TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

30.11.2012

Szromnik zaproszony na testy do WBA!

W dniach 3-8.12.2012 na testach w West Bromwich Albion przebywać będzie Michał Szromnik. W dniu dzisiejszym Arka otrzymała oficjalne zaproszenie  z angielskiego klubu.

 

Testy są efektem kontaktów wiceprezesa Michała Globisza z byłym podopiecznym Tomkiem Kuszczakiem, który obecnie występuje  w klubie Brighton, a wcześniej był zawodnikiem WBA.

 

Michał Szromnik zagrał w tym sezonie w 5 meczach 1 ligi. Jest aktualnym Mistrzem Polski juniorów starszych. Wielokrotnie był powoływany do kadr młodzieżowych. Ostatnio zagrał bardzo dobrze w II połowie towarzyskiego meczu kadry U-23 z Bośnią i Hercegowiną. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem, a Michał wielokrotnie udanymi interwencjami ratował nasz zespół od utraty bramki.

 

 

Tak więc, mimo że nasi zawodnicy są już na urlopach to dla Michała, ten najbliższy tydzień będzie niezwykle pracowity!  Zapytaliśmy go jak do tego wyzwania podchodzi.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/_LAW0922_64685d731e188c1dc6eebac93430526d.jpg

 

Michał, zaproszenie na testy do West Bromwich chyba Cię zaskoczyło?

 

Miałem informację od Prezesa Globisza, że podobno West Bromwich Albion szuka bramkarza i w tym kontekście pojawiła się moja kandydatura. Czekałem jednak na oficjalne zaproszenie, które dotarło właśnie do klubu.

 

W związku z tym kiedy musisz stawić się w Bromwich?

 

Wyjeżdżam w poniedziałek na tygodniowe testy, na które mnie zaproszono w dniach  3-8 grudnia 2012.

 

Jakie masz oczekiwania?

 

Wiem, że jest to poszukiwanie kolejnego bramkarza do pierwszego zespół i oczywiście  będę chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

 

Czy wcześniej miałeś okazję rozmawiać z innymi młodymi zawodnikami, którzy na takich testach już byli?

 

Ja sam mając 15 lat byłem już na testach w Liverpoolu oraz Fulham. Spędziłem tam łącznie prawie miesiąc, ale wówczas ze względu na mój wiek decydowali rodzice i nic z tego nie wyszło.  Samych testów sie nie boję. Może to być dla mnie życiowa szansa i dam z siebie wszystko.

 

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/IMG_9325_kopia_981602ccde193f261aa1bb7f74519969.jpg

 

Nie boisz się sie takiego przeskoku. Tu walczysz o miejsce w  bramce w polskiej 1 lidze, a tam jest zespół, który jest obecnie rewelacją rozgrywek.

 

Zobaczymy. Po przyjeździe do Bromwich spotkam się z Tomkiem Kuszczakiem. On niewątpliwe podpowie mi, na co mogę liczyć i na jakie elementy trenerzy WBA będą zwracać uwagę. Moim atutem może być mój wiek. Przecież jestem perspektywiczny (śmiech). Polska szkoła bramkarska jest w Anglii znana. Na pewno doświadczenia ligowego dużego nie mam, ale zagrałem sporo występów w kadrach młodzieżowych i to może być brane pod uwagę przy mojej ocenie. To na pewno będzie się liczyło.

 

W takim razie powodzenia!

 

Nie dziękuje, ale tak jak mówiłem jadę powalczyć o życiową szansę.

 

tryb

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia