13.09.2012

Nasi rywale w liczbach: Flota Świnoujście

W związku z przełożonym spotkaniem z Termalicą, "Arkowcy" w ubiegły weekend nie rozegrali spotkania ligowego. Kolejnym rywalem żółto - niebieskich, będzie rewelacja rozgrywek, Flota Świnoujście. Wyspiarze po 6 kolejkach mają komplet zwycięstw, uzyskanych bez straty gola.

W przerwie letniej w drużynie Floty doszło do kilku zmian. Nowym trenerem został Dominik Nowak, były trener KS Polkowice. Z zespołu odszedł Tomasz Ostalczyk do Zawiszy Bydgoszcz, pomocnik który w ubiegłym sezonie strzelił 7 bramek w 34 meczach.

Ponadto zespół opuścili: Mateusz Broź, Ferdinand Chi Fon, Rafał Kalinowski, Weselin Marczew, Artur Melon, Damian Misan, Wojciech Okińczyc, Michał Protasiewicz, Mateusz Trafalski oraz Alan Wesołowski. Zespół wzmocnił natomiast Grzegorz Kasprzik, były bramkarz m.in. Lecha Poznań, Bartłomiej Niedziela który grał w ubiegłym sezonie w Arce, Sebastian Olszar, Mateusz Wrzesień, Damian Siwiec oraz Sebastian Kwiatkowski.

Bilans spotkań Floty Świnoujście w sezonie 2012/2013: 6 zwycięstw  – 0 remisów – 0 porażek
U siebie: 4 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek
Na wyjeździe: 2 zwycięstwa – 0 remisów – 0 porażek

W tym sezonie biało - niebiescy mają świetną passę, 6 pierwszych pojedynków ligowych wygranych bez straconej bramki. Jeżeli weźmiemy pod uwagę spotkania Pucharu Polski to jest to 8 zwycięstw i tylko jedna stracona bramka z Górnikiem Zabrze.

W pierwszym spotkaniu ligowym tego sezonu “Wyspiarze” wygrali na własnym stadionie z Olimpią Grudziądz 1:0. Później przyszedł mecz z Polonią Bytom na własnym stadionie który zakończył się zwycięstwem biało - niebieskich 2:0. W takim samym rozmiarze w następnej kolejce pokonali na wyjeździe Sandecję Nowy Sącz w meczu wyjazdowym. W 4 kolejce wygrali na własnym stadionie 1:0 GKS Tychy. W następnej kolejce podopieczni Dominika Nowaka zmierzyli się z Miedźią Legnica na wyjeździe i wygrali 2:0. A w ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie Okocimski KS 1:0.

Bilans bramek: 9 strzelonych – 0 straconych
U siebie: 5 strzelonych – 0 straconych
Na wyjeździe: 4 strzelone – 0 straconych

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 9                                    Bramki stracone z akcji: 0
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                     Bramki stracone z rzutów karnych: 0
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 5                          Bramki stracone w 1. połowie: 0

Bilans bramkowy po 6 kolejkach ligowych prezentuje się bardzo dobrze, 9 strzelonych bramek i ani jednej straconej. Więcej bramek wyspiarze zdobyli na własnym stadionie 5 goli, przy 4 bramkach zdobytych na wyjeździe. Biało - niebiescy więcej bramek zdobyli w pierwszych połowach.