18.08.2012

Remis rezerw w Słupsku. Relacja.

W pierwszym meczu sezonu 2012/2013 nasze rezerwy zremisowały w Słupsku  z Gryfem 1:1.

Gryf Słupsk - Arka II Gdynia 1:1 (0:0)

Bramki: Szutenberg 34' - Ziętarski 70'

Gryf: Wójcik - Bryndal, Klimek, Szutenberg, Oleszczuk - Kozłowski (65' Schulz), Witucki, Świdziński (79' Piechowski), Waleszczyk - Lisowski (65' Sidor), Biegański (90' Michalak)

Arka II: Kamola – Sulewski (46’ Stolc), P. Robakowski, Haberka, Wojowski – Brzuzy, Czoska, Ziętarski (75’ Bębenek), Róg (63’ K. Patelczyk) – Słowiński – Wardziński (80’ D. Patelczyk)

żółta kartka: Ziętarski

W pierwszej połowie spotkania w Słupsku lepiej prezentowali się zawodnicy Gryfa. Po młodych piłkarzach trenera Wilczyńskiego widać było tremę związaną z pierwszym meczem sezonu.

Gospodarze swoją przewagę udokumentowali w 34 min., kiedy to po zagraniu z rzutu różnego, mimo ofiarnej interwencji na linii bramkowej Pawła Wojowskiego, bramkę zdobył Paweł Szutenberg. Gryf mógł jeszcze przed przerwą podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie obie drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 1:0.

W drugiej części gry rolę na boisku zdecydowanie się odwróciły. Inicjatywę przejęła Arka, która ambitnie dążyła do wyrównania. Drużyna Gryfa praktycznie ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Patryka Kamolę. Natomiast młodzi gdynianie dopięli swego w 70 min. meczu. Sędzia podyktował wówczas rzut wolny z około 20 metrów, a Robert Ziętarski precyzyjnym, technicznym strzałem pod poprzeczkę doprowadził do remisu.

Po meczu trener Robert Wilczyński stwierdził, że można być zadowolonym z gry zespołu w II połowie, która stanowi dobry prognostyk przed kolejnymi meczami ligowymi.