TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

08.05.2013

Podaj dalej do Antosia! Wyślij sms!

8 maja rozpoczęła się akcja charytatywna „Podaj dalej do Antosia”. Zebrane środki zostaną przekazane na operację i rehabilitację Antka Faberskiego, 3-letniego chłopca, który urodził się z Syndromem Aperta. To rzadka wada genetyczna, która spowodowała deformację czaszki, dłoni i stóp chłopca.

 

Aby pomóc Antkowi należy od 8 do 22 maja wysyłać SMS o treści POMAGAM na numer 72 052 (całkowity koszt to 2,46 zł). Współorganizatorem akcji jest Caritas Polska. W pomoc Antkowi zaangażowały się też Polski Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa SA oraz Związek Piłki Ręcznej w Polsce.

 

W wakacje czeka go  kolejny zabieg w Stanach Zjednoczonych na przełomie lipca i sierpnia. Lekarze  muszą stworzyć miejsce na rosnący i zwiększający swoją objętość mózg.

 

Antek urodził się w 2009 roku. Jego szwy czaszkowe zrosły się szybciej niż powinny, co spowodowało deformację główki. Chłopiec urodził się również z rozszczepem podniebienia miękkiego i twardego oraz ze zrośniętymi paluszkami u rąk i nóg. Aby Antek mógł normalnie funkcjonować i rozwijać się potrzebne było wiele operacji i ciągła rehabilitacja.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/KAK_2231_282c630f6a036e4573b66c9d40a6fe98.jpg

 

 

Operacja ta umożliwi również zabezpieczenie nerwu wzrokowego przed uszkodzeniem i stopniową utratą wzroku. Po operacji Antoś będzie przebywał 1 noc na intensywnej terapii, a w trzeciej dobie, jeśli nie wystąpią żadne komplikacje, zostanie wypisany do domu. Przez następne 4-5 dni nie będzie mógł otworzyć oczu ze względu na opuchliznę na twarzy. To bardzo trudne doświadczenie dla tak małego dziecka i jego rodziców. Czasu do operacji pozostało niewiele, a szacowany koszt zabiegu  to 45 000 USD.

 

Dziś, dzięki wysiłkom rodziców i wielu dobrych ludzi, Antek pomimo choroby razem z braćmi Jaśkiem i Noah poznaje świat i uczy się nowych rzeczy. Raz w tygodniu  uczęszczana na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu. Antek jest też wielkim kibicem sportu, który jest w jego życiu niemal od samego początku. Antek  wywodzi się ze sportowej rodziny.

 

Jest synem Anny Jedlińskiej, byłej piłkarki ręcznej, a wnukiem Ryszarda Jedlińskiego, byłego reprezentanta Polski w piłce ręcznej i olimpijczyka. Tata Antka, Grzegorz Faberski jest z kolei trenerem piłki nożnej, byłym asystentem selekcjonera reprezentacji młodzieżowej, obecnie współpracującym z PZPN  w roli eksperta ds. szkolenia dzieci i młodzieży.

 

 

http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/midi_130bef523c94cecff5168d87cf287528.jpg

 

 

redakcja
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia