TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan
Arka-Facebook Arka-Instagram Arka-Twitter Arka-YouTube Stowarzyszenie Inicjatywa Arka
gdyniasport

Aktualności

img

05.04.2013

Nie mamy z tym nic wspólnego!

 

Już w sobotę Arka zmierzy się w Bydgoszczy z miejscowym Zawiszą. Czy na boisku czeka nas typowo sportowa walka? Nie jest to takie pewne, bowiem pojawiają się doniesienia, w myśl których najbliższe spotkanie pomiędzy tymi zespołami może być ustawione!

 

 

Całe zamieszanie wywołała jedna z bukmacherskich firm, która doniosła Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, że na ten pojedynek zawarte zostały bardzo podejrzane zakłady. Konkretnie, chodzi o wysokie sumy postawione na zwycięstwo jednego z zespołów (prawdopodobnie Zawiszy), które dziesięciokrotnie przewyższają typowe zakłady - donosi serwis weszlo.com.

 

 - Traktujemy to z dużym przymrużeniem oka.

 

Zespół jest zmobilizowany i zagra w Bydgoszczy o zwycięstwo. Nie mamy zamiaru zajmować się plotkami - dementuje Michał Globisz, wiceprezes Arki do spraw sportowych.

Globisz podkreślił też, że gdyński klub nie ma wpływu na to, o czym piszą media. Jak jednak zapewnił, ma całkowite zaufanie do wszystkich zawodników i sztabu szkoleniowego.

- Powiem tak - po prostu w to nie wierzymy. Ufamy swoim zawodnikom. Mam nadzieję, że mecz odbędzie w normalnej, sportowej atmosferze. Życzymy zatem naszym zawodnikom nie tylko, żeby tego meczu nie przegrali, ale nawet, żeby powalczyli o zwycięstwo - kontynuuje Globisz.

Czy jednak ze strony Zawiszy nie było żadnych sygnałów bądź telefonów dotyczących ewentualnej "współpracy" w trakcie sobotniego pojedynku?

- Absolutnie nie było żadnych takich sytuacji. Jesteśmy czyści. Nie mamy z tym nic wspólnego - dodaje stanowczo wiceprezes Arki do spraw sportowych.

Nie zmienia to jednak faktu, że całą sprawą zamierza zająć się PZPN, który wydał już w tej sprawie oświadczenie.

"W związku z tym PZPN uczynił, co następuje:

1. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, powiadomił o całej sprawie prezydenta UEFA, Michela Platiniego i sekretarza generalnego UEFA, Gianniego Infantino.

2. PZPN skontaktował się z prezesami klubów Arki i Zawiszy, powiadamiając ich o nieprawidłowościach dotyczących zakładów bukmacherskich na mecz Zawisza - Arka.

3. O sprawie został też powiadomiony Komendant Główny Policji

4. Polski Związek Piłki Nożnej wyśle specjalnego delegata na w/w mecz." 
Poprzedni Następny

Mapa Strony