TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

20.04.2012

Nasi rywale w liczbach: Kolejarz Stróże.

Ostatnie dwa zremisowane spotkania oddaliły żółto- niebieskich od upragnionego celu jakim jest Ekstraklasa. Jednak dzięki rezultatom, które padły na pozostałych obiektach, Arka nadal traci do miejsca premiowanego awansem 5 punktów. W sobotę „Arkowców” czeka pojedynek z sąsiadem w ligowej tabeli - Kolejarzem Stróże. Co ciekawe zespół z małopolski większość punktów zdobył na obcych boiskach i jest to najlepszy rezultat w lidze.

 

W przerwie zimowej w zespole Kolejarza doszło do kilku zmian. Do zespołu dołączył Łukasz Bocian z GKS-u Bełachatów, Krzysztof Gajtkowski i Dominik Sobański z Warty Poznań, Kamilk Nitkiewicz z MKS Kluczbork oraz Dawid Rupa z zespołu Młodej Ekstraklasy Cracovii. Zawodnicy którzy dołączyli do zespołu grali w pierwszych spotkaniach w tym roku w podstawowym składzie. Z zespołu odeszli natomiast Tomasz Ciećko, Szymon Gruca, Mariusz Mężyk, Paulius Paknys oraz jeden z dwóch najskuteczniejszych zawodników - Rafał Zawiślan.

 

Bilans spotkań Kolejarza Stróże w sezonie 2011/2012: 11 zwycięstw – 8 remisów – 7 porażek
U siebie: 4 zwycięstwa – 5 remisów – 4 porażki
Na wyjeździe: 7 zwycięstw – 3 remisy - 3 porażki

 

Kolejarz Stróże w ubiegłym sezonie bronił się przed spadkiem. W tym sezonie ma już jednak o 3 punkty więcej niż w poprzednim i zajmuje pozycję w górnej części tabeli. Co ciekawe w porównaniu z poprzednim sezonem zespół zaczął lepiej grać w spotkaniach wyjazdowych, 3 zwycięstwa w porównaniu z 7 w tym sezonie. Dzięki takiemu wynikowi, w tabeli spotkań wyjazdowych zawodnicy ze Stróży zajmują pozycję lidera. Na własnym stadionie zdobycz punktowa jest mniejsza, 17 punktów w wyniku 4 zwycięstw i 5 remisów. Wśród remisów jest ten z Arką Gdynia 1:1, bramkę dla gospodarzy zdobył Marcin Stefanik, a jeden punkt żółto- niebieskim zapewnił Piotr Kuklis.

 

Bilans spotkań wyjazdowych wyglądał jesienią jeszcze lepiej, jednak 3 spotkania rozegrane na obcych boiskach w tym roku zakończyły się dwoma porażkami oraz remisem. Najpierw z KS Polkowice 0:1, następnie z Bogdanką Łęczna 0:3. Remis padł w spotkaniu z Zawiszą Bydgoszcz 1:1. U siebie natomiast bilans jest dużo lepszy zwycięstwo z Dolacanem Ząbki, remis z GKS Katowice 0:0, oraz zwycięstwo w ostatniej kolejce nad Wisłą Płock 2:0.

 

Bilans bramek: 27 strzelonych – 23 stracone
U siebie: 12 strzelonych – 11 straconych
Na wyjeździe: 15 strzelonych – 12 straconych

 

Statystyki bramek:

Bramki zdobyte z akcji: 26                                      Bramki stracone z akcji: 21
Bramki zdobyte z rzutów karnych: 1                      Bramki stracone z rzutów karnych: 2
Bramki zdobyte- samobójcze: 0                              Bramki stracone samobójcze: 0
Bramki strzelone w 1. połowie: 12                          Bramki stracone w 1. połowie: 7
Bramki strzelone w 2. połowie: 15                          Bramki stracone w 2. połowie: 16

 

Kolejarz Stróże bilans bramkowy ma dodatki. W 13 spotkaniach na własnym stadionie zdobyli oni tylko 12 bramek, oraz o jedną mniej stracili. Podobnie w spotkaniach wyjazdowych gdzie do zdobycia 24 punktów wystarczyło 15 bramek strzelonych. Po tej statystyce widać że mocną stroną zawodników ze Stróży jest obrona.  Jeżeli chodzi o bramki zdobywane i tracone w poszczególnych częściach spotkań to więcej jest ich w drugich połowach. W przypadku bramek straconych nawet ponad dwukrotnie więcej.

 

Czasy strzelonych bramek:                                       

Minuty

Ilość bramek

0-15

5

15-30

3

30-45

4

45-60

3

60-75

7

75-90

5

 

Czasy straconych bramek:

Minuty

Ilość bramek

0-15

1

15-30

4

30-45

1

45-60

3

60-75

7

75-90

6

 

Jeżeli chodzi o czasy strzelanych bramek to zespół ze Stróży najmniej bramek zdobył w drugich kwadransach pierwszych połów oraz w pierwszych minutach drugich części – po 3 gole. Natomiast najwięcej bramek padło w drugich kwadransach drugich połów – 7 bramek. Jeżeli chodzi o tracone bramki to najmniej zawodnicy Kolejarza stracili w pierwszych i ostatnich minutach pierwszych części – po 1 bramce. Natomiast najwięcej bramek straconych padło także w drugich kwadransach drugich połów – 7 bramek.

 

Statystyki zawodników:

 

Najwięcej minut na boisku:

Krzysztof Markowski – 2340minut (26 spotkań),

Witold Cichy – 2160 minut ( 24 spotkania),

Maciej Kowalczyk – 2038 (24 spotkania).

 

Najlepsi strzelcy:

Rafał Zawiślan, Janusz Wolański – po 6 bramek,

Maciej Kowalczyk – 4 bramki,

Marcin Stefanik – 3 bramki.

 

Najostrzej grający:

Maciej Kowalczyk – 9 żółtych kartek (czerwona po dwóch żółtych),

Cheikh Niane – 8 żółtych kartek (2 x czerwona po dwóch żółtych),

Dawid Szufryn – 7 żółtych kartek (2x czerwona po dwóch żółtych).

 

Wśród statystyk zawodników najwięcej minut rozegranych w tym sezonie ma dwóch byłych obrońców Odry Wodzisław – Krzysztof Markowski oraz Witold Cichy. Trzeci w tej klasyfikacji jest napastnik Maciej Kowalczyk. Najwięcej bramek zdobyli Rafał Zawiślan oraz Janusz Wolański - po 6 bramek. Pierwszy z nich w przerwie zimowej przeniósł się do Sandecji Nowy Sącz. Maciej Kowalczyk zdobył 4 bramki, a Marcin Stefanik 3 gole w tym jedną w meczu z Arką. Najostrzej grającym zawodnikiem jest były gracz Lechii Gdańsk – Maciej Kowalczyk który ma na koncie 9 żółtych kartek. Drugi w tej klasyfikacji jest Senegalczyk Cheikh Niane z 8 żółtymi kartkami, a trzeci Dawid Szufryn.

 

Przed „Arkowcami” w najbliższą sobotę pojedynek z Kolejarzem Stróże, zespołem który bardzo dobrze radzi sobie w spotkaniach wyjazdowych. Żółto- niebiescy natomiast muszą spotkanie wygrać aby mieć jeszcze nadzieję na awans. Tym bardziej że kolejny mecz z Bogdanką Łęczna będzie pojedynkiem z bezpośrednim rywalem w walce o Ekstraklasę.

 

opracował: Sebastian Jędrzejewski 
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia