29.04.2007

Arka Gdynia pokonała Cracovię (PAP)

Piłkarze Arki przerwali pasmo trzech z rzędu porażek i pewnie pokonali na własnym boisku Cracovię 4:2.

Gdynianie przystąpili do meczu niezwykle zmotywowani, co widać było w ich poczynaniach na boisku. Na bramkę Cabaja sunął atak za atakiem i golkiper Pasów po raz pierwszy musiał wyjmować piłkę z siatki już w 7. minucie.

Pierwsze od wielu minut trafienie dla Arki było dziełem obrońców Kowalskiego i Sobieraja. Gdynianie prowadzili ofensywną grę, jednak pomimo stworzenia dogodnych sytuacji, m.in. przez Moskalewicza i Wróblewskiego, nie podwyższyli rezultatu.

Po 20 minutach od objęcia prowadzenia sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane okazje się mszczą. Krakowianie wyrównali po wrzutce z rzutu wolnego, a ostatnim który dotknął piłki był Sobieraj.

Następne minuty przyniosły osłabienie tempa gry, choć "żółto- niebiescy" nadal posiadali optyczna przewagę. Tuż przed przerwą na prowadzenie zespół wyprowadził Wachowicz, który zrehabilitował się za zmarnowaną okazję, którą miał kilka minut wcześniej, kiedy nie trafił do bramki z kilku metrów.

W drugiej połowie krakowianie próbowali przełamać zawodników z Gdyni. Po raz drugi doprowadzili do wyrównania, a uczynił to w 53. minucie Bojarski, pozostawiony sam w polu karnym przez obrońców.

Im bliżej było końca meczu, tym szybciej grali gdynianie. Podobnie jak na początku spotkania bardzo mocno przycisnęli rywali. Wreszcie w 70. minucie na 3:2 podwyższył Nawrocik.

Końcówka spotkania była dramatyczna. Cracovia chciała za wszelką cenę wyrównać i pod gdyńskie pole karne ruszył nawet Cabaj. Gdynianie nie popełnili jednak błędu w obronie, a po jednej z ostatnich kontr, rywale musieli ratować się dotknięciem piłki ręką w polu karnym. Podyktowaną za to "jedenastkę" pewnie wykorzystał Dziedzic.

"Arka wygrała, bo bardziej chciała. To wszystko co mam do powiedzenia" - stwierdził po meczu szkoleniowiec krakowski Stefan Majewski.

"Wyszliśmy bardzo zmotywowani, chcieliśmy się odbudować i ten mecz wygrać. Te punkty były nam bardzo potrzebne" - powiedział po meczu drugi trener Arki Robert Jończyk.

Po zakończeniu spotkania przedstawiciele władz klubu, w tym właściciel Ryszard Krauze, rozmawiali z trenerem Wojciechem Stawowym i piłkarzami Arki. Po ok. 20-minutowym spotkaniu trener Stawowy powiedział dziennikarzom, że sprawa jego pracy w Gdyni w przyszłym sezonie rozstrzygnie się do końca przyszłego tygodnia. Zastrzegł, że nie może mówić o szczegółach, gdyż zobowiązał się do tego w rozmowie z Ryszardem Krauze.

"Po tym spotkaniu jestem spokojniejszy o przyszłość Arki Gdynia. Padło wiele naprawdę ważnych dla piłkarzy i trenerów informacji, które są związane z przyszłością klubu. Arka, nawet jeżeli będzie musiała opuścić ekstraklasę, zrobi wszystko aby do pierwszej ligi jak najszybciej wrócić" - dodał szkoleniowiec Arki.

Arka Gdynia - Cracovia Kraków 4:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Łukasz Kowalski (7), 1:1 Krzysztof Sobieraj (27- samobójcza), 2:1 Marcin Wachowicz (42), 2:2 Marcin Bojarski (53), 3:2 Damian Nawrocik (70), 4:2 Janusz Dziedzic (90-karny).

Żółte kartki: Arka Gdynia: Marcin Wachowicz, Łukasz Kowalski, Bartosz Ława, Radosław Wróblewski, Damian Nawrocik. Cracovia Kraków: Jacek Wiśniewski, Dariusz Kłus, Tomasz Moskała, Arkadiusz Baran.

Sędzia: Robert Małek (Katowice). Widzów 6 500.

Arka Gdynia: Norbert Witkowski - Tomasz Sokołowski II, Grzegorz Jakosz, Krzysztof Sobieraj, Łukasz Kowalski - Radosław Wróblewski (83. Grzegorz Niciński), Tomasz Mazurkiewicz (55. Bartosz Karwan), Olgierd Moskalewicz, Bartosz Ława, Marcin Wachowicz (55. Damian Nawrocik) - Janusz Dziedzic.

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Paweł Wojciechowski, Łukasz Skrzyński, Paweł Szwajdych (82. Piotr Bania), Krzysztof Radwański - Paweł Nowak, Jacek Wiśniewski, Piotr Giza (46. Arkadiusz Baran), Dariusz Kłus, Marcin Bojarski - Tomasz Moskała.