TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

23.01.2012

Kupcewicz i Korynt wracają do Arki.

Janusz Kupcewicz i Tomasz Korynt wracają do Arki. Obaj zasłużeni dla żółto-niebieskich byli piłkarze będą ściśle współpracować z wiceprezesem zarządu do spraw sportowych Michałem Globiszem. Zajmować się będą doradztwem w kwestiach sportowych, a także skautingiem. Natomiast na testy w gdyńskiej drużynie stawił się obrońca Polonii Bytom, Adrian Chomiuk. 

Urodzony w 1955 roku w Gdańsku Janusz Kupcewicz to jeden z symboli Arki. W przeszłości znakomity rozgrywający z żółto-niebieskimi związany był w okresie ich największych sukcesów. Jest też pierwszym w dziejach klubu reprezentantem kadry narodowej Polski. Brązowy medalista mistrzostw Świata w 1982 roku, szósty na klubowej liście wszechczasów wśród najskuteczniejszych piłkarzy Arki, autor setnego gola gdynian w I lidze. Sportową karierę zakończył w 1989 roku. W 2009 roku kibice wybrali go piłkarzem osiemdziesięciolecia Arki.

Rok starszy Tomasz Korynt to również bardzo zasłużona dla gdyńskiego klubu postać. Napastnik słynący z doskonałej gry głową ma na swoim koncie występy w narodowej kadrze "B", olimpijskiej, juniorów i młodzieżowej. Pozostaje również najskuteczniejszym graczem żółto-niebieskich w ekstraklasie (41 goli), ósmy na liście wszechczasów najskuteczniejszych arkowców. Cztery razy z rzędu był również najlepszym strzelcem zespołu, czego nie powtórzył żaden inny piłkarz grający dla gdyńskiego zespołu. W Arce grał do 1982 roku, później występował za granicą oraz w Bałtyku Gdynia i Orle Choczewo, gdzie w wieku 43 lat został królem strzelców czwartej ligi. Ostatnio przypomniał o swoim instynkcie strzeleckim podczas noworocznego meczu oldbojów.

- Liczymy na ich doświadczenie i fachowe oko. To osoby nietuzinkowe, chętne by nam pomóc, ale przede wszystkim mocno związane z Arką. Trener Nemec będzie mógł liczyć na ich pomoc. Swoich funkcji nie będą oczywiście sprawowali społecznie, bo widzę ich przede wszystkim w rolach związanych z początkiem naszej siatki skautingowej. Nie chcemy więcej dopuszczać do sytuacji, w której na ostatnia chwilę oglądamy wcześniej niesprawdzanego piłkarza. Tomasz i Janusz będą monitorować na bieżąco zawodników, którzy będą znajdowali się w kręgu naszych zainteresowań - twierdzi wiceprezes zarządu ds. sportowych Michał Globisz.

Tymczasem do zespołu przebywającego od niedzieli na obozie w Cetniewie - czytaj więcej dołączył nowy testowany zawodnik - Adrian Chomiuk z I-ligowej Polonii Bytom. Urodzony 23 czerwca 1988 roku prawy obrońca jest wychowankiem TOP-54 Biała Podlaska. Jesienią rozegrał w lidze dziewiętnaście spotkań spędzając na boisku najwięcej minut ze wszystkich graczy Polonii.

Razem z nim do Cetniewa dojechał Krystian Żołnierewicz, który w ostatnim czasie leczył przeciążone kolano, a następnie zmagał się z grypą żołądkową. Tym samym pod okiem trenera Petra Nemca ćwiczy obecnie dwudziestu jeden zawodników.

Powoli klaruje się przyszłość testowanych graczy wrocławskiego Śląska - Patryka Jędrzejowskiego oraz bramkarza Krzysztofa Żukowskiego. Pierwszego z nich Arka zamierza wykupić, zaś w przypadku drugiego złożyła wrocławianom ofertę wypożyczenia. Wiadomo już, w przypadku przejścia do gdyńskiego klubu, obaj dostaną zakaz występu przeciwko Śląskowi w meczach ćwierćfinału Pucharu Polski, które czekają żółto-niebieskich w marcu. 
 
ras. Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia