TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.01.2013

Intensywna środa. Szromnik czeka.

Po wczorajszym meczu sparingowym podjęto kolejne decyzje, o których pisaliśmy wcześniej. Wygląda więc na to, że do końca tego tygodnia powinna ustabilizować się kadra, którą do dyspozycji będzie miał trener Paweł Sikora.

 

Mimo wczorajszego wyjazdowego sparingu nasi zawodnicy realizowali dzisiaj wytyczony plan gdyńskiego zgrupowania. Najpierw o 7.30 odbył się trening na hali LA z ćwiczeniami uzupełniającymi dla wyznaczonej grupy zawodników. Trener Wojciech Ignatiuk zaaplikował serię ćwiczeń w systemie tzw. „live kinetic”  przy użyciu m.in. piłek tenisowych.

 

To ćwiczenie na widzenie peryferyczne. Doskonali zdolność tzw. reakcji złożonej oraz koordynację ruchową. To ważne m.in. dla wyćwiczenia odpowiedniej orientacji na boisku. - opisał je trener Ignatiuk.

 

Następnie o 10.00 na płycie stadionu rugby  stawili się wszyscy zawodnicy. Były to niejako zajęcia wprowadzające do tych popołudniowych. Dominowały ćwiczenia na górne partie mięśniowe, dlatego nie mogła dziwić obecność tzw. piłek lekarskich. Potem mieliśmy także ćwiczenie dalekich podań.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_7722_dcfaf9ab0acf01f1c2b4e322200c49f5.jpg

 

Po południu  skoncentrowano się na  wytrzymałości szybkościowej. Po rozgrzewce z piłkami w formie gier i zabaw oraz ćwiczeniach zwiększających zakres ruchu, zawodnicy  zaliczyli kilka wariantów rozegrania akcji oraz  biegi w kilku odcinkach.  Na koniec intensywnej środy z przyjemnością udali się na odnowę do Aquaparku.  

 

Na razie tylko w indywidualnych zajęciach ze względu na urazy biorą udział Damian Krajanowski i Krystian Żołnierewicz. W przypadku tego pierwszego stwierdzono bóle mięśniowe. U młodego obrońcy Arki z kolei po obciążeniach podczas treningów wystąpiły bóle w stawie kolanowym.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_7723_0d16447865e96b83a709fcd7d4d56119.jpg

 

Aż czterech bramkarzy miał dziś do dyspozycji trener Jarosław Krupski.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_7705_33191beaed59effbcbbd0c2e1f3201ff.jpg

 

Z zespołem trenował dziś Michał Szromnik, który wrócił z testów w zespole Evertonu. Jego najbliższa przyszłość powinna wyjaśnić się w ciągu najbliższych dni.

 

tr
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia