TA STRONA UŻYWA COOKIE.
Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na korzystanie z cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

statystyki
chignahuapan

Aktualności

img

14.10.2011

Przedmeczowy rozruch. Wybrańcy na Polkowice.

 Jeszcze wczoraj arkowcy mieli pomeczowe rozbieganie, a dziś już odbyli przedmeczowy rozruch – tak wygląda piłkarska rzeczywistość w świetle napiętego kalendarza. O komforcie pracy nie może mówić Petr Nemec, ale w sytuacji, gdy jego zespół złapał wiatr w żagle, wszyscy są przekonani, że krótkie przerwy między kolejnymi spotkaniami pozwalają utrwalić wysoką dyspozycję i nawyk wygrywania.


To już tradycja w zajęciach na 24 godziny przed meczem – największą uwagę czeski szkoleniowiec przyłożył do przygotowania fizycznego swoich piłkarzy i przećwiczeniu stałych fragmentów gry. Przez pierwsze pół godziny gdynianie pracowali nad motoryką, zwinnością, a także skocznością. Pracowano także nad prowadzeniem piłki i dokładnością podań, a później przystąpiono już do ćwiczeń czysto futbolowych.

 

Najpierw arkowcy doskonalili grę skrzydłami, czyli największe wyzwania stały przed bocznymi pomocnikami i obrońcami naszej drużyny, choć nie bez znaczenia było także zachowanie napastników finalizujących zagrania kolegów spod linii bocznej. Później przećwiczono różne warianty rozegrania stałych fragmentów gry, w tym rzuty rożne. Przebieg tych zajęć można podsumować w jeden sposób: zawodnicy z Polkowic mają czego się bać!


Pośród trenujących można było dziś dojrzeć m.in. Krzysztofa Łągiewkę, który jak pamiętamy, tuż przed podróżą do Płocka nabawił się kontuzji. Obrońca próbował dziś normalnie ćwiczyć, choć ostatecznie zajęcia kończył kilkumastoma indywidualnymi okrążeniami boiska. W jutrzejszym meczu Łągiewka jeszcze nie wystąpi. 

 

Na treningu brakowało natomiast Pawła Czoski, Ensara Arifovića i Hirka Zocha. Ten ostatni uczestniczył w zajęciach z zespołem rezerw. Arifović naciągnął mięsień dwugłowy i w jego przypadku dopuszczalne są tylko zabiegi u Marka Gaduły, podobnie zresztą jak u Pawła Czoski, choć nasz pomocnik, uskarżający się na naciągnięcie torebki stawowej, powinien do normalnych zajęć wrócić szybciej od Bośniaka. 


Po treningu poznaliśmy osiemnastkę, którą trener Nemec wybrał do walki z zespołem z Polkowic. Niespodzianek nie ma, a jedyną zmianą w porównaniu do drużyny, która pojechała do Płocka, jest brak kontuzjowanego Ensara Arifovića, a w jego miejsce wskoczył Mirko Ivanovski.


Kadra na mecz z Polkowicami:

 

Bramkarze:

1. Marcin Juszczyk

26. Maciej Szlaga

 

Obrońcy:

6. Omar Jarun

22. Damian Krajanowski

25. Sławomir Mazurkiewicz

42.Bartosz Brodziński

 

Pomocnicy:

11. Piotr Kuklis

13. Jakub Kowalski

14. Mateusz  Szwoch

16. Piotr Kasperkiewicz

18. Petr Benat

20. Marcin Radzewicz

23. Bartłomiej Niedziela

33. Tomasz Jarzębowski

 

Napastnicy:

2. Fabian Słowiński

15. Bartosz Flis

27. Mirko Ivanovski

29. Janusz Surdykowski

 

 

Arkadiusz Skubek
Poprzedni Następny

 

 

 

 

 

 

SPONSORZY MŁODEJ ARKI

 

 

     

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY MEDIALNI

 

 

Arka Gdynia Copyright Arka Gdynia