TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

17.08.2012

Rezerwy rozpoczynają sezon w III lidze. Celem jest "ogranie".

W sobotę o godzinie 17:00 meczem w Słupsku  z miejscowym Gryfem podopieczni Roberta Wilczyńskiego rozpoczną sezon w III lidze.  W znacznym stopniu szkielet rezerw Arki tworzą  złoci juniorzy, którzy w lipcu zdobyli Mistrzostwo Polski.

 

Po wyjazdowej inauguracji pierwsze spotkanie w Gdyni nasze rezerwy rozegrają 26 sierpnia o godz. 17.00 . Swoje mecze Arka II rozgrywać będzie na Narodowym Stadionie Rugby. Na spotkania w Gdyni obowiązywać będą darmowe wejściówki.Wzorem spotkań sparingowych pierwszego zespołu będą one do odbioru godzine przed meczem w kasie od strony ul.Kazimierza Górskiego, natomiast wejście na stadion będzie od strony ul. Sportowej. 

 

Celem dla zespołu nie będzie oczywiście awans, ale ogrywanie się młodych zawodników. Podkreśla to Wiceprezes ds. Sportowych Michał Globisz:

 

Z młodzieżą w Arce wiążemy spore nadzieje. Dlatego drużyna rezerw będzie istotnym poligonem, na którym będzie się ona ogrywać. W takich rozgrywkach na wyższym poziomie nasi zawodnicy będą mieli większe wymagania niż podczas spotkań juniorskich. W perspektywie roku , 2 lat liczymy, że kilku z nich śladem Mateusza Szwocha, Michała Szromnika wejdzie na stałe do pierwszej drużyny.  Jeśli chodzi o cel sportowy, nie oczekujemy awansu, lecz chcemy aby to tzw. "ogrywanie" połączyć z bezpiecznym miejscem w tabeli, aby w kolejnych sezonach  także na tym poziomie można było sprawdzać najbardziej zdolnych juniorów z naszego klubu.

 

 http://arka.gdynia.pl/images/galeria_zdjecie/big/DSC_0484_kopia_86afb02e95a56c9ce62aa5d24eb4b176.jpg

 

Liczymy więc na to, że już teraz ci zawodnicy, którzy są na "granicy" między pierwszym, a drugim zespołem będą pokazywać podczas  3 ligowych rozgrywek, że warto na nich stawiać. Życzymy więc powodzenia zarówno zawodnikom jak i " nowemu" sztabowi szkoleniowemu, który kontynuować będzie drogę jaką wytyczył wygrywając 4 ligę w ub. sezonie trener Dariusz Mierzejewski.

 

Obiecujące były wyniki sparingów, liczymy więc, że w sobotę ze Słupska nasi zawodnicy wracać będą z punktową zdobyczą. 

 

Wyniki sparingów:

Arka II - Concordia 2:2 (Wardziński 2)

Arka II - Kaszubia 1:0 (Róg)

Arka II - Wietcisa 8:0 (Wardziński 2, Róg 2, Brzuzy, Tymoczko, Ziętarski, D. Patelczyk)

Arka II - Potok 6:2 (Wardziński 2, Brzuzy, K. Patelczyk, Strzelecki, Tymoczko)

Arka II - Orlęta 3:1 (Wojowski, K. Patelczyk, Wesołowski)

Arka II - Bałtyk 2:3 (Słowiński, Wojowski)

 

Łącznie 6 spotkań: 4 zwycięstwa, 1 remis i 1 porażka, br. 22-8!

 

tryb

 

 

 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia