu 9 spotkań Bełchatów zgromadził na swoim koncie 20 punktów. Na własnym stadionie GKS jeszcze nie przegrał, wygrywając trzy spotkania a remisując dwa. Natomiast w meczach wyjazdowych podopieczni Kamila Kieresia są bezkompromisowi, wygrali trzy spotkania, a jedno przegrali.

 

"Brunatni" rozpoczęli sezon od remisu na własnym stadionie z Okocimskim 1:1. W kolejnym spotkaniu przyszło pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Chojniczanką 1:0. W trzeciej kolejce, Bełchatów wygrał na własnym stadionie 5:0 spotkanie z "Gieksą". W dwóch następnych spotkaniach także były zwycięstwa, najpierw z Olimpią Grudziądz na wyjeździe 2:0, a następnie w takim samym wymiarze z Miedzią Legnica. Bramki w obu spotkaniach strzelał jeden zawodnik - Michał Mak. Pierwsza porażka poniesiona została w wyjazdowym meczu z Termalicą, gdzie gospodarze wygrali 1:0. W kolejnym spotkaniu na własnym stadionie "Brunatni" zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1. W ostatniej kolejce Bełchatów wygrał na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 3:2.

 

Bełchatów odpadł już z rozgrywek o Puchar Polski. Podopieczni Kamila Kieresia rozpoczęli rozgrywki od 1/16 finału gdzie ulegli Górnikowi Zabrze 0:2.

 

 

Bilans bramek: 16 strzelonych – 6 straconych

 

U siebie: 10 strzelonych – 3 stracone

Na wyjeździe: 6 strzelonych – 3 stracone

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 16                                 Bramki stracone z akcji: 5

Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                  Bramki stracone z rzutów karnych: 1

Bramki zdobyte samobójcze: 0                          Bramki stracone samobójcze: 0

Bramki strzelone w 1. połowie: 5                       Bramki stracone w 1. połowie: 3

Bramki strzelone w 2. połowie: 11                     Bramki stracone w 2. połowie: 3

 

Bilans bramkowy bełchatowian jest dodatni, zarówno na własnym jak i obcych boiskach, co przy zajmowanej lokacie nie dziwi, zdobyli oni więcej bramek niż stracili. Na własnym stadionie 10 zdobytych bramek stawia GKS wśród najskuteczniejszych drużyn. Jedna bramka stracona padła z rzutu karnego. Więcej bramek zdobytych podopieczni Kamila Kieresia zdobywają w drugich połowach. Natomiast bramki stracone rozłożyły się równomiernie pomiędzy obie części gry.

 

Czasy strzelonych bramek:          

                             

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

3

30-45

1

45-60

4

60-75

4

75-90

3Czasy straconych bramek:

 

Minuty

Ilość bramek

0-15

2

15-30

0

30-45

1

45-60

0

60-75

0

75-90

3

 

Najwięcej bramek zdobytych w meczach "Brunatnych" padło w pierwszych i drugich kwadransach drugich części. Po jednej zdobytej bramce padło w pierwszym i ostatnim kwadransie pierwszej połowy.  Najwięcej straconych bramek padło w końcowych minutach spotkań - 3 bramki.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

 

Adrian Basta, Arkadiusz Malarz, Szymon Sawala, Paweł Baranowski - 810 minut (9 spotkań),

Michał Mak - 771 minut (9 spotkań),

Mateusz Mak - 755 minut (9 spotkań).

 

Najlepszy strzelec:

 

Michał Mak - 7 bramek,

Paweł Baranowski -3 bramki,

Kamil Wacławczyk -2 bramki.

 

Najostrzej grający:

 

Grzegorz Baran - 6 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Paweł Baranowski, Michał Mak - po 3 żółte kartki,

Mateusz Mak, Patryk Rachwał, Szymon Sawala - po 2 żółte kartnki.

 

Wśród statystyk indywidualnych pod względem ilości minut spędzonych na boisku, czterech zawodników wystąpiło we wszystkich dotychczasowych spotkaniach ligowych w pełnym wymiarze czasowym: Adrian Basta, Arkadiusz Malarz, Szymon Sawala oraz Paweł Baranowski. Najlepszym strzelcem zespołu jest Michał Mak- 7 bramek. Trzy bramki w dotychczasowych spotkaniach zdobył Paweł Baranowski, natomiast dwie Kamil Wacławczyk. Najostrzej grającymi zawodnikami jest Grzegorz Baran, który aż sześciokrotnie był karany żółtym kartonikiem. Paweł Baranowski i Michał Mak mają na swoim koncie po 3 żółte kartki.

 

Mecz z liderem jest dla żółto-niebieskich okazją do odwórcenia karty. Oby przy bilansie spotkań który podawaliśmy wczoraj szczęśliwa "siódemka" pojawiła się po stronie Arki!

 

Sebastian Jędrzejewski

 
Poprzedni Następny

Mapa Strony