18.08.2013

3 liga: Arka II - Energetyk Gryfino 3:0

W trzeciej kolejce 3 ligi nasze rezerwy pewnie pokonały Energetyka Gryfino 3:0. Tym samym podopieczni trenera Grzegorza Witta odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie.

3 kolejka 3 ligi

Arka II Gdynia  - Energetyk Gryfino   3:0 (1:0)

Bramki: Nalepa 23', R.Robakowski 55', Szulc 90'.

Arka II: Kędra -  Dampc, Sztandar, R.Robakowski, Sulewski - Pietkiewicz, Matys - F. Patok (55' Wardziński), D. Patelczyk (61' Szulc),  Kreft (82' Jankowski) - Nalepa (88' Mosiejko).

Energetyk: Zimecki - Kinowaki, Pawłowski, Kondraciuk, Jeż, Piskorowski (80' Klimas), Ułasowicz, Akuta (67' Kuchcik), Aleksandrowicz, Barandowski (76' Grąbczewski), Jasiak.

Spotkanie rozpoczęło się co prawda od kapitalnej szansy dla drużyny gości, ale Barandowski w sytuacji sam na sam z Kędrą posłał piłkę obok słupka. Ta sytuacja z 10 minuty spotkania podrażniła nasz zespół i chwilę później groźnie z dystansu uderzał Sulewski. W 16 minucie spotkania bramkarz gości odbił na rzut rożny trudny strzał Pietkiewicza a kolejne 2 rogi przyniosły szanse na pierwszą bramkę. Piłka po uderzeniach Patoka i Robakowskiego nie znalazła jednak drogi do siatki.

Bramkę gości odczarował Nalepa posyłając piłkę z 25 metrów w samo okienko. Zimecki przy tym strzale nawet nie interweniował. W pierwszej połowie spotkania swoje szanse na bramki mieli jeszcze Patelczyk i ponownie Nalepa ale naszym zawodnikom zabrakło skuteczności.

Ta przyszła w 2 połowie spotkania gdy w 55 minucie Robakowski pokonał bramkarza gości strzałem głową po kolejnym rzucie rożnym. Po tej bramce tempo meczu spadło a nasi zawodnicy kontrolowali spotkanie, które zakończyło się mocnym akcentem.

W ostatniej minucie spotkania nasi zawodnicy wyszli z kontrą 3 na 2 a Szulc silnym strzałem z 16 metrów zdobył 3 bramkę dla rezerw. Sędzia nie wznowił już gry a nasza drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Na kolejne szansa już za tydzień w niedzielę w meczu z beniaminkiem z Manowa. Początek spotkania o godzinie 19.00