24.08.2012

Nasi rywale w liczbach: Kolejarz Stróże.

"Arkowcy" na początku sezonu, ze względu na przełożony mecz z Cracovią, zdążyli się zaprezentować jedynie przed własną publicznością. Teraz czekają żółto- niebieskich dwa spotkania na obcych boiskach. Najpierw w niedzielę o godzinie 12:30 w Stróżach z Kolejarzem, a następnie przełożony mecz w Krakowie z "Pasami".

Po trzech rozegranych spotkaniach zespół Przemysława Cecherza zdobył 5 punktów. W rewelacji ubiegłego sezonu w przerwie letniej nastąpiło kilka zmian w składzie. Z zespołu odeszli: Adrian Basta, Konrad Cebula, Michał Chrapek, Mateusz Kantor, Dawid Rupa, Dominik Sobański oraz Dariusz Zawadzki. W odwrotnym kierunku podążyli natomiast: Grzegorz Arłukowicz, Konrad Forenc, Adam Giesa, Damian Michalik oraz Rafał Pietrzak.

Bilans spotkań Kolejarza Stróże w sezonie 2012/2013: 1 zwycięstwo  – 2 remisy – 0 porażek
U siebie: 1 zwycięstwo – 0 remisów – 0 porażek
Na wyjeździe: 0 zwycięstw – 2 remisy – 0 porażek

Stróżanie rozpoczęli od przegranej w I rundzie Pucharu Polski z Pelikanem Łowicz 1:2. Natomiast w rozgrywkach ligowych w 3 pierwszych kolejkach Kolejarz nie poniósł jeszcze porażki. W pierwszej kolejce podopieczni Przemysława Cecherza zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z GKS Tychy 1:1. Następnie przed własną publicznością Kolejarz okazał się lepszy od Miedzi Legnica wygrywając spotkanie 2:1. W trzeciej kolejce rozegrali na wyjeździe z Okocimski Brzesko, a spotkanie zakończyło się także remisem 1:1.

Bilans bramek: 4 strzelone – 3 stracone
U siebie: 3 strzelone – 1 stracona
Na wyjeździe: 2 strzelone – 2 stracone

Statystyki bramek:
Bramki zdobyte z akcji: 4                                      Bramki stracone z akcji: 3
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 0                    Bramki stracone z rzutów karnych: 0
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                            Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 2                          Bramki stracone w 1. połowie: 0

Bilans bramkowy zawodnicy ze Stróży mają dodatni, zdobyli w trzech spotkaniach 4 bramki, natomiast stracili 3. W spotkaniach wyjazdowych bilans się równoważy po 3 bramki zdobyte i stracone. Bramki strzelone w poszczególnych częściach spotkań także się bilansują, natomiast wszystkie bramki stracone padły w drugich połowach.

1

Jeżeli chodzi o czasy zdobywanych bramek to najskuteczniejszy zespół Przemysława Cecherza zdobył dwie bramki w końcówkach pierwszych połów. Po jednej bramce zdobyli w pierwszym i ostatnim kwadransie drugich części meczów. Jeżeli chodzi o bramki stracone to zawodnicy Kolejarza stracili po jednej bramce w każdym z kwadransów drugich części spotkań.

Statystyki zawodników:

Witold Cichy, Krzysztof Markowski, Cheikh Niane, Rafał Pietrzyk, Dawid Szufryn, Janusz Wolański - 270 minut (3 mecze)

Najlepsi strzelcy:
Maciej Kowalczyk - 4 bramki

Michał Gryźlak - 2 żółte kartki (czerwona po dwóch żółtych),
Cheikh Niane - 2 żółte kartki,
Krzysztof Gajtkowski, Adam Giesa, Marcin Stefanik, Dawid Szufryn, Marcin Zarychta - po 1 żółtej kartce

Wśród statystyk indywidualnych 6 zawodników rozegrało 3 pierwsze kolejki w pełnym wymiarze czasowym. Wśród strzelców wyróżnił się jedynie jeden z lepszych strzelców z ubiegłego sezonu - Maciej Kowalczyk. Teraz w 3 spotkaniach napastnik Kolejarza zdobył 4 bramki, o 2 mniej niż przez cały poprzedni sezon.

Najostrzej grającymi zawodnikami są Michał Gryźlak oraz Cheikh Niane, którzy otrzymali po 2 żółte kartki. Pierwszy z nich nie dokończył spotkania z Okocimskim KS, ponieważ obejrzał dwie żółte kartki i w konsekwencji w 84 minucie opuścił plac gry. Po 1 żółtej kartce na koncie ma 5 zawodników.

"Arkowcy" po dwóch rozegranych spotkaniach mają na koncie 6 punktów. W najbliższych spotkaniach przekonamy się o tym jak żółto- niebiescy zainaugurują ten sezon w meczach wyjazdowych. Kolejarz w ubiegłym sezonie był rewelacją rozgrywek, prezentując się szczególnie dobrze na wyjeździe. Ten sezon rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Przemysława Cecherza, mamy jednak nadzieję że w najbliższą niedzielę to żółto - niebiescy wrócą z tarczą. W ub. sezonie w Stróżach był remis 1:1, w Gdyni wygrał Kolejarz 1:0.

opracował: Sebastian Jędrzejewski