23.07.2013

1 runda PP: Arka ogrywa Pelikan 2:1 (0:0). Marcus otworzył sezon!

Arka zaczęła dziś sezon 2013/14 od meczu pucharowego w Łowiczu. W pierwszym składzie debiutowało dziś trzech zawodników: Michał Marcjanik i Mateusz Szulc - srebrni juniorzy z tego roku oraz pozyskany w przerwie letniej Łukasz Jamróz. Dopiero jednak potrójna zmiana w 62 min. sprawiła , że żółto-niebiescy zaczęli strzelać bramki. Wcześniej rzut karny obronił Michał Szromnik!

1 runda Pucharu Polski 2013/14:

Pelikan Łowicz - Arka Gdynia  1:2 (0:0)

Bramki: Świątek 88' - da Silva 65', Szwoch 75'

Pelikan: Olszewski - Gołuch (59' Kowalczyk), Brodecki, Dremluk, Ceglarz, Wyszogrodzki (80' Golański), Koman, Pomianowski, Adamczyk (68' Kosiorek), Solecki, Świątek

Arka: Szromnik - Kubowicz, Marcjanik, Sobieraj, Tomasik - Szulc (62' da Silva), Gałecki (62' Aleksander) , Rzuchowski (62' Jarzębowski), Radzewicz - Szwoch - Jamróz

żółte kartki: Sobieraj, Szwoch, Tomasik, Jamróz - Brodecki

Sędzia: Sebastian Załęski (Ostrołęka)

Pelikan to trzecia drużyna  II ligi grupy wschodniej ub. sezonu. Do  Wisły Płock i Puszczy , które awansowały  stracili 5 punktów. W obecnej edycji PP w rundach "przed" i "wstępnej" ograli na wyjazdach: KSZO Ostrowiec 2:0 i Bałtyk Koszalin 3:2.

Mecz z Arką na swoim boisku gospodarze rozpoczęli bez respektu. W 8 min.  faulowany na lewej stronie boiska był Michał Adamczyk. Groźnie uderzył Mariusz Solecki, na szczęście piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła w ręce Michała Szromnika. Arka odpowiedziała lekkim strzałem Łukasza Jamroza.

Pod koniec pierwszego kwadransa meczu faulem akcję gospodarzy zatrzymał będący kapitanem Arki w dzisiejszym meczu Krzysztof Sobieraj, za co otrzymał żółtą kartkę.

W drugim kwadransie gry oba zespoły nie stworzyły sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Były z obu stron próby dośrodkowań, wymiany piłki w środku pola, lecz brakowało im dokładności lub akcje przerywane były faulami. Dopiero w 36 min. strzał oddał jeden z debiutujacych juniorów w pierwszej drużynie-  Mateusz Szulc, a po nim po raz drugi bramkarza gospodarzy próbował zaskoczyć Jamróz.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze zagrozili Arce. Najpierw w 40 min. piłka po strzale Soleckiego stała się łupem Szromnika, potem za faul na tym samym zawodniku żółtą kartkę otrzymał Mateusz Szwoch, a tuż przed przerwą dobrej sytuacji nie wykorzystał Patryk Pomianowski zagrywając pilkę ręką.

Pierwsze 45 minut bez fajerwerków z obu stron. Wzajemne badanie się i nieliczne, raczej niegroźne sytuacje, chociaż walki i zaciętości nie brakowało.

II połowa zaczęła się dla Arki fatalnie, ale bohaterem został Michał Szromnik. W 47 min. obronił rzut karny dla Pelikana po faulu na Adamczyku. Pechowym strzelcem był Mykola Dremluk. W odpowiedzi Michał Marcjanik po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza z rzutu rożnego trafił w słupek. Po tych mocnych uderzeniach na początku drugiej części w drugim kwadransie trener Sikora wprowadza trzech doświadczonych graczy: Aleksandra, Jarzębowskiego i da Silvę. Już 3 minuty poźniej mamy efekt! Marcus wykorzystuje dośrodkowanie "Radzy" i jest 1:0!

Arka w 75 min. niemal dobija gospodarzy. Mateusz Szwoch najpierw uderza z wolnego, a potem dopada do odbitej od muru piłki i z lewej nogi trafia do siatki! Gospodarze próbowali się odbić, ale dominacja Arki po potrójnej zmianie w 62 min. była widoczna. Zmiany w szeregach gospodarzy nie dały takiego efektu. Jednak w 88 min. Pelikan zdobył kontaktową bramkę. Autorem Adrian Świątek.

To było wszystko na co było stać gospodarzy. Mieli szansę na objęcie prowadzenia, lecz znakomicie spisał się w bramce Arki Michał Szromnik broniąc rzut karny. Arka awansowała dalej i teraz czekamy na losowanie i atrakcyjnego rywala przy Olimpijskiej. Pierwsza wygrana w sezonie zaliczona. Gratulujemy trenerom i zawodnikom!